Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din aprilie 2003(6)


Reliana

Recommended Posts

Tot eu,am uitat sa va spun de problema cu plasul. acum ca bebelinii sunt mai mari si stiu cine e de al casai sau nu,la vederea unei persoana straine imediat ii apuca plansul,e ceva firesc poate in micul lor capusor isi imagineaza,ca acea persoana straina,a venit sa-l ia. De aceea e bine sa fim in preajma lor. Cat priveste luarea in greutate,acum la aceasta varsta e bine 200-400 grame de la o luna la alta. Va anuntam ca deja ne pregatim poponeata de vaccinul de 8 luni care-l vom face peste 3 saptamani. Pe noi muzica nu ne pasioneaza dar cand incepe publicitatea la TV imediat intoarce capul. Asteptam vesti si de la voi! Va pupam.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ai dreptate in legatura cu vaccinul! eu m-am ghidat dupa cum a fost acum 4 ani cand o duceam la vaccin pe Rebecca din 2 in 2 luni pana la 1 an. In carnetul de vaccinari scrie ca urmatorul vaccin e intre 9 luni si un an,iar urmatorul la 1 an,probabil ca trebuie sa ma consult cu doctora ca sa vedem daca trebuie sa fie o anumita perioada intre aceste vaccine. In tot cazul saptamana viitoare am sa ajung la cabinet si sper sa fac inca un examen urinar.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ce vaccinuri mai faceti voi acum? Noi la 9 luni tre' sa facem MMR (anti rujeola, rubeola, oreon). E la fel??? Si noi ne confruntam cu problema dintilor, dar deocamdata nu pot sa ma plang asa de rau cand ii aud pe altii ce probleme au. Tac din gura ca e bine asa cum e... Cu greutatea, asa e. Cica in mod normal, media este de 200 g pe luna. Dar daca a luat mai mult - asta e! Ca doar n-o sa-i punem la dieta, nu? Emi a luat de exemplu 200 g in 10 zile. Ce sa-i fac? sa nu ii mai dau sa pape. Oricum papa putin si nu ma mai chinui sa o indop. Dar probabil ca atat ii trebui ei. Numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele dragi!! tare mi-i dor dar ce sa fac? nu apuc sa scriu! dar mai grav nici sa citesc! ce sa fac eu sint singura cu bb aici, sotul meu lucreaza pina seara.. si.. nici un ajutor... ma descurc singura cu tioate si spalat si calcat si gatit si copil... numai ordinea e alta.. COPILUL pe primul loc.. si dupa aia restul! mergem la innot! asta e marea bucurie,dar acum n-o vom mai face de 2 ori pe sapt ca, nu mai pot! m-a apucat si un lumbago la spate.. abia umblu! aici ploua...de1 zi.. si-mi vine sa ...innebunesc deja! nathalie e suparata tare daca nu mergem afara! asa c-o iau in marsupiu si mergem cu umbrela!(de acolo durerile de spate!) inrest.. toate bine! Cu vaccinele am gatat pe 6 luni.. cind are un anisor iar mergem! dintisori inca nu.. dar roadem tot! E adevarata faza cu strainii: pe tata nu l-a vazut 3 zile.. si cind a aparut barbos.. a fost mare tirstete, ca cine-i bau bau! nu sedem inca dar pe burtica sedem asa precum iepurasii cu coatele pe genunchi si ne mai aruncam inainte dupa jucarii! Papam..multe..si ne plac morcovii dar ne constipa! contra constipatiei papam prune..dar nu ajuta tare! a reactualizat tata pagina copilului! sapt viitoare vine o prietena sa ne pozeze la innot!! sper!!! si atunci punem iar poze! Va pupam dulce si mami spera sa ne povestim cit mai curind! Nasol e ca nu se joaca singura.. si cind cineva se aseaza la comp .. e scandal mare ca vrea si ea! a invatat-o tati!!! NOI Nathalie si Sofi http://www.nathalie.net.ms/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa dam si noi raportul[:o)]...noi cu vaccinurile stam asa: 2, 4, 6, 12 luni cele normale si platite de stat si extra (impotriva meningitei) la 5 respectiv la 7 luni. Cel de 7 luni nu l-am facut inca, mergem probabil peste o saptamana. Jonathan a inceput sa se trezeacsa iarasi noaptea, si destul de des. La inceput ii puneam doar suzeta si adormea frumusel la loc, insa azi noapte nu a tinut, a trebuit sa-i dau un biberon de lapte dupa care a dormit cateva ore neintrerupt. Ai vostri sunt ok noaptea sau se trezesc pt laptic? N-avem nici un dinte inca, nici macar semne pe gingii ca ar veni, nimic. Oare suntem singurii? Maine (de fapt azi [:o)]) e Holloween, si mergem la trick or treating, bebe are costm de vampiras[vampir], mami merge cu o peruca albastra[zana]iar pe tati cred ca-l facem asa[afro]. Si astea fiind spuse, va lasam ca la noi e 12:25 noaptea si maine sunt ca o zombie mai ales daca se trezeste si bebe de cateva ori noaptea asta.[nani] Adela http://community.webshots.com/user/adela23_1999
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela,petrecere frumoasa si asteptam sa ne povestesti cum a fost!!!!?? Si la mine Alex inca se mai trezeste noaptea pt lapte ,ceai sau suzeta depinde de ce are el chef!!Poti fi fericita ca inca nu i-au iesit dintii pt ca la mine Alex ma composteaza atit de tare cu cei 2 dintisori incit ma gindesc ca atunci cind vor iesi si cei de sus cred ca sistez laptikul de mamik!! Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sara a spus pentru prima data azi TATA. si tac'su n-a fost acasa sa o auda. cred ca ma paste o depresie ca am impresia ca timpul ma saboteaza. si n-as avea motive sa ma plang, multumesc lui Doamne-Doamne, mi-a dat un copil cum n-am indraznit sa cer, cuminte si voios si care doarme noaptea, numai ca, singura fiind mai mereu, incep sa raman restanta cu treburile casnice pe care, obisnuit, le faceam dupa 12.00 noaptea cand adormea sara bine de tot. asa ca am inceput sa vreau sa ma mai odihnesc si eu si sa aman calcatul rufelor, de exemplu, si altele. voi cum va descurcati, ca eu nu mai stiu cum sa fac sa impac si capra si varza? sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Sarei pentru marea realizare!!Aspteptam si cuvintul magic "MAMA" Despre treburile casnice,draga Mihuletu ,nu stiu altii cum sint dar eu sint restanta de cind am nascut,si eu sint singura toata ziua ,nu am pe nimeni sa ma ajute si deja am trecut de faza cu despresia ,m-am resemnat si fac si eu cit pot,pt ca oricum seara, dupa ce se desfasoara Alex cu jucariile prin toata camera,nu mai ramine nimic din eforturile mele de a mentine ordine !!Asta e !! Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...