Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cutremur in Japonia(Shizuoka) si Hokkaido!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc Lui Dumnezeu ca sintem bine!Ce sa va spun?Ca m-am speriat de am izbucnit in plins cind am vazut ca nu se mai termina?Cind am vazut cum face tavanul valuri-valuri,intr-o clipa am smuls-o pe Naomi de o minutza din patul ei shi m-am "refugiat"intr-un coltz al patului cu ea in bratze shi cu o mina atit de incleshtata pe antebratzul sotzului meu,incit am vazut acum ca este vinat,saracu'.Io n-am putut intra pe net sau sa vad la tv care a fost intensitatea cutremurului caci la noi s-a intrerupt curentul la ultimele zgiltziieli din prima serie.La vreo ora juma' a reintrat totul intr-un normal ciudat,caci deja se simtzeau plutind in aer urmatoarele zgiltziieli ce au urmat. Ultimul,sau cel despre care vreau eu sa cred ca a fost ultimul,a avut loc la 8.15 ora noastra shi abia dupa,am reushit sa mai atzipesc pentru o juma' de ora caci apoi a urmat papa gargaritzei shi gata noaptea mea.Oricum,nu ma simt linishtita inca,mai ales ca asta a fost cel mai "tzapan" pe care l-am simtzit in 4 ani de cind sint aici.La noi magnitudinea a fost de 5 shi am vazut acum la tv,cit de rau a fost in alte locuri din insula.Acum va las fetelor,caci trebuie sa ma apuc sa-i pregatesc Naomiei masa de prinz,dar va multzumesc din suflet ca v-atzi gindit shi la noi.Va pup pe toate shi avetzi grija de voi shi puiutzii voshtrii.Revin mai pe seara cind se culca Naomi. Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor nu va pot ura decit multa sanatate si sa aveti grija de voi [cool]...si eu am locuit aproape 5 ani in japonia _Yamaguchi_ si tare frica mai aveam de cutremure[zid]...[q]...iar acum de cite ori ma uit la stiri si vad caci iar a fost cutremur in japonia , pe mine ma ia o mare criza de frica ....[ups]...SA aveti grija de voi !!!! Elena cu burtica & sotul AL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele din Japonia,ma bucur ca sinteti bine,azi dimineata cind am vazut la stiri ca a fost cutremur m-am gindit la voi.Aici spuneau ca a fost de 8 grade,in orice caz am vazut imagini din timpul cutremurului si nu as vrea sa fiu acolo cind se scutura pamintul. Mult curaj mai departe. Corina si Anna nazdravana Quand on veut une chose, tout l'univers conspire à nous permettre de réaliser notre rêve. ( Paolo Coelho)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eddy, fetelor, sunteti toate bine???? Mama mia, eu noroc ca m-am uitat la televizor si am citit presa de pe internet ca sa aflu ca a fost cutermur mare. [bang] Aici unde stau eu cred ca nu a fost (sau daca a fost destul de mic)pt ca in general ma culc destul de tarziu(in jurul ori 4-5 dimineatza) si nu am simtit nimic. Mi-e o frica de mor cand ma gandesc ca ar putea fi si aici si eu sunt singura acasa[q][q] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna noi sintem bine cel putin fizic.Eu sint in orasul une cutremurul a fost cel mai mare.Acum a mai fost unul de 3 grade si inca nu se va termina aici din cite se spune.CE pot sa va spun sint terminata si de spaima care am tras-o si de oboseala.Au anuntat ca sint 247 de raniti de care se stie.Oceanul si riul e un dute vino cind creste cind scade, mereu sintem pusi in alerta prin megafoane sa avem grija caci sar putea sa vina inundatii.Aici in oras scolile au libe azi,in magazine e vraiste si in majoritatea caselor.Ma rog la Dumnezeu sa se termine sa ne putem linisti si noi cami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...