Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Spitalul Municipal Bucuresti


Recommended Posts

eu l-am mai recomandat pe cristi radoi altor doua prietene care au nascut cu el una normal alta cu cezariana si care au fost foarte multumite. am mare incredere in el pentru ca am ajuns la el intr-o situatie critica iar dupa alt medic trebuia sa ma operez. la radoi n-am mai fost nevoie. si inca ceva, chiar daca ar fi sa fie asa, ca cineva s-a chinuit foarte mult la nastere din cauza unui medic, oare nu fiecare nastere are particularitatile ei dela femeie la femeie. inainte sa intru la cezariana tocmai nascuse o tipa cu dr. badea. se depasise cu mult termenul iar copilul era in pericol, parintii fiind si ei medici ( fetita a murit dupa o zi sau doua). sa nu mai nasca nimeni cu dr. badea? in cariera fiecarui medic cu siguranta ca exista si nereusite, nu conteaza a cui e vina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
"Nu conteaza a cui e vina"?Nu cred ca ai mai fi spus asta,daca erai in situatia celor care si-au pierdut copilul la nastere.Cred ca pentru ei conteaza foarte mult a cui e vina.Cand auzi despre x sau y lucruri rele,probabil ca te simti dator sa le spui si altora care nu stiu,macar incerci sa-i protejezi.Faptul ca si medicii gresesc intr-o cariera de o viata,nu este o scuza care sa "tina" pentru cei afectati. dori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxi, merci de avertizari. Am spus-o si o sa o mai repet, despre fiecare doctor, inclusiv dr. Badiu, am gasit si pareri pro si pareri contra. Singura diferenta este poate ca la dr. Badiu am gasit mai multe pareri pro decat la marea majoritate. Numai ca dr. Badiu mi-a creat impresia de doctor foarte ocupat, la care se ajunge greu. Nu zic ca n-ar fi doctor bun, dar am mai fost la un control la un doctor bun, despre care n-am gasit pareri proaste pana acum, dar care era atat de ocupat, ca am iesit de la consultatie foarte repede si mai nedumerita decat am intrat. Asta nu inseamna ca respectivul doctor nu-i competent, sau ca nu a avut paciente carora le-a alocat o ora - doua din timpul lui de consultatii. Numai ca eu era un caz de [gravi] obisnuit, la ce bun sa piarda vremea cu mine, ce daca eu eram la prima sarcina si total nestiutoare. Eu nu cred ca exista un doctor perfect, fiecare are zile mai bune si zile mai proaste, fiecare doctor are dreptul la timp liber. Nu mi se pare normal sa condamni un doctor ca nu vine la ora 2 noaptea la spital sa te asiste la nastere, mai ales daca ai o sarcina si nastere normala. Nu mi se pare normal sa judeci un doctor ca-si permite sa plece un week-end la mare, fix in perioada in care tu trebuie sa nasti, atata timp cat exista si alti medici competenti care-i pot tine locul iar sarcina este fara probleme. Fiecare doctor are zeci de gravide, e imposibil sa le multumeasca pe toate, ar trebui sa stea 24h din 24h numai in spital. Nu zic de cele care au avut complicatii la nastere, acolo intr-adevar conteaza mult sa ai langa tine pe doctorul care te-a urmarit pe parcusul sarcinii, zic doar de marea majoritate a nasterilor normale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu o veste destul de proasta pentru cele care vor sa mearga la Badiu fara nici un fel de relatii.....ca sa-tzi faci o programare la el la o simpla consultatie, la clinica Unirea, ai de asteptat vreo 2-3 saptamni, are agenda super full. (Astazi cand am incercat eu sa-mi fac programare, mi s-a explicat ca pana in data de 7 octombrie n-am nici o sansa). Cat despre dr. Cristian Radoi, am reusit sa-mi fac programare chiar maine la el, desi nu la ora la care doream, dar oricum...Pentru cei interesati, nu mai colaboreaza cu filden grup, ci cu Apolo, tel. 410.16.15; 410.17.70
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...