Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (9)


vilma

Recommended Posts

Baiiii eu is harnica!!! Am pus toata dupa masa de ieri muraturi de parca am avea o casa de copii care vor manca la iarna. Si azi se lasa cu vinete si facut mancare, curat...asa ca vreau invoire cateva ceasuri. Si scrieti si voi mai putin ca sa apuc sa va citesc [:D] Intai sa va zic de asta mic: aseara si-a bagat picioarele...in gurita. A mancat la 21.30 si somn. Si la 23.30 asteptam sa vad daca se trezeste (ca noi prestam inca in bucatarie) sau o face doar cand dorm eu. No, nu e chiar asa de sadic asa ca s-a trezit, bagat suzeta, dormit tun. Pana la 2.30 cand nu a mai vrut nici pupici, nici suzeta, nici cantat da a tacut cu 150 ml lapte si ceva san pana la 6.30 cand a bagat iar san la greu si s-a jucat singur pana la 7.30 cand nu mai incapea de noi si ne-a trezit. Eu nu stiu ce sa mai zic, ma io fi foame [bang] Acum sa o iau in ordinea numerelor de pe tricou: Lumy s-ar putea sa fie un virul nou si de aia sa nu il recunoasca acolo. Parpalak pai scrie si tu aici tot ce vrei sa ii transmiti lui Paul :))Si eu vad cerculete in textul Alyciei Ange eu ti-am citit povestea. Mama cat mananca Robi...si cat doarme...Bravo! Dana toate suntem paranoice daca te consoleaza cu ceva. Al meu a cazut de pe saltea dar doar de la 15 cm asa ca nu m-am stresat prea tare. Dar de atunci sunt cu ochii numai pe el. Si sta legat si in scaunul de masina din care se poate rasuci si cobora. Adita La multi ani pentru Antim si spor la papat prajituri [:D] Lumi spor la lucru. Si noi am trecut la pampers 4 deja ca nu se mai putea. Doinna bine ca mai amani diversificarea daca ai san. Bebelusul e foarte bine. Ieri Dori a ras pentru prima data cu hohote si la alta persoana nu numai la mine...gata l-am pierdut :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ange, eu ti-am spus doar ce scrie acolo, in "faimoasa carte", in legatura cu turtirea capului...Tu stii mai bine ce are copilul tau. Si nu, nu tin minte sa scrie ceva acolo despre diversificarea la copiii care fac alergie... Ma puteti contrazice, daca ati gasit ceva despre subiectul asta...Eu nu m-am prea preocupat, am citit in treacat, pentru ca deocamdata nu incep diversificarea...Dupa 5 luni...V-am pupat! [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, azi am papat o lingurita de suc de piersica, pentru prima data! Nu ne-a prea placut, adica nu prea stim sigur daca ne-a placut sau nu...caci pana acum ne-am cam strambat la tot ce ne-a dat mami, inafara de banana![:D] Fetelor, se pare ca bebeii nostri sunt mai mari si mai zvapaiati decat ii credem noi si se pot rasuci dintr-un moment intr-altul...O sa o leg si eu pe Emma in scaunul de masina...Ea sta destul de mult in scaunul de masina si in casa, ca ii place tare mult...Eu ma gandesc ca nu are cum sa se rasuceasca sau sa se rastoarne, dar...cine stie? Paza buna trece primejdia rea... Am fost un pic afara, insa ne-am intors destul de repede, pentru ca e mai cald decat a crezut mami si eram imbracate cam gros...Am papat si am adormit...O sa iesim mai tarziu...in Carrefour! Ne place tare mult sa facem cumparaturi! [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maaama fetele, n-am scris de duminica din lipsa de computator si voi ati lichidat si partea 9. sa va mai pove ce am facut saptamana asta:Thedora a inceput sa pape cereale si ptr ca mami a citit ca e bine cu lingurita am incercat asa, primele mese au fost cu scandal dar a papat si ...vestea buna e ca dupa 60 ml de cereale facute tari, budinca si 60 ml lapte, a mai vrut sa pape numa la 5 dimineata, vestea rea e ca m-a mai trezit la 12 si la 3 pentru alint...sufar ingrozitor de lipsa de somn. ne-am facut program de mese la 9, 13, 17, 21 si 5 dimi dar nu prea papa cu pofta , ca de obicei desi cerealele par sa-i placa.iarasi trebuie sa-i dau cu taraita ca sa facem 150-170 ml la o masa. dar face mai mult nani n impul zilei, uneori si 2 ore la amiaza. noi avem aprope 4 luni si aprope 6 kg.e putin sub medie dar e extraordinar de vioaie. am tras si o sperietura ptr ca am dus scaunul la analize si ne-a iesit asa numita reactie Gregersen pozitiva adica sange in scaun, dar dupa un stress zdravan am realizat ca e de la fierul din laptele praf care da reactia fals pozitiva. in rest radem de ne spargem dar are si niste manifestari mai ciudate:parca un soi de nervisori care eu am crezut ca sunt colici dar e ciudat sa se manifeste cand o enerveaza ceva...maraie putin se incrunta si face urat ca si cum s-ar screme fortat(dar nu e asta)se impinge pe calcaie si tipa...si face asta tot mai des cand nu-i convine ceva...ai vostri fac minunatii de astea? si mai am o intrebare la voi?va adorm usor (nu seara, in timpul zilei)ca noi atata ne framantam, si gemem si miorlaim pina adormim ...dar seara la 10 cade lata... va pupam, we placut. cristiana si bb Theodora Alexia http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adita, uite-aicea http://www.keepkidshealthy.com/growthcharts/girlsbirth.gif Si nu te mai gindi la curatenie! :) Uite, nici io nu ma gindesc! :) (nici nu ma gindesc sa m-apuc de curatenie!!!) :) Aalina, da, mai, i-am pierdut! :) Sporuri si succese la munci! Sa-nteleg ca Dori iar e model de cumintenie? :) pisi, pe Paul nu l-am lasat NICIODATA nelegat in scaunul de la masina.. ca stiu prea bine ce-i poate pielicica.. :) Nu va spun ca daca-l sprijin cu spatele de mine, sta in picioare!!!! E tot un muschiulet, baietul lui mama. Ieri, intr-adevar, a avut 4 mese pe zi, de albisem, in afara de aia de la 4 pe care i-am dat-o cu tiriita timp de doua ceasuri. Azi si-a revenit si pina acum (12 prinzul) a mincat deja de 3 ori! Sanatate la bebei si mamici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara, cand m-am pus in pat am realizat ca am uitat sa va zic doua chestii, dintre care una n-am reusit toata ziua sa mi-o amintesc iar cealalta era ca ieri mi-a venit ciclul. Doamne cat de nasol ma simt: dureri de spate, burta, migrene, flux slab alternand cu plioscuri de moment...intr-un cuvant: groaznic; e mai bine sa nu va doriti sa vina. Mai aveam eu multe de scris dar au venit niste prieteni la noi si tre sa parasesc calculatriciul si sa ma alatur lor la o canasta (un joc de carti super). Revin maine. Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parpalak, multumesc pentru grafic.Cu Elena m-am linistit, e la percentila 90, in schimb Antim e la 10.Nu stiu exact ce inseamna asta, dar banuiesc ca problema nu e asa grava atata timp cat e inca in zona cu liniute. Azi am incercat sa-i dau Elenei putina banana, dar n-am reusit. Parea sa-i placa: deschidea gurita, se intindea dupa lingurita, dar nu stia sa inghita, o impingea afara cu limbuta. Cred ca e prea mica pentru alimente solide. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat problema calculatorului!!! Nu a fost virus ci o setare gresita! Vad ca scrieti intr-una si mi-a luat destul timp sa va citesc ca sa ajung la zi! Carrie si Francesca se manifesra destul de "fioros " cind nu-i dai jucarica pe care o vrea! Li se dezvolta oare personalitatea de pe acum? Parpalak ti-am vazut pozele ! L-ai tuns si tot aveti par!!! Noi la rubrica par sintem cam golase! Francesca s-a potolit cit de cit cu mincatul de noapte dar sa vad cit o tine!Ii place sa ma joc cu ea , ii place sa ii cint si sta din ce in mai bine in poponeata! Cu mincarea noi stagnam !!! Sucurile tot nu le accepta asa ca o voi lasa citeva zile dupa care iar voi incerca. Luni ne asteapta domnul vaccin! Am mai pus citeva pozici! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...