Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce?!?


Ela

Recommended Posts

quote:
Originally posted by Ela
Nici un moment nu am pus la indoiala ca fiecare isi doreste o VIATA FERICITA pentru copilul lui - am afirmat doar ca Eu nu cred ca ,,, castigarea unor asemenea concursuri, kilogramele, dintii etc. au vreo legatura cu asta! Adica faptul ca avea 10 kg la 7 luni (dau un exemplu aiurea) ii vor asigura fericirea! De ce cititi pe sarite?[;)][:p]
Ela, nu a citit nimeni pe sarite, te-ai suparat degeaba! Cred ca ai inteles gresit, poate n-am fost nici eu prea explicita, verbal ar fi fost altceva. Pur si simplu nu mi s-au parut relevante kilogramele, dintii etc (nu am stat niciodata sa compar mersul, vorbirea, greutatea...copilului meu cu ale altora, pentru simplul motiv ca fiecare copil are ritmul lui de dezvoltare) n-am stat sa fac o analiza literara a textului. Pur si simplu am exprimat o opinie referitoare la concursuri si poze. Atat! Toate cele bune, [flo], Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by iubibubi
veve, sa inteleaga ela ca "fuga e (mai) sanatoasa"? [:D] eu banuiesc motivul. nu ca l-as fi cautat si ca m-am gandit "oare de ce?". pur si simplu "mi-a venit" acum, apropos de mesajul elei. cred ca e legat de dorinta de a arata/spune lumii intregi "sunt atat de fericit(a), uite ce copil frumos am eu". de mandria si iubirea care te copleseste cand il vezi ca rade, ca arata atat de dulce cand ii pui palariuta sau il imbraci in prima pereche de blue-jeans. si vrei sa impartasesti tuturor asta. nu ca sa te dai mare, nu pentru premii sau spirit de competitie, nu pentru a te simti invingator. ci pur si simplu pentru ca vrei ca intreaga lume sa se bucure alaturi de tine. cred ca si "discutiile" legate de kg, cm, nr. de dinti, ml de lapte bauti la fiecare masa, nr. de labutze in care merge la numai 5 luni etc. etc. tot de asta tin. si eu, personal, simt acest imbold. nu m-am gandit niciodata, insa, sa-l inscriu intr-un concurs de acest gen. dar, ori de cate ori ajung in "acel" punct, ii fac repede o poza si-o trimit parintilor, bunicilor, matusilor, verilor, verisoarelor, prietenilor. sau il scot la plimbare "cersind" fara cuvinte admiratia trecatorilor. altii aleg alta cale de "manifestare", de ex. acel concurs. ce nu inteleg eu nu este "de ce", ci apelul "votati-ne si pe noi". asta chiar ca nu mai are nici o importanta. toti s-au bucurat deja alaturi de tine... oricum ar fi, nu inseamna defel ca exista cineva pe lumea asta, mamica, tatic, burtica sau aspirant care sa nu doreasca O VIATA FERICITA copilului sau. si atat. pentru ca asta cuprinde TOT. hai ca am scris si eu mult. n-am talent de "scriitoare", sper ca nu v-am plictisit. si, bineinteles, si eu am votat ambele fetite, aproape in fiecare zi. pupici. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
La fel gandesc si eu[cool][flo] [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sa-ti iei roshii cu tona sigur!!! Pune-ti kilotzii pe dos ca s-ar putea sa ai parte shi de ceva blesteme [:D] Ba kiar o sa-tzi auzi vorbe ca ai copil urat shi d'aia te oftici [:D] Oricum copilul meu e cel mai frumos shi nu-l pun la concursurile alea ca sa nu-i umilesc pe ceilaltzi [:D][:D][:D] Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cl
quote:
Originally posted by Ela
Nici un moment nu am pus la indoiala ca fiecare isi doreste o VIATA FERICITA pentru copilul lui - am afirmat doar ca Eu nu cred ca ,,, castigarea unor asemenea concursuri, kilogramele, dintii etc. au vreo legatura cu asta! Adica faptul ca avea 10 kg la 7 luni (dau un exemplu aiurea) ii vor asigura fericirea! De ce cititi pe sarite?[;)][:p]
Ela, nu a citit nimeni pe sarite, te-ai suparat degeaba! Cred ca ai inteles gresit, poate n-am fost nici eu prea explicita, verbal ar fi fost altceva. Pur si simplu nu mi s-au parut relevante kilogramele, dintii etc (nu am stat niciodata sa compar mersul, vorbirea, greutatea...copilului meu cu ale altora, pentru simplul motiv ca fiecare copil are ritmul lui de dezvoltare) n-am stat sa fac o analiza literara a textului. Pur si simplu am exprimat o opinie referitoare la concursuri si poze. Atat! Toate cele bune, [flo], Claudia
Claudia, nu m-am suparat![flo] Eu ma supar greu, nu asa![:D] Impresia mea a fost ca nu ati inteles ce am vrut sa zic - si de-aia m-am explicat inca o data! Si eu tocmai de-aia am pus de la bun inceput mesajul - ca sa aflu si alte opinii![;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ina_nz
O sa-ti iei roshii cu tona sigur!!! Pune-ti kilotzii pe dos ca s-ar putea sa ai parte shi de ceva blesteme [:D] Ba kiar o sa-tzi auzi vorbe ca ai copil urat shi d'aia te oftici [:D] Oricum copilul meu e cel mai frumos shi nu-l pun la concursurile alea ca sa nu-i umilesc pe ceilaltzi [:D][:D][:D] Ina
[:-)))][:-)))][:-)))] Bravo Ina! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cei care blesteama li se intorc impotriva copiilor, tot pe aici am citit, dar desigur a fost o gluma, nu?!(cu toate ca eu nu le prea gust pe astea, nici cuvantul nu il agreez, dar sa il si pronunt). De ce se incearca mereu sa se despice firul in patru?! Adica asta e parerea mea si cealalta e a ta, si gata, de ce mereu "a mea e mai buna ca a ta" si invers?! Sunt de acord cu argumentele, dar nu cu jignirile. Eu nu am inca bebelus si nu stiu daca il voi inscrie vreo data intr-un concurs, dar desigur ca Ela nu a jignit pe nimeni a spus parerea ei si a cerut o justificare... De ce ar "blestema-o" cineva, chiar daca e urmat cuvantul de 10 rasete?! Numai bine la mamci si bebici, Katink Timpu-i un ac, iar noi suntem ata din el...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ina_nz
O sa-ti iei roshii cu tona sigur!!! Pune-ti kilotzii pe dos ca s-ar putea sa ai parte shi de ceva blesteme [:D] Ba kiar o sa-tzi auzi vorbe ca ai copil urat shi d'aia te oftici [:D] Oricum copilul meu e cel mai frumos shi nu-l pun la concursurile alea ca sa nu-i umilesc pe ceilaltzi [:D][:D][:D] Ina
Ina, uite cum se cunoaste prietenul la greu![:D] Vezi - nu ma gandisem sa intorc kilotii pe dos! Daca o fac acum - se mai pune sau e deja tardiv?![:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]Io una l-am inscris pe Vladutz asa , in joaca ... Nu iau in serios concursurile , cel putin nu la varsta asta , deci nu va fi o tragedie daca nu castiga ( premiile oricum sunt la misto , iar in Romania nu stiu cat sunt de valabile ). Io una consider si faptul ca trimiti o poza la Galeria eroilor tot o lauda a fiecarei mamici cu plodul ei...sau kiar faptul ca il afisezi pe paginuta personala ( aaa , daca , din curiozitate va uitati la mine nu o sa-l vedeti pe Vladutz , pentru ca nu am reusit inca sa-l postez din motive tehnice , nu pentru ca fac parte din categoria mamelor care nu sunt mandre de copii lor - nu stiu daca exista asa ceva ). Vazand cele scrise de tine , Ela , acum cred ca ma mai gandesc daca o sa cer ajutorul fetelor de pe-aici pentru vot... Sau , cine stie... De ce sa fii tinta rosiilor si a 'blestemelor' [:D][ups] ( nici mie nu-mi place cuvantul , Doamne fereste ! ) ?! A fost parerea ta , curiozitatea ta si cu asta basta...Copil urat nimeni nu are , deci de invidie nu cred ca poate fi vorba[:D]... La chestii urate , spuse cu naduf nu cred ca s-a ajuns vreodata pe-aici...sau n-am fost io pe faza... Pacat ar fi ca din discutiile pe o tema asa frumoasa ( copii , ca pana la urma de ei e vorba aici ) sa se ajunga la [box][B)][bruta][mariaj][duel] [blabla] [:(] [V] [q] ! Peace ![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, sa vezi coincidenta!! Azi dimineata mi-am "permis" sa dorm putin mai mult si cum mi se intampla de obicei am si visat ceva urat. Se facea ca o dusesem pe Andra sa faca o reclama la nu stiu ce produs pt copii, ceva cu poze multe si cand s-a intors de acolo era atat de speriata, obosita, timorata de-a binelea, si nu-mi spunea decat: "Nu ma mai duce mami, niciodata acolo, nu vreau sa ma mai duc". M-am simtit ca un xxx si m-am si trezit cu senzatia asta, ca sunt ultima mama de pe pamant ca-mi chinui copilul s.a.m.d. Ideea e ca daca aveam vreodata vreo indoiala... m-am linistit! O sa se duca ea cand o fi mare, are tot timpul la dispozitie! Cristina, mamica cu burtica[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...