Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Big mama Q la Baby Expo


qsar

Recommended Posts

Eu am fost vineri pe la orele 17.30, la standul Mami nimeni nu stia nimic despre www.DC.com. Am luat ceva de pe-acolo. Nu am vazut nimic la pret de expo ci totul era la fel ca si la magazin. As vrut sa sa raman impresionata de ceva dar ...... Ce mi-a atras atentia totusi a fost standul cu invitatii de botez. Bine ca exista si asa cevami-am zis, altceva ... nimic ...... pacat. Ioana si [copil] Stefan Dimitri http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am fost si eu Duminica....dar...va spun...la cata lume a fost..pai sa tot fi fost pe acolo..membru DC...ca nu se putea vedea....plus ca eu trageam de Vlad...din toate partile....la tot vroia sa sa mearga...plus ca la um moment dat m-am trezit cu un biberon Nuk in mana lui ...il sutise de pe undeva. Ce preturi...m-am ingrozit...Ati vazut carutul CAM de 30.000.000 milioane???????? eu da...si mi-a venit rau... chiar l-am intrebat pe nenea de acolo ce face de atatia bani....va spun...nimic interesant.... mi-au placut cei de la Colgate...care dadeau promotional...pasta cu periuta de dinti.. cei de la Danone nu au fost (sau nu i-am vazut eu).... Locul ala de joaca era prea mic pt atatia copii... ce sa spun...mult prea aglomerat...am plecat destul de dezamagita de acolo.... va pup,,, Maria&Vladut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am fost duminica. Q, ai redat atat de bine atmosfera! Coada la bilete (si nu ma asteptam la asta), galagie, aglomeratie si baloane care sa spargeau. I-am facut ecuson lui Alex cu www.desprecopii.com, i l-am pus si am inceput sa defilam si noi pe acolo. Am incercat si eu sa depistez baneru DC si nu am reusit. Poate o fi fost, poate nu, nu stiu, dar Alex a avut si el partea lui de contributie (era in continua miscare). Am reusit, cu greu, sa evitam locul de joaca pentru copii, care era superaglomerat si ne-am lipit de clovnul Dodo, care statea la standul unei gradinite. Dupa aceea ne-am oprit la Minimax, unde Alex m-a pus sa-mi exersez talentele artistice si, vrand-nevrand, a trebuit sa-l desenez pe Franklin (broasca testoasa pentru cine nu cunoaste). Si dupa ce m-am chinuit bine, o fetita din stanga mea mi-a spus ca seamana cu un cap de om (ups!). Apoi ne-am oprit la ING si Alex a butonat o telecomanda si eu am fost fericita ca pot sta sa rasuflu putin. Aici ne-am intalnit cu Rodica si cei doi baieti ai ei. Cuminti ca doi ingerasi! Rodica mama, spune-mi si mie reteta, cum reusesti? Pentru Alex mai interesant a fost dupa ce am iesit, cand a vazut joculetele mecanice din parc. Claudia si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey haideti ca posterul cu DC.com a fost super reusit. E drept ca domnisoarele de la mami nu auzisera de DC chiar daca stateau cu fata la el...oricum vorba lui cl cred ca si cu turban DC duminica nu te vedeai om cu om...de achizitionat prea multe nu era cazul. Oricum Maria a apreciat la maxim biscuitii de la standul celor care vindea nivea...si cum am trecut de cateva ori ...ne-a invatat si doamna de acolo si la sfarsit m-a intrebat candid daca nu cumva ma gandesc si sa-i cumpar un pachet[:D]. Da macar ati vazut ce fain e parcul Tineretului...Ramane sa ne vedem pe 12 Oct acolo?????? marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si noi cu tati, cu fetele nazdravane si cu niste prieteni cu bebeul. Duminica pe la 15 trecute fix. Am dat roata pe sus, io cu ochii cat cepele sa vad forumisti, si o jucarie educativa pentru fete. Nu am vazut nici una nici alta. Scumpe toate cele de parca erau din aur frate! Expozantii deja blazati dupa trei zile nu te mai imbiau prea tare la produse si la servicii, iar imbulzeala de acolo te facea sa vrei sa scapi cat mai repede! Am facut dupa aia alpinism si am ajuns la subsol si am dat si acolo roata, doar doar oi vedea pe cineva. Ca bannerul l-am vazut dar era sus pe perete si nu era nimeni langa el sa-l intreb daca-i de pe forum. Fetele s-au suit intr-o masinuta din aia cu baterie, pe care tanti de acolo ne-a zis ca ne-o aduce acasa, a doua zi, ca sa-i dam acuma un aconto si la livrare restul, ca nu-i decat sapte milioane. Ne-am luat odoarele urland de acolo si am plecat sa mai vedem si alte minunatii. Si am ajuns la locul de joaca Chicco unde l-am lasat pe tati cu fetele si am plecat sa-mi caut prietenii, ca ne pierdusem. I-am gasit la standul Cam, uitandu-se la un carucior. CA am uitat sa va zic, lor li s-a stricat carutul cand am ajuns, a dat o tanti peste el si s-a dus naibi roata, ca ne-am gandit dupa aia ca era platita de astia sa rupa carutele la oameni, ca sa-si cumpere altele. Pana la urma nu au luat carut ca era 11 milioane. In sfarsit am recuperat pe tati si pe fete de la Chicco, am facut din nou alpinism pe scara aia, am cumparat pana la urma o jucarie educativa cu 200.000 lei de la primul stand de sus pe dreapta (ala cu coifuri si chestii pentru petreceri, apropo poate-mi zice si mie cineva cum se chema firma) si am iesit afara la bancute. Unde era o mizerie cum de mult n-am mai vazut. Asa ca ne-am luat copiii, baloanele, sticlutele, steguletele si traistile si am plecat la un Mac sa mancam o inghetata. A am uitat sa va zic! Pentru ca fetele au fost foarte incantate de toboganul ala micut din hol, tati vrea sa le cumpere unul. Nu stiu unde vrea sa-l puna, dar daca ii zic ca cel mai ieftin pe care l-am gasit eu azi pe net era 5.650.000 lei, poate ii trece. Lasa ca ne vedem noi pe 12 octombrie! Babby Expo editia II-a - progres la numarul expozantilor si produselor, dar inghesuiala mare, preturi mari, mizerie afara la umbrelute, si blazare, ca era ultima zi! Toate bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Marina ... Da macar ati vazut ce fain e parcul Tineretului...Ramane sa ne vedem pe 12 Oct acolo?????? marina
Exact, Marina! Asta am concluzionat si eu, ca macar am depistat locatia intalnirii din octombrie. Si am vazut si pestii care se bateau pe paine! Un singur lucru va rog, sa ne intalnim intr-un loc cu multa umbra si cat mai departe de joculetele alea mecanice, ca ne seaca punga! [:D] Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MariaM
Am fost si eu Duminica... Ce preturi...m-am ingrozit...Ati vazut carutul CAM de 30.000.000 milioane????????eu da...si mi-a venit rau... chiar l-am intrebat pe nenea de acolo ce face de atatia bani....va spun...nimic interesant.... Maria&Vladut
Ala sigur avea airbag... Si GPS. Bine ca nu l-am vazut. Q (Gabriela si Dinu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia][si-eu]Hai ca uite, chiulesc si eu un pic de la job sa va povestesc cum am petrecut eu cu mandarina la Baby Expo. Am hotarat sa mergem sambata, ca era si ziua mea si planuisem sa dau de baut...ceaiuri la greu, la mamici si burtici[alcool]. Tratasem cu Bebi, totul era stabilit. Urma sa ne intalnim si sa merem impreuna. In ultimul moment, bebi femeie fara suflet[hot] ma abandoneaza[bang]. Nu-i spun maica-mii ca se crizeaza daca aude ca duc puia[bibe] cu metroul. Cica e prea curent,diferente de temperatura si alte cocolosenii specifice bunicilor[V]. Imbraca mama cupilu[copil] il inhat in brate, pentru ca la aproape 12 kg nu cred ca mai incape in port-bb si purcedem la drum. La metrou nu am avut probleme deoarece era fascinata, totul era nou pentru ea. Necazul incepe o data cu intrarea in Parcul Copiilor cand puia mea se zbatea de cate ori vedea vreun caine,(si erau haite) mai vroia sa mearga pe jos, mai vroia avioane etc. A trebuit sa ne oprim de doua ori si sa lepadam din toale ca baba Dokia, pentru ca puse bunica-sa la haine pe ea de ziceai ca e geru bobotezei. Cu chiu cu vai am ajuns la baby-expo. Pun colpilu jos si incep o chestie intre mersu piticului si scormonit in rucsac dupa banuti. Un tatic se uita iritat la mine ca ma mosmondeam pe langa posterioru lui. Luam biletu si intram. O duducuta ne infinge un fluturas in ochi si se uita consternata la mine ca ii dau Carinei fituica,iar ea o face praf in doi timpi si trei miscari. Nu am vazut mare lucru pentru ca mandarina avea mare chef sa mearga pe jos si sa-i calce pe absolut toti cate treceau suficient de aproape de noi. Am facut niste poze la standul[foto] Pampers, unde am si schimbat-o, desi nu era nevoie, numa asa de kiki[;)]. Am fost si la ING unde nu a fost foarte fericita. Adevaru e ca uitandu-ma ulterior la poze, nenea ala arata cam patetic. Nu am avut curaj sa o las la locul de joaca pentru ca ar fi picat drept in nas in primele trei secunde. Am vazut afisul www.desprecopii.com dar nu am reusit sa fac nici o poza pentru ca mandarina nu parea sa agreeze zona si am trecut in mare fuga. Intr-un final i-am descoperit si pe ciufolici, adevaratul scop al vizitei noastre acolo. Statu mandarina ca un ingeras pana sa ii vina randul. Asa ca o observatie,fara nici un scop[:(!]:un tatic[neand] statea pe scaun in timp ce eu[mamica] am asteptat cu mandarina in brate sa ne vina randul. Sunt sigura ca nu era un tatic de pe DC. Cand sa o asez pe scaun incepu cantarea, cu tipete si strigaturi, ca doar e pui de oltean!N-a vrut cu nici un chip sa stea singura pe scaunel sa o tunda tanti.Asa ca mami isi inghesui impozantul posterior[grasa] pe scaunelul pentru copii si tinu copilu strans in brate, ca la vaccin. Cand a simtit masina de tuns pe capul ei,a inceput o jale de cred ca a auzit toata expozitia. Plangea cu o gura mare de imi venea sa ma dau jos de pe scaun si sa inchei rusinos povestea, cu doar jumatate de cap tuns. Cu maxim efort de vointa am suportat pana la sfarsit. Vedeam cum se aduna tot mai multa lume si auzeam "uite mami,plange pentru ca-i creste maseluta. Ia-uite nu are nici o maseluta!" V-ati cam facut o idee despre tabloul general,nu? Dupa ce am terminat cu tunsul am luat-o la pupacit sa o impac si ne-am dus la standul sanosan,unde a fost foarte fericita deoarece am pus-o pe tejghea pana am dat eu de bani. Ea si-a facut de lucru cu un pachet de servetele umede. Ne-a dat omul ala de acolo si un samponel gratis, a zis ca nu mai vrea nici aia 2 mii rest,numa sa scape de noi,ca mandarina deja ii ferfenitea servetelele. Am plecat chinuita si transpirata ca dupa o ora de bicicleta la sala. Am mai infascat niste fluturasi din mainile altor copii si parinti si am iesit. Am transportat mandarina in brate, cu burta in jos, stilul avion pana la tramvai. Dupa trei statii de mers in picioare, cu copilul in brate intr-un tramvai supraaglomerat am ajuns in sfarsit acasa. Am jurat sa nu mai merg fara carut si fara tatsu la astfel de evenimente. Una peste alta cred ca ne-am simtit bine, dar nu sunt sigura. Pupaceli.[dual] Nadina si Carina-mandarina P.S. bebi,stiu ca ai avut treaba,sper sa nu te superi[pup][pup][pup] "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...