Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pretz la bilet de avion pentru copii


EDDY

Recommended Posts

[hia] Tot io!Va rog sa-mi spunetzi shi mie cit % din pretzul normal al unui bilet de avion pentru adultzi,se plateshte pentru un [copil] in virsta de 1 an shi 2-3 luni [?] Io shtiam ca se plateshte 10% pina la virsta de 3 ani shi apoi 25%.Dar astazi,cind am fost sa ne informam la o agentzie de voiaj,ne-au spus ca pe zborurile interne,pentru un [copil] pina intr-un an nu se plateshte nik iar pe zborurile externe,de la 1 an se plateshte 25% [ups] Asha sa fie??? Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cam toate companiile aeriene practica urmatoarele preturi pentru copii: 10% pentru copii pana la 2 ani, bilet fara loc - mama trebuie sa tina pe bb in brate (sau tata), iar pentru zboruri lungi unele companii pun la dispozitie patut pentru copil 70% pentru copii pana la 11/12 ani, bilet cu loc si drept de bagaj. Daca bb e mai mic de doi ani si vrei totusi sa ii iei bilet cu loc, platesti 70% si ai loc pentru el. Am vazut odata o familie care avea loc pentru un copil de pana intr-un an si l-au fixat frumusel in baby seat (adus de acasa, evident) si mi se pare mult mai comod. Si noi vrem sa mergem anul viitor in Romania si desi Emi va avea doar 1 an si cateva luni, cred ca ii voi lua bilet cu loc - e prea lung zborul ca sa o tin in brate 12 ore... Numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In urma incidentelor din 11 septembrie, companiile aeriene au schimbat politica de preturi pentru copii, pentru ca se considera ca stewarzii acorda mai mult timp copiilor si deci in timpul ala se poate intampla vreo... ceva. asa ca au decis ca deja de la varsta de peste 1 an se plateste 33% din valoarea biletului (mai mici doar 10 %, fara loc, dar daca ai noroc si avionul nu e plin ai loc si pt bebe). chestuia este ca te pun sa aratzi pasaportul sau sa dovedesti intr-un fel varsta copilului, asa ca desi a depasit cu putin peste un an, va tb sa platesti). Drum bun si pupici la bebici! Boga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamamariana, daca iei bilet din timp si comanzi basinet pt ea, nu va trebui s-o ti in brate. Dar ma rog, fiecare isi organizeaza fondurile dupa cum dispune de ele.[;)] Eddy, daca agetul tau ti-a spus ca e 25% pt zboruri externe peste tot, te-a informat gresit. In general e 10% din costul pt adulti inainte de taxe dupa care i se aplica taxele pt pret de adult. POate ca in felul asta ar putea sa iasa cam 25 % , nu stiu, depinde la cat se ridica taxele la biletul pt adulti. Mai suna eventual o agentie sa vezi ce-ti spun ei. Adela http://community.webshots.com/user/adela23_1999
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eddy, Eu am fost cu Melany in iarna si avea 1 an si 3 luni si am platit 10% din bilet si a avut voie sa aiba 10 kg ca bagaj. Fiindca avea peste 1 an nu i-a dat loc, dar daca nu sint locuri, iti dau un loc liber. Daca nu sint locuri libere atunci trebuie sa o tii in brate. Eu i-am pus hainele noastre pe jos si inca 2 paturi ne-a dat si a dormit frumusel pe jos. Am uitat sa iti spun ca iti dau oricum locurile din fata. Delia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[asia] Multzumesc mult,pentru raspunsuri.Deci pretzurile variaza de la o companie aeriana la alta,intre 10%-33%.Noi va trebui sa cumparam totushi biletele de la aceasta agentzie,caci alta mai convenabila (ca pretzuri),nu am gasit in zona shi online nu prea avem incredere sa cumparam. Bubu,voi cu ce companie aeriana atzi calatorit?Noi preferam JAL [japan] caci KLM ne-a cam lasat un gust amar,mai ales vara trecuta cind eu am calatorit [gravi] ! Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eddy, Am venit de 2 zile din Romania si am vazut cum s-a chinuit o femeie cu un copilas de 11 luni pe care l-a tinut in brate un drum de 12 ore de zbor. A fost groaznic pentru ca este greu sa tii un copilas pe loc atatea ore. Si mai o chestie care am aflat-o acum . Acele patuturi pentru copii se dau pana la o anumita varsta, la un anumit nr. de pounzi. Este drept ca se plateste doar 30% din pret, dar nu ofera nimic nici o companie de zbor , doar faptul ca-l poti tine in brate. Eu cand am venit in State , fetita mea avea exact si ea 1 an si 3 luni, si i-am cumparat bilet si ei, am avut loc si pentru ea, am comandat mancare speciala pentru copii odata cu biletul si a fost totul mai mult decat bine, a avut loc si unde se juca si unde dormi si mancarica adecvata. Este drept ca am platit 75 % din bilet, dar in comparatie cu ce am vazut eu acum cand m-am intors din Ro. iti spun drept ca a meritat. MAi intreaba la companiile de zbor ce si cum ofera, dar din ce stiu eu, la biletele fara loc pentru copii care se platesc intre 10 -30%, nu ofera mare lucru. Asta pentru cursele internationale, spun. Eu am presuspus ca mergi in Ro. Pentru distante mai scurte poti incerca si sa tii copilul in brate, este mai ieftin. Dar fiecare cu socotelile lor. Iti doresc o alegere buna si o calatorie placuta. La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eddy, Eu am mers in fiecare an cu Aeroflotul. A si foarte ieftin si mi-a convenit sa stau o noapte in Moascova, am putut- schimba, sa-i fac baie sa ii dau sa minince. Stiu ca nu e prea cautat Aeroflotul dar de 4 ori de cite ori am mers cu el (de 2 ori cu Melany) n-am avut probleme. In iarna m-am intors de acasa singura cu Melany (sotul meu s-a intors mai repede) si cei de la aeroflot au fost foarte draguti, mi-au dat mincare pt Melany la fel ca si pt mine, avea locul ei. Mi-a mai convenit aeroflotul ca am putut sa stau mai mult de 30 zile. Fiecare face cum vrea Delia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eddy,eu si iepu' zburam de doua ori pe an cu KLM-ul si a fost in regula de fiecare data.[:)]Dormim o noapte la hotel in Amsterdam si ne continuam drumul a doua zi.Mi-au displacut teribil Austrian Airlines la prima calatorie impreuna cu Iepu' in tara(Iepu' avea 7 luni atunci). Lia&Andrew
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...