Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie-iulie 2003(4)


Reliana

Recommended Posts

Apropo de insamintarile de toamna cum le zice Gio. Am o veste bomba. In cazul in care stati in picioare... asezati-va. Poate ca mai tineti minte cind va spuneam ca noi trebuie sa facem 3 copii... Ei bine avem unul si azi mi-am facut testul de sarcina si a iesit ... pozitiv. Am avut ciclu in 18,19 sept ca si anul trecut, iar acum tot asteptam sa-mi vina, dar nimic. Asa ca am zis sa fac testul de sarcina. Ei de acum va trebui sa fac vizite si la mamicile de mai-iunie 2004, desi poate se va naste in iulie. Nu stiu daca sa ma bucur sau sa pling, dar acum imi doresc fata. Va trebui sa ma duc si la doctor ( care mi-a zis sa nu ma grabesc cu o alta sarcina). Va saruta in cor Romana [gravi] si [copil] Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Maaaaama, Romana, ce veste! [:0] Ma scuzati ca ma bag in vorba, eu sunt o mamica mai proaspata (de august), dar trag cu ochiul la voi destul de des si nu ma pot abtine sa nu ma minunez de curajul tau, romana! Ce sa zic, multa bafta, sa ai o sarcina usoara, sa nu-ti dea batai de cap, si poate vine fetita mult dorita, sa ai pereche! [:)] http://community.webshots.com/user/r0isin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Romana : ce curajosi sunteti! eu inca ma gandesc daca sa mai fac unul si asta peste vre-o 3 ani cand o fi Irina la gradinita. In parc stam in reprize, adica stam vre-o 2 ore mergem sus si papam si apoi iesim iar. In parc la Sebastian bancile sunt de fier si se usuca destul de repede daca bate vantul, dar in general nu prea stam jos ca Irinei ii place sa fie zguduita pe dalele din parc asa ca dam ture ca mai toate mamicile din zona. O sa te duci la mamicile din mai-iunie super experimentata. Azi a plouat asa ca am iesit pe bacon vre-o 2 ore si jumatate si am dormit tun. Pana la urma s-a dovedid bun si Baby Monitor-ul pe care l-am primit de la sor-mea. Am pus-o pe Irina pe balcon iar eu din casa ii auzeam fiecare miscare. Marox: si eu am fost racita saptamina trecuta si mi-a fost frica sa nu ii dau si Irinei, mi-am luat de la farmacie masca de protectie (ca aia care au stomatalogi sau chirurgi) si ii dadeam sa manance cu ea. Nu stiu ce o fi gandit cand a vazut-o pe mamica ei asa verde :-)). La Multe Luni la toti bebei! parca nu iti vine sa crezi ce repede trece timpul. Gio: si Irina face KK verde uneori, dar asta e din cauza laptelui praf care are fier, cel putin asa spune pediatra. Oricum pot sa-ti spun ca si eu pateam la fel cand luam fier in timpul sarcinii. Si Irina stranuta de cateva ori pe zi iar eu ii scot mucisori cu betigasele de ureche, bineteles ca e o lupta. Pupici, Adi si Irinuca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

WOOOOOW Romana, super veste, sa-ti spun un secret, si eu parca la primul ciclu imi doream sa nu imi vina, dar mi-a venit! Oricum medicul mi-a spus ca incepand din a doua luna poti sa te gandesti la o noua sarcina. Asa ca... felicitari si da-i inainte! Sa ai o sarcina usoara si sa te bucuri de momentele astea, ca mie tare mi-e dor de burtica si de zilele in care ma simteam cea mai implinita femeie din lume![bis][bis][bis][copil][copil]Sa stii ca nu iti va fi usor, dar dragostea de mama te va face sa muti muntii! ROMANA&BB MATEI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Romana - bravo, felicitari din toata inima! Esti o super-mamica! Iti urez sarcina usoara, sanatate multa si un bebelus la fel de frumos si sanatos ca si Cristian! Multumim de urari si spunem si noi "La multi anisori!" tuturor bebelusilor la 3 sau 4 luni! Alexuna mea a descoperit mai nou ca poate face "galagie" si cu suzeta in guritza! Drept pentru care gingureste nevoie-mare cu sau fara suzeta. Pupici, Alina si Alexandra http://community.webshots.com/user/allex21
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Waouuuuuuuuuuuu !!! FELICITARI ROMANA !!!!!!!! Sa ai multa grija de tine, sa te odihnesti, sa maninci cum trebuie...scuze, parca's o closca, bineinteles, stii tu mai bine ce sa faci. Si sa nu ne uiti, acuma daca o sa scrii si la "Mamici de iunie-iulie 2004"! Cristian ce zice ? :-))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Romana, felicitari, felicitari! Bravo! sarcina usoara si putere multa! Fetita sa fie, cum vrei tu, dar bine e si baiat, mai ales la varste apropiate cum vor fi bebeii tai. Nu cred ca ai motive sa-ti faci probleme ca e prea curand, taman bine, cel putin asa am citit (dupa 2 luni de la prima nastere, libeeeer la bebei). Sa fiti sanatosi! Vom reveni si noi cu povestiri in curand. Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...