Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand ati avut primele semne de sarcina?


mitzura

Recommended Posts

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Samara ,buna si bine ai venit printre noi.In legatura cu scurgerile ,se spune ca da asa ar trebui si poate ca asa e,insa nu stiu ce sa zic poate ca depinde si de la persoana la persoana.Insa corect e sa existe ,iti zic asta dupa ce am citit in "cartea viitoarei mame". Eryka & sufletzelul din burtica ---„[gravi] in 6 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce alte semne de sarcina ati mai avut? Eu de cateva zile am scurgeri veginale dense si ma simnt foarte obosita, as dormi non stop, insa seara adorm foarte greu si la ore tarzii, iar dimineata ma trezesc devreme, dar dupa cateva ore ma bag in pat caci mor de somn. Mai am si dureri de spate, cam in zona omoplatilor. Pentu un test sau control cred ca e prea devreme, abia daca a trecut o saptamana de la ovulatie, dar tare mi-as dori sa stiu, sunt sau nu? Offf[bang] greu e sa astepti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Samara, eu prima data mi-am facut un baby-test, chiar in ziua cand trebuia sa-mi vina ciclul si mi-a iesit pozitiv. Apoi am mers la medic sa imi confirme sarcina si medicul a decretat: 5 saptamani de la ultima menstruatie si 3 saptamani de la conceptie! Apoi am mers si dupa o luna sa-i vada inimioara cum bate! Si da, am avut scurgeri mai abundente, dar numai dupa cateva luni de sarcina! ROMANA&BB MATEI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc fetelor de lamurire (in special Nataliei-S, Mitzurei si lui Eryka)! Am fost luni la dr. ginecoloaga care s-a ocupat de monitorizarea ovulatiei si tratamentul de infertilitate si intr-adevar sunt insarcinata (5/6 saptamani), sunt extrem de fericita(nu am destule cuvinte sa va descriu starea mea de spirit, mai ales ca saptamana aceasta avem si infatisarea in fata Comisiei de Adoptie in vederea obtinerii atestatului, pt. a-l putea adopta pe finutzul nostru, deci probabil ca voi fi de 2 ori mamica sau mamica la puterea a 2-a: [copil] + [gravi]). Singura neliniste se datoreaza acestor mici dureri care-mi dau fiori, deoarece eu am ceva antecedente (2 sarcini oprite in evolutie). Dr. mi-a dat tratament cu antispastice, iar tratamentul de mentinerea si fixarea sarcinii (Utrogestan si Gravibinon) il fac inca de la ultima ovulatie. Sper sa ne ajute Dumnezeu ca de data aceasta sa fie bine bebele din burtica!!!!! angi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...