Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici ian-feb 2004 (9)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata gagicutze gravidutze![flo] Va doresc o saptamana super, fara probleme si sa ne bucuram de bb-ii nostri! Pe mine m-a trezit azi-dimineata cu niste lovituri si nu s-a calmat numai dupa ce am papat (la ora 5 dimineata!!!!!!). Pe urma nu ii convenea pozitia in care stau (pe partea dreapta) si a trebuit sa stau pe spate ca sa se linisteasca, asa ca pe la ora 5.45 am adormit din nou pana la ora 7.00. Cred ca e rau de foame saracutul, dar nu-i nimic ca mami se bucura sa pape la orice ora![:D] Voi ce ati mai facut in weekend? Eu am avut de pregatit ceva cursuri pt studenti (ah, serviciul asta!!!!)si ne-am odihnit din plin. ieri Bogdanel ne-a dat spectacol din burtica (mi se facea burtica valuri si apio imi dadea lovituri consecutive - 5, 6 una dupa cealalta), pe urma se intorcea cred si cu cat vorbeam mai mult cu el cu ata dadea mai tare din manute si picioruse - ne distram de el). Va mai astept la povestiri! [pup]-ici pe burtici! Corina si bb Bogdan de 22 sapt!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata burtici! Doamne, ce dor mi-a fost de voi!Nu-i drept, am aruncat pastila cu indemnizatia si-am plecat in weekend de joi, iar voi ati umplut paginuta dupa paginuta...ma simt vinovata. Nu cred ca ordonanta se schimba, pentru ca se adreseaza categoriilor defavorizate, adica celor multi.. si cu drept de vot.... Intr-adevar an electoral... dau cit mai multe ordonante populiste, pentru a-si asigura fotoliul. Dar sa nu ne mai stresam, ca n-avem voie. La multi ani Adriana, cu sanatate si bucurie sa ai un bb sanatos si voios, iar dorintele tale sa se implineasca. Apropo de acest lucru si eu ma incurajez de fiecare data cind imi pica moralul...."Daca iti doresti ceva din tot sufletul, se implineste!" si cred in asta si asa se intimpla. Si mie mi se intimpla sa uit, chit ca ma laud cu memoria mea de elefant, mi se mai intareste burta, ma mai doare in partea dreapta, jos, dar bb e voios si neobosit, iar in weekendul asta a fost mai calm. Eu merg la ginecologul cu care l-am nascut pe Stef, un tip foarte de treaba, care imi ia 250 mii pe consultatie, ma urca pe masa si ma cotrobaie, iar apoi ma unge cu crema si ma pune la eco, iar dupa ce ma imbrac stam de vorba vrute si nevrute. Si nu mi-a spus pina acum ca as avea vreo problema, si sper sa n-am. Curaj fetelor, fiti barbate, si bb-i nostri vor fi luptatori si se vor naste la timp si vor fi sanatosi, caci frumosi oricum sunt!!! [pup][pup][pup]Misuca, Stef& bb (22 spre 23 sap) Ps. Ori ne place sa palavragim .... O saptamina minunata si fara griji!!! Misa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, burticutze! Si noi incepem sa fim din ce in ce mai vioi, desi eu cred ca as vrea sa simt cum se zbenguie bb toata ziua. De-abia astept saptamana urmatoare sa merg la ecograf, sa mi se confirme faptul ca bb e fetitza[8D]. Putin am inceput sa amstresez deoarece aud din ce in ce mai mult faptul ca legislatia de anul viitor privind indemn. pt. cresterea copilului e posibil sa se modifice. Pe mine sincer ma avantajeaza.. desi sunt jurista, locul de munca actual imi ofera un salariu sub orice critica, acum nu pot sa schimb nimic iar majoritatea venitului imi este asigurat din alte activitati(ore suplimentare). As vre sa stiu o data ce hotarasc "cei de sus" pt. anul 2004 pt a sti ce pozitie sa iau. Sunt de acord ca nu e corect sa se plafoneze indemnizatia, dar atunci sa ne dea posibilitatea celor cu salarii mai mici sa ne completam contributia la asigurarile sociale pentru a putea beneficia si noi de o indemnizatie decenta. Inca o problema, voi cat v-ati ingrasat pana acum? Eu incep sa-mi fac griji deja am pus pe mine 7 kg, sunt in sapt. 21 deci mai am aproape jumatate pana sa vada bb lumina zilei. Astept vesti de la voi si va trimit pupici pt. toate mamicile si frumosii bb care se zbenguie si ne aduc zambetul pe buze. [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...