Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici ian-feb 2004 (9)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata, Ce fain e de voi fetelor ca va puteti intilni! Eu trebuie sa ma multumesc cu discutiile virtuale, caci slaba nadejde sa ajung in Bucuresti. Merge sotul meu la Salonul Auto cu firma, iar eu ramin "mama de servici" cu Stef. Dar nu-i bai! Ce fac bb-ii vostri din burtica? Ca al meu pestisor a trecut la stadiul de delfinas, si face niste tumbe! Va doresc un weekend odihnitor, sa fiti sanatoase iar bb-ii vostri sa fie cuminti si sa creasca. [pup][pup][pup]Misuca& bb-ta 21 sapt cu Stef pe aproape Ps. Da' harnicutze mai suntem! Am ajuns la jumatate si am scris deja 8 capitole !!! Misa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, dragi burticutzoaie![:D] Cum eu de luni am inceput serviciul, dupa 3 saptamani de concediu, s-au strans o gramada de probleme de rezolvat, si fir'ar sa fie, toate sunt urgente! Nu am timp sa va scriu cate as dori! Multumesc din suflet fetelor pentru primirea de dupa concediu, Andruska, sa-ti traiasca baietelul si sa fie cuminte si sanatos, chiar daca mai tarziu, tot ii urez "La multi ani!" si sa traiasca si mamica si taticul lui, si sa fie sanatosi amandoi! Mi-ar place si mie sa va intalnesc, Baby Expo ar fi o ocazie, dar nu stu cum...Eu lucrez in zona Stefan cel Mare, pe langa Dinamo, si cam e ceva de mers pana la Polivalenta (cu mijloacele de transport in comun), iar sotul meu azi nu e in Bucuresti!...[V] Mihaela draga (Misilicu), si eu aveam aceleasi senzatii, de pietroi in zona de jos a burticii, initial am crezut ca e normal, mamicile din jurul meu m-au avertizat si medicul mi-a confirmat, este vorba despre contractii ale uterului care nu sunt prea bune in sarcina... Practic, daca sunt dese si dureroase(eu le-am avut doar jenante, nu ceva de nesuportat), trebuie facut "tratament" pentru relaxarea si "elasticizarea" musculaturii uterului. Prin urmare, mi s-a dat utrogestan 2/zi (timp de 2 luni de acum incolo), ce contine Progesteron si vine in completarea celui secretat de organism (probabil insuficient) si care face uterul mai elastic, Scobutil si No-spa cate 2/zi o saptamana si apoi la nevoie (sunt antispastice). Nu e ceva grav, dar in mod repetat poate duce la scurtarea colului si la deschiderea lui, deci...iminenta de avort...Plus ca unii medici recomanda si Diazepam, pentru "tampire" generala, al meu dr. nu mi-a dat, mi-a spus sa incerc pe cale "naturala" sa stau cat mai relaxata, fara elemente stresante (se poate oare asha ceva in ziua de azi???)Deci concluziile le tragi singura, e bine sa-i spui medicului acest lucru, cu siguranta te va lamuri el! Deci vin la serviciu, cica nu ma stresez, nici aici, nici in tramvai, unde primesti cate un ghiont in burta, cand stai "relaxata" cand vezi ca pe locul proaspat eliberat pe care vrei sa te asezi se "pune" o pustoaica sau un barbat "obosit" dupa berile "muncite" dupa program, si care se mai si uita urat la tine ca ai vrut sa-i iei locul...Viata e frumoasa! Din pacate doar cu salopeta par viitoare mamica, daca port tinuta clasica de birou, cine nu ma cunoaste spune eventual ca sunt neglijenta cu mine, si ca ar trebui sa mananc mai putin si sa fac abdomene mai multe! Din nou viata e frumoasa si oamenii nu sunt rai![:D][:D] Va pupic pe toate si astept sa vedem ce mai scrieti! RA (22 saptamani) si bb-ic din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare burticilor, am fost sambata la ecograf si totul e ok , si i-am spus medicului ca am ameteli si mi-a dat ceva viteamine cu de toate, si de atunci am o pofta de mancare dragile mele, pana acum nu am mai luat nimic, de nu am pot opri, si sa tot dorm una intr-una. In rest totul e bine, bebe misca de numa , mai ales dimineatza si seara, si e tare rasfatata de micutza mea Ocatvia care atata imi pupa burtica si ma tot intreaba cand meregm la medic sa o scoata nenea dr pe Carina sa o putem vedea, e tare scumpa, si are rabdare sa tina manuta ei acolo sa o asculte cum misca.Va pupicesc si sa auzim numai de bine! Fabi, sapt 21 fetita:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aramona, mersic de lamurire. Data viitoare o sa povestesc la doctor si faza asta, de fapt am vrut sa-i spun de data trecuta, dar dupa trei ore de asteptat si cu un copil obosit dupa mine, am uitat. O sa insist asupra problemei mai ales ca luna viitoare o sa vin in tara, am un drum lung de facut si nu se stie ce se poate intampla dupa atatea ore de zburat cu avionul. Pupici. De-ati sti ce mult imi doresc si eu sa merg la Baby expo. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coryydo, felicitari pentru baietel...m-am tot uitat..sa invat si eu cand o fi sa intrezarim ceva la bebe nostru..Am vazut eu ceva ceva acum ceva timp, dar medicul nu mi-a confirmat suspiciunile...mai asteptam 3 saptamani[bang] mi se pare asa mult....La inceput nu vroiam sa aflu, dar acum nu mai pot de curioasa... Si sa nu uit..succes cu doctoratul...stiu ce greu e....[;)] va saluta si burtica...se agita..cred ca e la disco acum..sau aerobic...ma simt ciudat[:I]...poate e normal prima data-...cine stie??? Va pup pe toate...[si-eu] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...