Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din aprilie 2003(6)


Reliana

Recommended Posts

Buna fetelor sper ca v-ati distrat in week-end,ca eu una m-am copt odata cu vinetele. Draga LEXI si eu ii dau fier si tin sa te anunt ca pute de mori,aceeasi ruginitura,dar vad ca BB nu face mofturi deoarece il pun intr-o lingurita cu suc de fructe,inghite problema si apoi urmeaza o alta avalanse de lingurite tot cu suc de fructe. Acum stam ceva mai mult in premergator si tin sa va anunt ca am facut si pasi in fata,nu numai in spate ca racii. Cam atat cu vestile bune caci proaste nu avem,asa ca va astept pe voi cu povestile. Va doresc o saptamana buna,ca eu una de luni ma asteapta pusul conopidei la murat,noroc ca in proportie de 90% le pune sotul din dotare,fata doar le spala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
cioc cioc! ne mai tineti minte? nu am mai putut intra pe net de multicel pt ca ziua are doar 24 de ore si nu 42 cate mi-ar trebui mie sa rezolv toate belelele. pai, eu lucrez de aproape 2 sapt si imi place, cu toate ca exista si un dar..., mi-e ciuda ca fac cate 1 ora si 1/2 pe drum, deci 3 ore irosite. ajung acasa si stau cat pot de mult cu alexutza, iar noaptea, cand imi zic sa intru pe forum, dau cu capul de tastatura, asa ca "las pe maine" raspunsul:) bebita mea a facut 6 luni pe 10 oct. e mai frumoasa ca oricand si vesela nevoie mare. cum se apropie nunta, pe 25, o vom lua sa chiuie:) glumesc:). nu are inca nici un dintisor si e racita in continuare. nu asa rau ca acum 1 sapt, dar...in schimb a luat in greutate si s-a lungit.a facut fata niste falcutze numai bune de pupat. hmmmm...acum ma striga si daca nu fug repede la ea, parca vad ca iese din peisaj:)(cade din pat) pa si pe curand. ariel http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ariel e bine sa ai o admosfera buna la servici,deoarece e a-II-a casa cum se zice.Intr-adevar e cam nasol ca faci atat de mult pe drum mai ales ca vine iarna. Stiu ca te gandesti la Alexuta cat esti la servici,dar lasa ca o sa creasca ea si o sa aiba si ea servici (gradinita)si sa vezi ce incantata va fi. Eu iti doresc de pe acum vreme buna,petrecere frumoasa si CASA DE PIATRA. Oare celelalte mamici CE MAI FAC ?????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CASA DE PIATRA va uram si noi, arielule, distractie frumoasa la nunta, dar nu prea multa ca e obositoare. Alexuta am inteles ca o sa fie chiuitor sef, o faceti si don'sorica de onoare? unde veti face nunta? bucuresti sau botosani? iar cu serviciul... cand o sa-ti faci vechime si experienta, o sa-ti poti cauta unul mai aproape de casa. pupici celorlate mamici care vad ca sufera din cauza ploii si nu mai scriu nimic. sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Profit si eu de faptul ca Alex doarme sa va pun la curent cu noutatile de ultima ora!! Am scapat in sfirsit de problemele cu ochisorii,mi s-a rupt inima in cele 15 minute cit am stat linga usa medicului,si i-a desfundat canalele,dar am plins cind l-am luat si era asa de suparat ,noroc ca i-a trecut destul de repede ,in maxi deja se agata de orice se putea inclusiv podoabele capilare ale celorlalti!!Azi dimineata mi-a facut marea bucurie de a-l vedea la un moment dat rasarind cu mutrita lui vesela deasupra gardutului patutului,e prima oara cind face asa ceva ,asa ca am pus mina pe telefon imediat sa-l anunt pe sot de marea realizare!!In rest e foarte fericit in premergator ,gingureste si se plimba toata camera,ieri s-a infiintat linga masuta si pe virfuri(ca nu ajungea!!)..rodea coltul mesei!!!Are doi dintisori parca sint doua cutitase cu care ma musca ceva de groaza si mai si ride satisfacut de ceea ce face !! Ariel,"Casa de piatra!!!",o vreme frumoasa la nunta si...asteptam pozici de la marele eveniment!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bravo acvi, bine ca ati scapat de probleme si ca alex a uitat de neplaceri:) am recuperat lista: mama prima-toni - 2 martie - Raluca RUSCUS - 7 martie - Danny Thierry mamamariana - 11 martie - Emi loremari2000 - 13 martie - Loredana dy - 15 martie - Cezar lexi - 15 martie - Eduard Vlada -15 martie - Vlad cary - 19 martie - Axel Andrei Anisia - 21 martie - Rares-Costin Brindu - 21 martie - Mihail Lilib - 29 martie - Daria Acvi - 2-3 aprilie - Alex Tuchi - 3 aprilie - Dragos Mihuletu - 3 aprilie - Sara Daniela Adela P - 3 aprilie - Jonathan Mathieu Verutza - 8 aprilie - Alina-Diana Pico - 9 aprilie - Ioana Carrina Caterina - 9 aprilie - Giulio Ariel - 10 Aprilie Alexutza Taisia (Monica) - 10 aprilie - Adrian Piti - 11 aprilie - Armand Adrian ivartolas - 11 aprilie - Alex Bendis - 13 aprilie - David issabbella - 19 aprilie - Delia Crysa - 20 aprilie - Bianca Saso - 22 aprilie - Nathalie Pisicutele - 23 aprilie - PISICUTA ungureaa - 25 aprilie - Gabriel Andreea Ana - 26 aprilie - Anais Geta Sfia - 27 aprilie - Mihaela dana d - 28 aprilie - Ana Ilinca Lumi - 2 mai - Denisa Cristina ange - 13 mai - Robert Bebelusha 28 - 16 mai - Corina sara a inceput sa se ridice in picioare in cadita cand ii facem baita. ii place atat de mult ca a inceput sa faca scandal cand o scoatem. tot n-avem dinti dar ne comportam in continuare de parca ne-ar iesi in cateva minute. s-a facut o mancacioasa si jumate, papa tot ce-i dau, inclusiv pireul de legume cu carnita. si pozitia preferata de somn e cu funduletul sus, ridicat pe genunchi. si e foarte iute cu mersul de-a busilea. voi cum le cititi bebeilor? ca eu nu pot, se intinde mereu dupa carticica sa o bage in gura. sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

legat de povesti,mihuletu,eu am o amintire foarte haioasa:acum 2 saptamini,pe cind incercam sa-l adorm in timp ce el isi tinea singur biberonul cu ceai ,m-am gindit sa-i spun o poveste,si atunci am constat ca nu stiu nici una ,asa ca pe marginea povestii "Sarea in bucate"am inceput sa improvizez.La inceput Alex a avut bunavointa de a ma asculta foarte atent ,insa la un moment dat si-a luat sticla si s-a intors cu spatele la mine lasindu-ma sa vorbesc singura!!!Am inceput sa rid de una singura in casa,dar in acelasi timp m-am gindit ca a venit vremea sa ma documentez la acest capitol!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite ce sprinteni la mers sunteti voi! Noi inca nu mergem de-a busilea, dar am experienta de la primul bebel si stiu ca mai intai a mers in picioare si abia apoi de-a busilea, daca-l puneam pe jos, dadea intai cu spatele, oricat ma chinuiam eu sa-i misc piciorutele in directia in care era normal sa se miste. Insa ii place la nebunie sa fie tinut de subsuori si sa mearga singurel, are arc chiar la fundulet, cred eu, ca acolo se simte rezistenta cand incerc sa il pun sa stea pe el. Cu mancarica suntem destul de incepatori, am gustat ceva mar, banana, nectarina si cereale de orez, in rest lapte de mami cat incape. Si incape, credeti-ma, mai ales noaptea, de vreo 2 saptamani incoace se trezeste de cate 10 ori pe noapte, daca nu si mai des. La inceput nu manca cine stie ce, dar acum pare hamesit de-a dreptul. Am incercat sa-i maresc numarul meselor din timpul zilei, tot degeaba. Ei, si cam asta de pe la noi. Vad ca lista e lunga, poate mai sar si alte mamici cu noutati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihuletu ce papa Sara? auzi tu,...se ridica in picioruse..Bravo!!! Ioana abia sta in fundulet(sprijinita)...de mers de-a busilea nici nu se pune problema!In rest e foarte fortoasa,vesela si haioaaaaaaaaasa rau!!!Astazi am scos-o afara si ii inghetase "nasturasul" dar nu-i nimic ne obisnuim noi si cu vremea asta rece! Draga Ariel Casa de Piatra si Sa fie intr-un ceas bun!Distractie placuta...adica de neuitat si vreme frumoasa!!!!!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...