Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici a doua oara


Recommended Posts

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu am doi copii, Laura are 4 ani si 7 luni si David 3 luni si trei saptamani.Laura isi dorea un fratior, se bucura c-o sa-l aiba, l-a vazut la spital prima data si-a fost incantata, a doua oara cand l-a vazut plangea si-a zis "mami, cred ca doamna asta a gresit, ne-a adus alt fratior, ca asta plange tot timpul".Dupa ce l-am adus acasa, a fost curioasa vreo doua, trei zile dupa care l-a ignorat pur si simplu vreo 3 saptamani.Au dormit de la inceput in aceiasi camera.Intr-o seara aud un tipat scurt si ascutit(David), David dormea si Laura de-abia se bagase in pat, intru in fuga in camera si ce vad, Laura tocmai se intorcea "victorioasa" de la patutul lui, ii bagase lanterna in ochi si saracutul normal ca s-a speriat.A fost singurul incident dar cu siguranta ca la inceput trebuiesc supravegheati.Am luat-o si i-am explicat ca nu trebuie sa faca asa ceva, ca e mai mare si trebuie sa-l protejeze si pana acum pare ca a inteles.Apoi intreba tot timpul daca o iubesc mai mult pe ea sau mai mult pe David si cand s-a asigurat ca ii iubesc la fel, ca ne ocupam la fel de mult de ea ca si inainte, s-a linistit iar acum e foarte atenta cu el, se joaca, il pupa, vrea sa-l ia in brate, m-ajuta cand ii cer.Acum intreaba tot timpul "asa-i mami, ca atunci cand David o sa mai creasca putin o sa avem si o surioara? ca eu vreau si-o surioara!".Cred ca e oarecum fireasca o atitudine de respingere din partea celui mai mare cand apare un pitic in casa, el simte cumva ca-si pierde pozitia privilegiata de "buric al pamantului" pe care o avusese pana atunci, dar cu putina atentie se trece usor peste perioada de acomodare. http://community.webshots.com/user/lilianacsaki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sint o mamica cu doi copiii.Intre ei e diferenta de 2 ani si 9 luni.Am un baietel nazdravan .L-am pregatit inainte cu mult timp de a naste ,era incintat de ideea ca are cu cine se va juca si ca nu va mai fi singurel.Cind a venit la mine la spital mi-a zis sa nu o mai luam acasa ca e f bine acolo sa o dam la o tanti.[alcool]A fost o perioada mare de gelozie si inca mai este dar o iubeste f mult pe surioara lui mica .Atentie la nazdravani ,din cind in cind o mai stringe de piciorus ,mai pune mina pe ea ,dar sint cu ochii pe el.[bis.Te pup si iti urez nastere usoara si multa rabdare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Cred ca pana astazi deja ai aflat cum este sa ai doi copii...:) Eu ce pot sa-ti spun ...ca fetita mea ( primul copil ) a facut o depresie dupa venirea acasa a bebitzului.Se trantea pe jos si incepea sa planga ca pe ea n-o mai baga nimeni in seama. Mi-a facut asa aproape un an intreg.Acum bebitzul are 3 ani si se si pupa se si bat dar mi-e clar ca se iubesc. Cat despre mine ...ce sa zic....sunt fericita ca-i am si ca sunt sanatosi chiar daca imi este f greu.( stau la servici aprox. 10 ore/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...