Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ciorile, o calamitate


Recommended Posts

Stiti povestea aia cu regele care a vrut sa fie judecator intr-o zi....el dadea dreptate ambelor parti implicate in proces[:D] Ceva de genul asta fac si eu acum: nu e normal sa omori, este f. trist, mai ales ca sunt fiinte nevinovate, dar problema asta exista in unele locuri,...si in parcul "Mihai Eminescu" din orasul meu erau la un moment dat (acum nu mai stiu realitatile locului, fiind plecata) f. multe, efectiv te zapaceau cu zgomotul lor si, nu mai zic cu mizeria: pe banci nu te puteai aseza si nu de putine ori plecai acasa sa te schimbi sau sa te speli stricindu-ti toata ziua/seara....sau masinile parcate in apropiere care erau "decorate" la minut... In acelasi timp ma intreb si eu ca si unii dintre voi care este explicatia acestei inmultiri...caci la noi imprejurul orasului sunt paduri si lanuri si - deci- oare de ce nu se "stabilesc" pe acolo, ci tocmai in parcul orasului.... Oricum mie personal nu mi se pareau o prezenta placuta....in parc Toate cele bune! Karina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dar ma intreb si eu asa retoric, ce ne facem cu ciorile care impanzind un camp proaspat insamantat cu grane, mananca multe dintre boabele ce ar trebui sa rasara? Poate nu ar trebui sa ne pese prea mult, caci oricum vin inundatii sau furtuni pustiitoare sau secete de luni de zile si oricum taranul se alege cu hambarul gol?!! Si de altfel cred ca ar trebui sa lacrimam si cand bagam in gura si mestecam cu placere pulpa de pui si ceafa de porc. Sau sa ne fie mila numai de muste, paianjeni, gandaci (de bucatarie) si ciori?? Eu nu zic nici sa le impuscati nici sa nu, dar zau, unii dintre voi, dupa parerea mea, sunt prea milosi. [pup]Diana si[copil]Patric
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mariana_flo
Pe noi ne-a revoltat chestia cu impuscatul ciorilor. De-aici si reactiile destul de dure. Daca ciupercar, ar fi spus ca sunt ciori multe si suparatoare cred ca multa lume i-ar fi dat dreptate. Continuarea, cu impuscatul, a pus jar pe foc.
Mariana_flo, si pe mine! M-am si vazut fugind cu prichindelul din parc, de frica sa nu fim nimeriti din greseala [:D]! Mergem destul de des in Cismigiu si, sincera sa fiu, niciodata nu m-au deranjat ciorile, iar pe banci n-am reusit sa stam, deoarece suntem in continua miscare. Oricum, acest subiect mi-a adus aminte de un film, "Magnolii de otel", mai bine zis de inceputul lui. Mi-era groaza ca pana la urma o sa fie cineva nimerit [:D]. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alba
[bum] M-am nascut intr-un salcim Intr-un cuib de CIOARA Si de-a dracu ce eram Scoateam capu-afara [:D] ***Alba*** http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=alba
[:-)))][:-)))][:-)))] Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] MIE IMI PLACE FOARTE TARE IN CISMIGIU!!![bis] CATALINA, karaitoarea shefa, tace subit cand aude croncanitul ciorilor. Pana acum, e singurul parc unde pot merge cu Catalina si e linisteeeee[:D][:D][:D] Noi n-am observat mizeria de pe banci si nici n-am sesizat mirosul. Nu stiu ce sa zic, lasati ciorile in pace macar pana mai creste Catalina, poate n-o mai tzipa asa de tareeeee[bang]!!!! [alcool] Mami Zombie Love is all around
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Drept incheiere ma declar o luptatoare inversunata pentru drepturile animalelor si cu mana pe inima va spun ca in viata mea nu am fost agresata de vreun animal "de-al Domnului" ori fara stapan. Nu stiu de ce, si cainii vagabonzi care ma latra cu cea mai mare inversunare, sfarsc prin a da din coada daca ma opresc din drum si ii chem cu blandete la mine
Din pacate nu este intotdeauna asa, mai sunt si accidente din cauza acestor ciini vagabonzi (sau a cui, de fapt?)cum ar fi mai jos: [url][/url]http://www.adevarulonline.ro/index.jsp?page=articol§ion_id=16&article_id=54729 Scuze ca am deviat de la subiect! Toate bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am asistat, nu demult si fara vointa mea la impuscarea ciorilor in parc. Ma dusesem sa-mi plimb copilul in parcul nostru central sperand sa ne putem bucura amandoua pentru cateva ore de linistea oferita de frumosul nostru parc. Si cand colo, nebunie, se tragea ca la revolutie, in plina zi cu atatia copii in jur. Ti se oprea inima in loc la zgomotul produs de pusti si nimanui nu-i pasa ca sunt atatia copii. Stiu ca si altadata s-a mai apelat la o astfel de metoda de distrugere a ciorilor dar atunci s-a inchis parcul si fiecare intrare era pazita de gardieni dar acum .... Am plecat, evident, incercand sa-i explic unui copil de 2 ani jumatate ca se trage. georgiana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...