Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (9)


vilma

Recommended Posts

hop si noi! intr-un final am reusit sa va gasesc si sa va citesc.indata se face 12 noaptea dar nu ma car la somn pana nu va scriu 2 randuri[:D] doamneee cati dinti,cata diversificare,cate gangurituri si scheme de intors de pe fata pe burta,pe aici!!![:D][:D][:D] si la noi se pregatesc dintisorii sa apara.salivam de mama,mama,plangem si suntem agitati de cateva zile,gangurim,facem baloane cu saliva si peste toate astea radem in hohote cand se joaca surioara noastra cu noi[;)] duminica am fost crestinati.am scapat si de stresul asta. diversificarea nu am inceput-o.probabil in cateva zile o vom face-o.8 oz de formula nu ne sunt de ajuns la o masa[bang] fizioterapia(pt. torticolis) am rarito la 2 sapt.ne putem lauda ca am evoluat surprinzator de repede.capusorul aproape ca-i rotund,rotund.inca vre-o luna de fizio si scapam si de asta! ne laudam si cu venirea Maiei din vacanta.a venit ea ceva mai rasfatata decat era dar tot o iubim la nebunie[:D] am pus si ceva poze proaspete cu ea. gata,fug la somn ca acum fac copii mei ochi si eu trebuie sa raspund prezent[mariaj] ange,mamica de 2 ori http://community.webshots.com/user/maiaioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ange, chiar ma intrebam unde-ai disparut! :) Felicitari pentru botez, cum a fost? Frumusica foc fetita ta! Oare cum o fi sa ai asa copil mare? :) Am citit postarile de la Parintii intreaba de la subiectul lui pisi despre dinti si m-a apucat depresia aia post natala.. Adica poate sa mai treaca inca juma de an pina sa vad primul dintisor? alycia, te descalificam de la clubul dintishorilor rapizi la primul copil! :)))) korinna, curaj pe baricade, iti tinem pumnii! Aalina, sa stii ca si eu era sa lesin :) Mi-a dormit dupa masa de la 7 (nimic spectaculos - 120 ml) pina la 10 jumate cind a bagat 100 (70 de la mine + 30 formula) de cereale, completat cu vreo 10 ml de formula, mai mult asa, de rasfat.. Acuma cinta la el in patut si eu imi dizloc falcile de cascat, dar nu ma bag in pat pina n-adoarme radaru'. Sper sa NU ma mai agit asa la fiecare aliment nou in diversificare.. Si-am uitat sa va spun ca azi a fost premiera sezonului de la serialul CSI, ala care se terminase in coada de peste cind mi s-a rupt mie apa.. :) Coada de peste au rezolvat-o dar episodul de azi s-a terminat cu "to be continued".. mama lor.. Sanatate la bebei si mamici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisi, am mai spus ca am avut si eu probleme cu ochisorul lui Antim.Unii doctori si-au dat cu parerea ca ar fi canalul lacrimal infundat si sa-i fac masaj la coltul ochiului, langa nas, iar daca nu se rezolva sa-l opereze. Am intrat rau de tot in panica, dar s-a rezolvat cu o antibiograma (la Medsana)dupa care doctorita lui i-a dat in sfarsit niste picaturi care se potriveau si intr-o saptamana a scapat. Si incercasem inainte fel si fel de picaturi si alifii, care mai de care mai periculoase pentru copil.Ne-a dat si noua genticol la un moment dat, dar am auzit ca astea be baza de gentamicina pot da surditate la copii. Parpalak, lui Antim primul dintisor i-a iesit pe la 9 luni si ceva, asa ca se poate si mai tarziu. Eu zic ca e mai bine decat la unii care am auzit ca s-au nascut cu dinti. Am inteles ca daca ies mai tarziu ar fi si mai rezistenti(nu stiu cat o fi de adevarat) Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am rezolvat-o cu mesele de noapte si daca ma tin nervii o rezolv de tot in cateva zile. Cum v-am spus a dormit asta ieri ca valiza afara (era si racoare bine) si in casa inca o ora juma cand l-am adus. Cum era gros imbracat l-am lasat in camera cu geamul deschis. O fi foast de la aer...nu stiu. Oricum s-a trezit pe la 22.30 cu o foame de lup. Si cum a durat pana i-am facut orezul saracutul plangea de foame [:D] si a bagat 200 ml formula cu orez. Dupa care a adormit in 3 minute. Era ora 23. Si la 12 noaptea cine credeti ca se foia si incepea sa macane. Am zis ca nu are cum sa ii fie foame si iar imi face figura si mananca 10 ml si dupa aia tot asa toata nopatea. Si uite asa nu i-am dat nimic, suzeta o arunca, da l-am luat langa mine si mai cu cantatul mai cu pupatul a adormit in cateva minute. Peste vreo doua ore aceeasi poveste. Pe la 3 iar. Abia la 4.30 i-am dat sa manance da a bagat la foc automat 150ml. Si a dormit pana la 7.30 si acum va primi doar masa de fructe pe care o sa i-o dau pe la 9-9.30 sa vad cand o urla de foame. Chiar daca o sa pierd ceva nopti o sa ii aduc masa aia de la 4 cat mai spre zi si sper sa terminam cu mancatul noaptea. Acum m-am convins ca nu ii e foame [bang] Dana si la noi dupa masa de fructe cu branzica ne este foame, da eu dupa vreo ora ii dau si lapte cat vrea sa manance. Lasa ca Alexa va fi o mama informata :) Doctorita a zis ca daca va fi sa faca va face oricum fimoza. Eu la baie incerc cat pot sa ii trag pielicica si sa spal acolo. Am mai gasit pe aici subiecte dar parerile erau impartite, ba ca sa tragi, ba sa lasi asa ca se rezolva de la sine, ba ca se ajunge la medic. Asa ca...voi hotarati. Parpalak saracutele lui degetele...Ieri Dori a trecut la ros degetelele lui tati. Si le rodea metodic :)))Insa aseara strangea biberonul in gingii sa imi arate ca nu mai papa am zis eu sa incerc cu sanul. Si mi l-a capsat zdravan de am zis ca lesin. Dorian cand vrea doar sa impresioneze fara sa planga isi lasa buzita de jos si isi stragne nasucul si se uita la tine cu o fata trista ca nu ai cum sa ii rezisti. Pisi noi nu am avut probleme cu ochii. Ange se pare ca uneori asteptam destul de mult dintisorii chiar daca semne sunt din belsug. Eu am zis ca nu voi crede pana nu il vad sub gingie :)) Parpalak vizionare placuta :)) Pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sal' am incercat si eu aseara sa-i dau cereale lui Anaïs. Ca tot am primit un pliculet promotional de la Nestle. Papusica l-a scuipat cat-colo! Nici n-a vrut sa auda. Ca atare, l-am dat Emmei (care mananca orice si oricat... va trebui s-o supraveghez sa nu devina obeza). Io lapte nu (prea) mai am :( Ca acum s-a obisnuit papusica la biberon. Si mai suge san cand isi aduce aminte. Unde mai pui ca programul asta de la job i-ar fi dat ei mesele peste kap. In principiu are 5 mese in 24 h. Uneori se strecoara si a 6-a. Ma simt cam naspa, ca abia am timp sa stau cu bombonicile. Nu apuc nici sa ma gandesc ce au mancat, cat au mancat. Noroc ca se ocupa soacra destul de bine de ele. Anaïs e o dulceatza. E mereu cu zambetul pe buze. Chiar si la botez, cand o gramada de copii plang, ea radea de numa'. I-a tras niste zambete la popa cand i-a dat cu mir, de i-a trecut si popei supararea (intarziasem un pic, si el era si racit, nu tocmai in apele lui) Mie, cand o vad zambind asa, imi trece toata oboseala... Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, Parpalak, asa rau e cu degetelele??[q] Atunci chiar ca-i o problema...Bietu' copil! Fetelor, cum ajung la Medsana? Nu am fost niciodata si nu stiu sigur unde e...Vreau sa-i fac Emmei antibiograma la ochisor, ca nu e de gluma...Oare sambata dimineata e deschis? Ca altfel tre' sa-si ia sotzu' liber sa ne duca...Multam, mai vorbim! Parpalak, sper din tot sufletul sa-l scapi de obicei...Mi-e asa mila de el! [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisi acum fug sa o citesc. Hai nu fi trista, bine ca ne-ai zis ca ai scris-o. Alycia ti-am trimis mail ca abia azi mi-am verificat casuta. Dori a bagat la 9- 200 ml mar, branza, suc de portocale si dupa aia san si somn. S o tina tot asa ca imi place :)) Mihaela cred ca iti e tare greu sa fii departe ziua de puii tai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pis][iartama], eu am citit povestea de atunci, dar n-am scris nimic. Se cam zisese tot ce era de zis:urari de sanatate, felicitari,etc. Nu m-am gandit c-o sa te necajesti din cauza asta. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor nu ma pot cupla pe internet ! Am luat un virus care imi tot reseteaza calculatorul… Stiu ca s-a mai discutat despre acest virus , am cautat subiectul respectiv, am fost adresele respective http://securityresponse.symantec.com/avcenter/ , http://securityresponse.symantec.com/avcenter/FixBlast.exe Am cautat virusul si programul respectiv ma anunta ca nu exista virusul . Nu stiu ce sa mai fac …!!! Poate imi dati vreo solutie si poate reusesc sa rezolv problema fara sa mai duc calculatorul la “control”! Scriu cit pot de repede ca sa nu mi se reseteze !!! Am ramas in urma cu ceea ce ati mai scris dar recuperez eu! V-am pupat! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...