Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Noi vream sa facem escala de vreo 2 zile la Viena in octombrie.. Vrem sa vizitam cat mai multe in aste doua zile insa nu stim cam ce ar fi mai potrivit de vazut. Mergem cu bebe de 6 luni deci e exclus teatru, operete, etc. Poate Fetele care locuiesc acolo sau chiar cele care au vizitat Viena sa ne sugereze ce ar fi de vizitat in asa timp scurt.[grup] Adela http://community.webshots.com/user/adela23_1999
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Te asteptam Adela...sa ne nimerim numai si cu ceva timp liber..deci sa stim din timp..cam cand e posibila vizita in scumpa noastra capitala[;)] de vazut sunt foarte multe, nu te teme ca nu ai ce vedea.Am vazut ca Päpä a dat un link si ai ceva posibilitati de cazare, asta in cazul in care nu ai ceva aranjat...trebuie sa te pregatesti cu pantofi buni, si sa mergi mult pe jos.Muzee, locuri sunt foarte multe..nici nu ai timp sa le vezi pe toate..mie una mi se pare imposibil sa poti vedea un oras integral in 2 zile...oricum, iti mai spun cateva din locurile noastre preferate, si sa speram ca va vor face placere sa le vedeti.In ceea ce priveste transportul, iti recomand metrou, autobuz, tramvai, tot ce se poate..si apoi, un abonament zilnic costa 5 euro..nu e imposibil, fata de 1,50 euro o calatorie...deci scapati ieftin cat de cat...[;)].Ma poti intreba ce ti-ar placea sa vezi..si cat stiu si pot, te ajut.. Sambata se face seara anuala a muzeelor.Intre orele 18-1 se pot vedea cu 12 euro cate muzee se poate..Noi am fost anul trecut..si a fost super..e o goana nebuna sa vezi cat mai multe..(numai o parte din marile muzee sunt deschise, dar e bine), si nu lipsim nici sambata asta.Va fi obositor, dar am 3 muzee pe care trebuie sa le revad[^]..Ar fi fost frumos daca prindeati asta..dar din pacate este o singura data pe an...Dar..muzeele vor fi tot acolo, deci e ok..zic eu Va asteptam... Grusse (salutari)din Viena [grup] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult fetele. Mi-am noatat cateva puncte pe care as vrea sa le vad. Bineinteles ca nu vom putea vedea tot ce ne-am dori in astea doua zile mai ales cu bebe mic dar macar putin, sa ne facem o idee. Gabi, daca tu vrei eu m-as bucura sa ne putem intalni. Noi vom fi acolo pe 8 si 9 octombrie.[recevere] Tu cand urmeaza sa nasti?[gravi] Adela http://community.webshots.com/user/adela23_1999
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela...mai e pana nasc....[:D]in Februarie totusi....[:D]Te asteptam...poate reusim sa ne strangem mai multe.Numai bine peste ocean...[cheers] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...