Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Spitalul Municipal Bucuresti


Recommended Posts

Cine poate sa ma ajute si pe mine cu niste date de contact? Sau altfel spus, sunt [gravi] in 14 saptamani, si am de gand sa nasc acolo (chiar daca nu's chiar hotarata 100% pentru ce doctor sa optez), numai ca nu stiu cum trebuie procedat. N-am gasit nicaieri nici un numar de telefon de la spital, si as vrea sa-mi fac o programare sau ceva de genul. Nu stiu cand si cum pot da de anumiti medici, nu stiu daca au ore speciale pentru consultatii... Din pacate serviciul imi ocupa aproape toata ziua (termin la 18.30), si mi-e destul de greu sa dau o fuga pana acolo doar ca sa aflu programul unui medic sau sa-mi fac o programare. Este nevoie sau nu de programare pentru consultatie la Municipal? Am nevoie de trimitere, sau pot sa merg pur si simplu la orice doctor vreau eu? La ora 19 seara mai gasesc pe cineva, sau trebuie sa-mi iau liber din timpul programului? Mersic!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
E bine ca ai ales intai maternitatea,acum urmeaza sa optezi pentru medicul cu care vei vrea sa nasti.Direct la spital nu cred ca are rost sa mergi,cauta intai medicul si apoi il contactezi telefonic,te programezi pentru o prima consultatie si gata.Asa am procedat si eu,am hotarat ca vrea sa nasc la Municipal,au contat conditiile pe care le vazusem cu ochii mei,apoi am cercetat prin cunostinte,sa-mi recomande un medic bun.Eu am nascut cu dr.Eugen Tanase;nu stiu daca mai lucreaza in spital.Pe perioada sarcinii am mers la cabinetul particular(este in apropierea spitalului).Este un tip deschis,cu care poti discuta orice,iti raspunde la intrebari,nu te priveste de sus,nu te face sa te simti prost.Eu am fost multumita,nu avrut sa primeasca banii inainte,dar sotul meu a insistat;eu am nascut prin cezariana,la cerere.Termenul era intr-o zi de marti,iar el m-a internat sambata(era de garda) si tot atunci s-a nascut si Bianca.Sper sa te ajute cumva ce ti-am povestit. dori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Bia. Din pacate, despre medicii de la Municipal am citit destul de multe aici pe forum, dar nu conosc pe nici unul din ei, si nici nu stiu modalitati de contact, daca au sau nu cabinete particulare. Despre Eugen Tanase din pacate n-am citit nimic pe forum pana acum, esti prima pe care o aud ca ar fi nascut cu el. Sincer, nu tin sa merg la un medic foarte cunoscut, pentru ca in general sunt si foarte aglomerati, si nu prea au timp de tine. Eu am mai fost la un ginecolog inainte, dar pe langa faptul ca m-a expediat in 10 minute, era doctor la Polizu, iar spitalul ala nu mi-a facut o impresie atat de buna incat sa merg sa nasc acolo. Revenind, daca imi poti da mai multe amanunte despre doctor, eventual intr-un un mesaj privat, nu-i exclus sa merg la el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sa caut numarul si sper sa-l si gasesc si ti-l trimit.Daca te vei duce,iti faci si tu o parere,vezi daca iti place si hotarasti.Stii,oamenii se mai schimba in timp,asa ca nu pot sa-ti garantez ca cel de acum 6 ani,este si acum.Dar merita sa faci o incercare. dori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am nascut la municipal cu dr. radoi cristian, un doctor foarte bun si omenos cu care poti discuta si care-ti explica si tie ce ti se intampla. lucreaza si la clinoica filden group medica 0214114250 unde iti poti face o programare sa discuti mai pe larg problema si sa te si consulte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa te descurajez, dar despre Radoi am auzit ceva lucruri proaste. Am o amica care a avut mari probleme la nestere si numai din cauza lui. Eu l-am avut in timpul sarcinii pe dr. Badiu Alexandru, care e super si am nascut cu dr. Grigoriu Corina, care l-a fel a fost nemaipomenita( am nascut cu vreo 7 saptamani mai devreme cand Badiu era plecat din tara ). Daca vrei sa te duci la spital, trebuie sa te duci la Ambulatoriu. Nu stiu daca iti trebuie trimitere, eu am fost fara, spui ca esti insarcinata si nici nu platesti nimic. Oricum trimiterea nu strica sa o ai. E bine sa te duci dimineata. Eu nu prea am fost in spital, de obicei e aglomerat, dar am fost la Centru Medical Unirea, unde amandoi au consultatii. Badiu are si la Alpha Med, in Militari. Daca vrei amanunte, scrie-mi pe mail. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ruxi
Nu vreau sa te descurajez, dar despre Radoi am auzit ceva lucruri proaste. Am o amica care a avut mari probleme la nestere si numai din cauza lui. Eu l-am avut in timpul sarcinii pe dr. Badiu Alexandru, care e super si am nascut cu dr. Grigoriu Corina, care l-a fel a fost nemaipomenita( am nascut cu vreo 7 saptamani mai devreme cand Badiu era plecat din tara ). Daca vrei sa te duci la spital, trebuie sa te duci la Ambulatoriu. Nu stiu daca iti trebuie trimitere, eu am fost fara, spui ca esti insarcinata si nici nu platesti nimic. Oricum trimiterea nu strica sa o ai. E bine sa te duci dimineata. Eu nu prea am fost in spital, de obicei e aglomerat, dar am fost la Centru Medical Unirea, unde amandoi au consultatii. Badiu are si la Alpha Med, in Militari. Daca vrei amanunte, scrie-mi pe mail. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Iata-ma din nou aparatoarea lui Radoi si nici macar nu suntem rude sau altfel de cunostinte. Asa cum am mai spus-o am nascut normal,fara nici un fel de anestezie cu Radoi si nu as ezita nici o secunda sa o mai fac o data. Binenteles ca vei naste cu cine vei dori. Daca te intereseaza numarul de mobil al Dr. Radoi trimite-mi un PM. Ruxi, cred ca e nedrept sa spui ca a avut probleme numai din cauza doctorului. Sa auzim de bine! Nadina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...