Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie-iulie 2003(4)


Reliana

Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fete dragi, Iaca-ta ca ne mai gasim si noi timp de scris (traiasca mama-mare). Of, si catelul se da acuma pe langa mine, sa-l mai iubesc si pe el. Sau poate vrea afara???? Sper sa nu, sa mai scriu si eu ceva. Noi suntem bine. Am inceput sa dormim noaptea, se trezeste doar o singura data pe la 2 sau 3 si apoi de dimineata. Dimineata e un adevarat deliciu cand imi zambeste si gangureste. Marox, eu il imbrac pe Tudor in casa intr-un body cu maneca langa si pantalonasi subtirei de bumbac. Pup si poate apuc si io o data timp mai mult de scris Crisa si bb Tudor [il]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revenim si noi dupa o perioada de absenta in care nu ne-a fost bine deloc. Am fost 6 zile in spital la Grigore Alexandrescu pt ca Taisiei nu-i mai trecea diareea. A fost groaznic si nu mai vreau sa trecem, niciodata prin asta. Saracuta a stat pana ieri cu o branula in manuta pe unde i-am facut tratamentul cu antibiotice. Avea infectie cu E. Coli si faza cea mai dura e ca se pare ca am luat-o de la Poloizu. Eu si sotul nu avem si altcineva nu o ingrijeste. Mai ales ca erau suspect de multi bebelusi nascuti la Polizu cu E. Coli si dr mi-a confirmat ca e aproape sigur ca de acolo s-a imbolnavit. Aviz amatoarelor de nascut la Polizu...Apropo de sucul de fructe, dr de acolo care e specializata in gastroenterologie mi-a spus ca pana la 4 luni si jum numai lapte sa-i dau, ca nu are nevoie de nimic altceva. Acum ii dau Milumil cu prebiotice o luna si jum (mi-l dau gratis de la spital pt ca nu se gaseste pe piata) si apoi trecem pe MIl 1. Kara, vezi ca Humana HN se da doar daca are diaree si nu mai mult de 10 zile. Asa ca suntem inca suparati ca trebuit sa treaca prin asta, nu am mai botezat-o, a slabit, a mai maraita... Mare atentie la kk verde si mai ales urat mirositor, indiferent de consistenta, mai ales daca e vorba de alimentatie artificiala.Poate fi o infectie. Sanatate multa la bbeii vostrii si sa nu ajungeti la spital
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Goi,imi pare rau sa aud asta.Bine ca acum e mai bine..cel putin asa am inteles si bine ca ne-ai avertizat si pe noi cu privire la semnele unei posibile infectii. Si Emma a mai facut kk verde,dar foarte rar si asta mi-a spus doctorul ca poate fi normal. Ieri am implinit o luna si de cateva zile gangurim in toata regula,minute in sir.E asa de haioasa...zici ca vrea sa ma faca cu tot dindinsul sa o intzeleg.Imi spune"ghi,ga,aaa,buuu" Mi-ar place sa ne reintalnim mai ulte mamici aici,ca sa mai povestim din experientele fiecareia,dar se pare ca nu prea avem timp.Nu stiu ce om face cand o sa incepem si diversificarea.Am mai tras cu ochiul la mamicile de mai ca sa mai am habar de ce ma asteapta si tare ma gandesc ca nu sunt pregatita...dar ce mai pot sa fac?Sa vezi ce "ma pregateste" Emma de numa...[:D] Pupici Claudia si [copil] Emma, gangurica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Claudya.Din pacate nici eu nu mai am timp prea mult sa scriu de abea reusesc sa mai arunc o privire la bebelusii de iunie iulie.Am citit intr-o carte despre bebelusi ca suzeta lasa bebelusul sa creada ca a mincat si poate refuza sinul. Poate din acest motiv unele mamici nu doresc sa dea suzeta copilasilor lor.Eu am fost in aceeasi situatie cu baietelul cind era mic ,am crezut ca nu mai maninca din cauza suzetei.Sa-ti spun din experienta mea ,am facut o mare greseala pe care nu o mai repet ,daca nu i-am dat suzeta a gasit degetelul si il sugea cu foc ,de nu se mai despartea deloc de el si cu ff greu l-am dezvaat d eel.Deci mai bine sa-i dai suzetica ,o calmeaza cind are colici si in perioada de dinti si cind este mai agitata.Eu sint pro suzeta si te sfatuiesc sa nu i-o scoti ca va gasi degetelul in loc si nu-i bine deloc.Despre printesa mea are ,doua luni jumate si tot plingem mult de colici ,noptile ne chinuim rau nu dormim mai deloc sper sa fie mai bine cind mai creste.Va pupam Catan piciul nazdravan si bebita Cindy.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Saptamana trecuta am scris un mesaj, dar se pare ca nu a aparut. Nu mai am calculator acasa si intru f. rar pe Net. Din cate vad, nici voi nu scriti prea mult. Bb-ii va rpesc tot timpul? Gio, multa sanatate Taisiei! Nici nu vreau sa imi imaginez prin ce ai trecut. Dar, o sa vezi ca o sa recuperez imediat. Pupici! Si Maria face kk verde destul de des. Dar nu pare a avea vreo problema. Eu m-am gandit ca e de la ceai. O sa intreb si eu la medic. Mariuta e o scumpica. Nu face lucruri extraordinare, dar pt. mine totul este important. A inceput sa duca manuta singura la jucarii si chiar la mana mea. Mi-a studiat mana atenta si a intins manuta ei si m-a mangaiat. A fost unul din cele mai frumoase momente de pana acum...si cate or sa mai urmeze. Eram si eu curioasa cand incepeti diversificarea. Stiu ca parerile sunt impartite si tocmai din cauza asta nu prea stiu ce sa fac. O sa cer si sfatul pediatrei. Va pupam! Cornelia si bb Mariuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit, pentru ca uitasem sa ma laud [:)]. Sunt f. incantata ca Maria doarme toata noaptea. De fapt asta facea si pana acum, dar de aproape o luna se trezeste in jur de 8 dimineata, iar cateodata chiar la 9. Ultima masa o luam la 10-10.30 si mancam de 5 ori pe zi. Nu i-am facut niciodata program, dar si-a facut ea. Ieri a mancat pt. prima data 800 ml. Nu mai imi fac de loc probleme ca nu mananca. Din moment ce se dezvolta bine, sunt multumita. Saptamana viitoare face 3 luni, are 5,6 kg, ceea ce inseamna ca aluat si luna asta in jur de 1 kg. PA!!! Bb-i sanatosi si cumintei! Cornelia si bb Mariuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...