Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Repatriere


Candy

Recommended Posts

Pe mine cel mai tare m-a intrigat cand stand de vorba cu niste prieteni americani,dar care traiesc in Germania am aflat ca EI au voie sa aiba dubla cetatenie,adica sa isi pastreze cetatenia americana,restul lumii nu. Si nu as vrea sa sune a fals patriotism,dar parca nu as vrea sa renunt vreodata la cetatenia romana doar datorita faptului ca traiesc in alta tara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by camelia-daniela
Si eu m-am informat anul trecut, cä parcä mi-as fi luat si cetätenia germanä!!!...dar cind mi-a spus aia, cä tre´sä renunt la a mea, i-am zis: " nu, multumesc!" si am plecat!! Si eu stiu cä nu se acceptä dubla cetätenie in De, dar m-ar interesa ce cazuri extreme pot fi ästea in care se mai acceptä!!! Pupici de la Cami.
Totzi care veneau in Germania in anii 90-92-93, cred ca pana cam atunci puteu sa obtzina cetatzenia germana shi sa o pastreze pe cea romana, este cazul tatalui meu, a bunicilor mei, a matushii mele, ei nu au renuntzat la cetatzenia romana, pt. ca era pe vremea aia prea scump, si acuma au renuntzat sa mai rnuntze, pt. ca s-a scumpit shi mai tare. Nu shtiu exact anul de cind s-a dat legea ca oricine vrea cetatzenia germana tre sa renuntze la cetatzenia tzarii din care vine. Nu e cazul doar al romanilor. Nu se mai accepta dupa cite shtiu eu dubla cetatzenie in Germania sub nici un motiv. Corinna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...