Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din aprilie 2003(6)


Reliana

Recommended Posts

pe fuga, vreau sa ne laudam ca puiuta a stat in fundulet la baita, ocazie cu care am pus si dushul pe ea. cu cheierasu ei in dezvoltare... incerca sa prinda suvitele de apa de la dus sa le duca la gurita. nu mai pot de dragul ei. hai ca va pupic si sper sa reusesc sa scriu mai mult odata si odata... sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Andreea, mie mi se pare prea devreme sa-i dai suc de portocale acum, tinand cont ca e cam acid pentru burtica lui. Asteapta pana pe la 9 luni sau chiar dupa un an si, daca crezi ca are nevoie de vitamina C, vorbeste cu pediatrul sa-ti recomande niste picaturi de vitamina. Eu asa stiu, ca, pentru varsta asta, ajunge doar sucul de mere, pere, piersici si morcov, fiind cele mai nealergene. Daca vrei, totusi, sa-i dai suc de portocale, formula de diluare e 1 parte de suc la 3 parti de apa. Succes si sa ne spui cum l-a primit. Primim si poze cu strambaturi de boticuri! :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor multumesc pentru raspunsuri. Motivul pentru care vroiam sa-i dau suc de portocale este ca a racit un pic, defapt ii curge nasucul, si m-am gandit ca un pic de vitamina c nu i-ar strica si ma gandeam sa o iau pe cea mai naturala cale, deci sucul de portocale, dar poate ca am sa-l combin cu cel de mere sau cu putina banana . Mersi de sfaturi am sa va povestesc ce reactie a avut. V-am pupat Andreea si bb Anais
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si noi sintem mai maricele! ce facem nou? doamne sint multe decind nu am mai scris pe forum.. cert e ca ma joc cu ea.. non stop..si nu ma pot plictisi! Cel mai important e ca mergem la innot! si saptamina trecuta am si scufundat-o cu caputul sub apa! Si in loc sa plinga.. ea a ras! tare i-a placut!iubeste apa! Da din picioruse...se bucura..enorm cind e in apa! dar ce-i place mult e sa-si inmoaie minuta in bazin si sa bea apa de pe degetele! Suge degetelele ritmic si apoui iatr le inmoaie in apa! Plinge cind iesim din bazin! altceva?? ma pregatesc sa o hranesc si cu alte chestii in afara de lapte de mami! Si-mi pare oarecum rau.. ca asa mi-e de draga cum se gemuieste linga mine cind papa(papam pe pat, culcate pe dunga) si mi-e taredreaga cind o vad cum da din picioruse cind eu imi dau tricoul jos! Stie ca vine tzitzi! ce mai facem? ride in hohote cind ne jucam de-a avionul, si cind o pupam pe burtica si pe picioruse! avem si pozutze noi! pupici la bebici si mamici! acum ma cheama! s-a trezit! Nathalie si Sofi http://www.nathalie.net.ms/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu][hia] Am reusit sa ma urnesc si eu la scris ca la citit am mai apucat mai des. Sa va traiasca [copil]-ii fetelor ca tare mai sint nazdravani berbecutii nostri. Dragos al meu e un elefantel asa cum a fost inca din burtica, are 6 luni si 7 zile, 9 kg si 73 cm. Va imaginati ca papam bine si dormim noaptea destul de bine (cu trezirea pt masa, normal). Ziua in schimb dormim putin ca avem muuuulta treaba de facut. Stam in fundulet dar preferam sa ne ajute mami in picioare. De 3-4 zile stam in 4 labe si ne balansam ca un omulet turmentat cu o mutrita de succes total. [bis] Toate jucariile sint plictisitoare, tot ce nu e jucarie e ok iar ce nu avem voie e trasnet de interesant. V-am vazut pozele si sint absolut superbe! Oare de ce toti [copil]-ii sint fotogenici iar mai tirziu .... (eu una sint teroare in poze)? Ma invatati si pe mine sa pun poza pe net, va roooog frumooos. Ca sa ne vedeti si pe noi. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Trebuia neaparat sa va povestim marea noastra realizare:nu numai ca stam in picioare cat e ziua de lunga,insa acum am inceput sa ne si deplasam prin patut de la un capat la altul,bineinteles tinandu-se de margine.Cred ca a venit momentul sa cumparam prima pereche de ghetute pentru mers si sa incercam sa facem primii pasi pe jos. Va pupam!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor! Vlada ce veste minunata,chiar asa de repede s-o luati la fuga! Tuchi credeam ca ne-ai uitat,ca de mult nu ne-ai mai scris! Acum noi vesti despre mancare. Ieri am papat terci din: cartofi+dovlecel+braza de vaci+zeama de la fiertul cartofilor Cartofi+pastarnac+morcov+ficatel+supita Azi:morcov+carne de pui+galusca,tot sub forma de terci,iar desert pireu de mar,banana si biscuite. Desi Axel mananca cam 140-150 din aceste terciuri,la o jumatate de ora mai vrea si 100ml lapte,ma intreb unde le baga in burtica aia mica,ca nu are decat un scaun. Si copiii vostri vor dupa terciuri lapte in completare?????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uau! Cred ca am gresit luna! Ioana implinete maine 6 luni[bis][bis][bis][:D] si are cam 7 kg si 500 g.Dar sta in fundulet doar sprijinita[:(].In rest e vesela nevoie mare.Ii place compania si joaca mult,mult,mult. Draga Cary si Ioana papa laptic dupa terciuri.Eu nu ii masor cantitatea de papica pt ca nu am cantar. Multi pupici! Raluca si Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani bebelusului tau, Pico! [cheers] Alina a implinit ieri 6 luni si are 8.300 kg si 69 cm. S-a nascut cu 3.200 si 50 cm. Si-a sarbatorit ziua nu tocmai bine: are laringita si este in tratament de ieri. Cand a fost la plimbare, a inceput brusc sa bata vantul si a luat putin aer rece. Cu toate acestea, a dormit bine asta-noapte si aper ca azi sa se simta mai bine. Am vazut ca BB-ii vostrii stau deja in premergator. Si eu as dori sa-i cumpar Alinei, dar ma intreb daca nu este putin cam devreme. Cu papica am luat-o usor: suculet de fructe si cereale cu lapte. In rest tzitzi de mami cat cuprinde. Va tin la curent cu starea Alinei Pupici dulci la toti BB-ii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...