Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Inca il mai iubesc...


Recommended Posts

Buna justme, am impresia ca tu din prea multa euforie ai facut un pas care,il subinteleg din mesajele tale il regreti tousi,ceea ce ai deschis aici doresti sa iti indeparteze durerea facuta cu mina proprie.Ai mustrari de constiinta(le-as avea si eu) si doresti sa le stergi cu ajutorul unei lumi virtuale( as incerca si eu),giindindu-te ca ceea ce ai facut nu ai putea destainui sotului priviindu-l in ochi( nu as putea nici eu ). Ai facut in pas gresit,avind in vedere ca acest EL- despre care e vorba face parte din trecutul tau,anii au trecut ,noi toti ne schimbam,ne schimbam si formam dupa ceea ce ne ofera viata si nu mai putem fi ce am fost in tinerete,cind eram oarecum naivi. Acum ai o familie pentru care ai luptat si tu si sotul tau,in mijlocul careia ai nenumarate clipe pline de fericire...si asta ai cu siguranta!! Asta este prezentul tau,pentru care trebuie sa fii mindra,fericita !! Te rog nu te gindi ca te condamn pt ceea ce ai facut,a fost o greseala,greseli facem cu totii....Dar nu uita nici o data unde iti sint radaciniile,uita-te in jurul tau si spune-mi ce siimti ,ce gindesti...priveste-ti copii in ochi si spune-mi ce sentimente te acopera,imbratiseaza-ti sotul si spune-mi ce siimti cind sufletul lui plin de sinceritate,caldura si dragoste iti strapunge inima??? Mai te gindesti la trecut...la acel EL al trecutului ??? Dragostea care te-a unit cu el este in cartea vietii tale o introducere,peste care ai trecut...acum esti in plin subiect,paginiile vor fi scrise in continuare,dar peste introducere s-a trecut. Monotonia in care traiesti pate fi schimbata,asta depinde de tine,nu astepta sa ti-o schimbe cineva. Iti doresc din tot sufletul sa treci cu bine peste aceasta dezamagire...eu o numesc trezire la realitate,poate suna dur,dar eu sint mai dura de felul meu,sorry. :-) @Corra-subiectul tau este ...independent de cel al lui just,cu oarecare paralele,dar nu coincidente.<---- parere personala. Dall
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Creat
  • Ultimul răspuns
e pur si simplu vorba de nostalgie..de obicei, apare in momente de vulnerabilitate..iar momentele astea sunt momente-capcana...nimic din ceea ce a fost nu mai poate sa fie...tu te-ai schimbat, el s-a schimbat, spiritual suntem la fel de tineri ca in facultate, dar experientele prin care ai trecut te apropie mult mai mult de cel cu care ai facut si copiii...altfel am iubit odata ,altfel iubesti acum...eu sunt o norocoasa..m-am maritat cu tipul pe care l-am cunoscut in primul an de facultate...in schimb inainte am avut o relatie de patru ani care am crezut ca nu se poate sfarsi decat prin casatorie...ei bine, s-a terminat ,lucky me!,dar el inca isi cauta jumatatea....pupici multi... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand as vrea sa multumesc inca odata celor ce au rupt o farama din timpul lor pentru a-mi alina mie suferinta. In al doilea rand , as vrea sa va povestesc ce s-a mai intamplat intre timp, pentru ca de fiecare data cand dau un raspuns, cel putin eu, sper sa aflu daca sfatul meu a ajutat la ceva si cateodata apare un sentiment de frustrare vis-a-vis de cel ce a postat subiectul, ceea ce nu vreu sa se intample acum. So, de 3 luni nici un semn de viata de la iubit. Absolut nici unul. Timp in care ma linistisem total, nu mai vroiam sa aud de el, imi ajunsese pentru toata viata. Dar intr-o nefericita zi, aflu de la un prieten comun ca bunatate de iubit a emigrat in Canada. Forever spera el... Si, in "nemernicia mea de caine turbat" ma apuca procesele de constiinta sa ii povestesc sotului cam ce minune de sotie are el la usa. Mai bine ma [bang][bang][bang], pentru ca in secunda 2 sotul isi face bagajele si pleaca sa locuiasaca separat, "to think on the subject" spune el. E, si de aici incepe "distractia". Viata mea roz s-a facut violeta. Sa ai grija de 2 copii mici, sa muncesti 10-12 ore pe zi la servici si apoi sa apara si unele probleme de sanatate (minore din fericire)nu iti mai lasa timp de gandit la nici un iubit. Dupa o saptamana apare "ganditorul" cu concluzia ca "hai sa uitam, ca avem copii de crescut, " asa ca acum suntem in proces de impacare, monotonie nu mai este in schimb sunt o serie de resentimente, de ambele parti. Cam asta este povestea... Pentru mine subiectul se incheie aici. Multumesc celor ce au fost alaturi de mine, iar celor ce au dat cu pietre nu le pot spune decat ca au aratat ce "oameni" sunt. Cand cineva este cazut si iti cere ajutorul, iar tu nu vrei decat sa arati cat esti tu de bun si virtuos in comparatie cu el spune multe despre tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh .... NASHPA!!!! Poate ca tu iubesti doar iubirea de atunci ....anii fara griji de atunci .. tineretea .... Amicul tau din facultate poate a avut nevoie dramatica de confirmare a farmecelor lui ... si poate si tu la fel. Aici este o strada infundata ,,,, imi pare rau ca iti spun.. nu din experienta mea ci a altor prietene ,,,, Problema ta reala este relatia ta cu sotul tau ... minunat de altfel ....hai sa vedem ce NU iti ofera el de fapt.... si daca descoperi ce nu iti ofera lupta! lupta ca viata ta sa fie roz .... cu focurile de artificii pe care le visezi si tu ... ca noi toate.. dar retine familia este cea mai importanta... nu trecutul... nu fluturasii pe care toti ii avem la un moment dat ,,,, Iar Ex ul... ce a realizat el pana la varsta asta???? (*daca tot e sa l comparam cu sotul tau ...) [biz] ALOOOOOOOOOOOOOOOOO !!! daca vrei discutam cat vrei ... dar te ROG NU TI GASI CONFIDENT IN SOTUL TAU .... oricat de dragutz ar fi .... de data asta nu ar intelege scrie mi mie si vorbim cat vrei adina ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ai dat dovada de o EXTRAORDINARA omenie , de curaj si de intelepciune, sincer, eu n-as fi facut-o , BRAVO tie, poate ca sotul tau stie ca "greseala recunoscuta..."Sper ca apele se vor linisti si vei descoperi binele alaturi de el, asa cum ti-am mai scris deja.Numai bine! "ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU" maryam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reiki, mi-ar place sa cred ca a fost ceea ce crezi tu ca ar fi putut fi, dar din pacate, cred ca adavarul gol-golut este ca m-a folosit pur si simplu pentru o simpla descarcare hormonala, pe care, in prostia mea am confundat-o cu romantismul. Sper sa trec mai departe mai puternica si sa incerc sa construiesc ceva decat sa traiesc intr-o stare de confuzie. Tutus, personajul in discutie aici este intr-adevar un ratat, din toate punctele de vedere. Nu am vrut sa o spun eu pentru a nu va influenta parerea, deoarece aveam nevoie sa aud si parerea obiectiva a cuiva neimplicat in aceasta problema. Multe sarutari. [/quote] eram sigura ca nu este un om care sa aiba o linie ... deci e mai mult sau mai putin un ratat. Eu presupun ca si a incercat farmecele si puterea ... Pe tine te vedea (si te vede) ca pe cineva fffff sus si prin faptul ca te a mai avut o data l a facut sa creasca in ochii lui .... nu tb sa te condamni deloc ... pana la urma si la tine a fost o descarcare hormonala ... asa ca SI CE???!!!!! merrgem inainte te pup ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...