Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici ian-feb 2004 (9)


vilma

Recommended Posts

'Neata mamici cu burtici si sa aveti o saptamana usoara!!! Draga Elena, Si eu eram acum doua saptamani foarte nedumerita care sunt miscarile lui bb si care ale intestinelor mele. Stateam mereu la panda, doar, doar... Si la mine este prima sarcina, asa ca mi-a fost destul de greu sa-mi dau la inceput seama, dar cu timpul vei deosebi cele doua senzatii: miscarea lui bb si cea a stomacului tau. Eu am simtit cel mai bine seara, cand stateam relaxata in pat. Parca ai un pestisor in burtica. Te poate chiar si lovi repetat intr-un loc. La 19 saptamani am simtit si la mana o tresarire, dar numai cand burtica era intinsa, adica in pat. Nu te impacienta, vei simti cu siguranta in zilele urmatoare miscarile care vor deveni mai viguroase. Este o advarata fericire!!! Eu am inceput deja tratamentul din cauza intaririi uterului. Oricum cred ca joi o sa ma duc si la un control pt. ca mi-e teama de o deschidere de col din cauza contractiilor uterine. Sper insa sa fie bine si bb sa nu aiba nimic de suferit. Va pup! Adriana [gravi]in 20 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragi burticutze, Va doresc o saptamana foarte frumoasa! Noi suntem bine, sanatosi si bb imi da de stire ca exista (prin lovituri usoare)! Helen, ai grija de tine - imi pare rau ca ai fost in spital, dar ma bucur ca te simti mai bine acum - iti doresc multa sanatate si tie si lui bb! Crist si mie imi curge laptic, sau mai bine zis colostru din sani (cand strangi). E o senzatie deosebita! Va pup pe toate, Corina si bb Bogdan (21 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit, dragi burticutze! Scriu printre problemele de la serviciu, nu prea am timp mult, asta e! Helen, bine-ai revenit printre noi, asa cum iti spuneau si fetele, incearca sa te menajezi cat poti. Si eu stau toata ziua la calculator iar pozitia nu e deloc buna, incerc cat pot sa stau cat mai pe spate si cu picioarele intinse sub birou. Bb-icul e plin de personalitate, se pare ca nu-i convine sa stau in fund prea mult si da din "extremitati" Adriana, vezi un raspuns pe care l-am dat in prima pagina cred, Mihaelei (Misilicu), legat de contractii. Si eu le am, am inceput sa ma obisnuiesc cu ele, fac tratament si le ignor cand apar (au inceput sa se rareasca).Norocul mue este ca am colul lung si inchis si nu sangerez...rar mi se pune un pietroi in burta, mai ales cand fac efor, cand ma aplec, cand fac miscari bruste, etc... Elena, nu-ti face probleme prea multe ca nu simti inca gigilicea. Pe mine ma "stresa" toata lumea cu intrebarea: "A miscat?"...eu nu stiam ce sa spun...Si dintr-o data, pe la 21 saptamani, am inceput sa-l simt ca lumea, mai ales seara, dar si ziua, cand satu sezand. Dar nu mereu, inca are "loc de inotat", cand si cand se mai "loveste" de marginea "piscinei"[:D]. Dar e acolo si e viu! Imi pare rau ca nu am ajuns la Baby Expo, mi-ar fi placut sa ne cunoastem, Andruska si Adriana! Va pupic, mai vorbim! Ra (22 saptamani si...) si bebic cu personalitate! P.S. Helen, vorbeai de Ardeal si de tratamentul de acolo!...Sa nu uitam ca in sud oamenii sunt altfel...Eu pot sa fac o comparatie...Ai grija de tine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza burtici, sa stiti ca de cateva zile bebita mea cred ca joaca fotbal prin burtica , e super vioaie, azi noapte chiar m-am trezit din somn, de la lovituri, in rest ma simt bine, ceea ce va doresc si voua! Sambata am ecograf , abia astept fabi sapt 21, fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi burtici, Ma bucur ca am aflat cate ceva despre Baby Expo,ca nu am reusit sa ajung acolo, desi stau la o aruncatura de bat de parcul Tineretului. Am stat eu si m-am gandit mai bine si am ajuns la concluzia ca oricum nu as cumpara nimic (deh....superstitiile!!!) asa ca mai bine am facut o plimbare luuuuunga prin Herastrau. Si nu stiu daca pana acum n-aveam eu ochi sa vad sau nu era asa...., dar erau asa multe gravidute, ca nu mi-a venit sa cred!!!! Si dupa plimbarea asta lunga dar benefica, bebe s-a apucat sa se zbenguie pe la trei noaptea de ziceai ca da petrecere. Mai stii?! Azi merg la dr si sper sa fie bine si sa aflu si sexul. Oricum, sanatos sa fie, ca mami abia il asteapta!!!! Helen, stai cumintica si gandeste pozitiv. Bebe-ul tau este un adevarat luptator. Gandeste-te prin cate a trecut pana acum si totusi este puternic si sanatos. In mod sigur, el vrea o mamica puternica si increzatoare Va pupicesc pe toate, Andra- sapt 22
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burticuzte !!! Noi suntem bine - doar ffff obositi ptr ca mami sambata a fost nasa de cununie si ne-am culcat sambata dimineata la 7.00 ca la 12.00 sa ne trezim si sa o luam de la capat. Altfel, miscam fff mult si tot timpul - nici noua nu ne place cand mami sta aplecata la birou, dar o atentionam si isi ia o pozitie comoda ptr mine [cool] - si sambata ne-a simtit si strabunica si mamaie la manutza. Trebuie sa plecam, va pupam si mai vorbim, Andra cu burtica de 21 saptamani si Andrei (4 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna mamici si burtici... Noi suntem cam obositi..sambata am avut noapte alba..tare rau ne-a fost de la gastrita asta...[bang]Am adormit de obosita, si in dureri.. Bebe bubuia si el..e tare energic pentru cele 20 de saptamani....da imi pare tare bine...si e semn bun..nu?? Helen, ai grija si nu sta atat la pc, eu fac pauze..ca altfel intepenesc rau... O zi frumoasa de toamna... si sa ne bucuram de frunze si..castane..(noua ne plac) [si-eu] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Babee
Ziua buna mamici si burtici... Noi suntem cam obositi..sambata am avut noapte alba..tare rau ne-a fost de la gastrita asta...[bang]Am adormit de obosita, si in dureri.. [si-eu] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Draga Babee, am avut aceeasi pb. la inceputul sarcinii......n-ai ce face, decat sa mananci alimente care nu-ti fac rau, incet-incet sa re-introduci fructele, si daca poti, sa faci rost (din Romania daca acolo nu este, desi m-as mira) de ceai gastric. Si sa bei zilnic 3 cani. Eu zic ca asa mi-a trecut!! Daca ma apuca seara si nu puteam dormi, atunci luam un Maalox (de supt) si uite asa am scapat!!! Multa sanatate!!! Ven si [bibe] de 27 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...