Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cosmetica....si alte tipuri si tertipuri


lilach

Recommended Posts

Am observat in ultimul timp pe chat ca sint intrebari legate de cosmetica, frumusete.... Cred ca are fi bine de discutat in acest subiect toate problemele legate de ce fel de creme sa folosim,cind unde cum,machiaj,frumusete,poate chiar si moda.[:D] Ce spuneti, sinteti de acord? Va astept....cu drag... [:D] "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ca bine zici... Eu sunt fidela produselor L'Oreal (pentru ca merit !!), folosesc seara crema Revitalift si pentru fata, si pentru ochi, demachiantul si lotiunea din aceeasi gama. In plus, folosesc tus de ochi Rimmel (am auzit ca nu mai e la moda, dar eu asa m-am obisnuit), mascara L'Oreal Lash Architect, blush si farduri de ochi tot L'Oreal (astea mai mult la ocazii, in machiajul cotidian nu folosesc decat tus, rimel si ruj).In materie de rujuri, sunt o maniaca, zice barbatu-miu, care nu intelege de ce trebuie sa am vreo 20 de bucati, toate nuantele, si sa folosesc maxim trei...Nici eu nu inteleg, dar las'sa fie, daca imi iau vreo haina mov ???!!!La fel, fondul de ten si pudra sunt L'Oreal, si am fost f.multumita de ele tot timpul, am mai incercat si pudra Lancome, dar nu mi-a placut cum arata pe obraz. Cea mai mare teapa am luat-o cu produsele Amway, m-a prostit o prietena sa cumpar de vreo 2 milioane fond de ten, pudra, anticearcan (cica le folosesc starurile de la Hollywood!) si aratau jalnic pe fata, mai rau decat produsele romanesti dinainte de '89.Asa ca tot la L'Oreal am ramas, desi costa de ma sparg. Din fericire, ultimele produse le-am luat inainte de a se naste bebele si inca mai am- tem ziua cand, la cumparaturi, va trebui sa prefer Pampers in loc de L'Oreal, din motive de portofel anemic...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puppe, si mama mea tot creme L'oreal foloseste.I-am luat eu una acum 6 ani de martisor si de-atunci (cica am invatat-o cu moft)numai asta foloseste.Si i-am mai luat eu de la Yaves Rocher decreme de noapte, si este multumita. Eu sunt fidela si produselor de la Estee Lauder.Mi se par cele mai bune.Ziua folosesc Skin refinisher(asta ma omoara, e 85 euro 50 ml[bang] dar foarte bunaaaaaaaa), seara Clear difference oil-control si putin in jurul ochilor Advanced night repair(eye recovery complex).Asa am grija...dar nu incarc fata.Nici nu am avut vreodata probleme cu tenul, dar nici nu-l nenorocesc.Si folosesc un demachiant bun (Lancome) si hidratez bine pielea seara.In afara de un rimel si un fard de pleope nu foloesc, mi se pare ca ma imbatraneste daca pun si altceva.Si macar sa profit de tinerete, nu?? Nu-mi sta bine zic eu, dar multora dintre femei le sta bine.Asa..la ocazii mai dau cu un fard de obraz[vampa],.. Sa fim iubite cu sau fara 'zmacuri' 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multzam Camelia ca ai sacait-o pe lilach, pentru ca uite asa profit si eu de pe urma asta ... de sfaturi. Ca am nevoie. Sunt foarte afoana la acest subect, noroc cu voi ca poate asa mai invat si eu cate ceva (eu am doar o colega si nici ea nu se pricepe, in rest barbati) ca nu am de la cine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele, eu am o problema grea de tot... nu sunt deloc multumita cu stilul meu de imbracaminte. orice as alege sa imbrac, cand am iesit in strada imi pare rau. arat ca naiba. merg la cumparaturi, imi aleg haine, ajung acasa, mi se par de nepurtat. Combinatii, le fac cu cap, zic eu. Iarasi, cum am iesit pe usa, nu ma mai simt bine cu mine. Vreau o schimbare, vreau un stil nou, ca desi am schimbat garderobe peste garderobe, sunt aceeasi dintotdeauna. Clasic-sport. Ajutor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmin, eu sunt adepta clasic, simplu si la obiect.Nu am purtat niciodat inflorituri , briz brizuri si altele.Si sunt de parere sa spor-clasic mi se potriveste.Acum cu burtica nu ma las..incerc sa fiu cu bun gust:nu trebuie sa fii impopotonata ca sa fii eleganta.Imi plac foarte mult camasile, acum cu burtica am cateva, dar le mai port si pe cele obisnuite.Un top sau un tricou, bun calitativ, si camasa desfacuta pe deasupra. Tin minte acum cativa ani, cand predam, ma imbracam numai in fuste(costume de fapt), pantalonii erau interzisi de catre director[bang] Ca noi eram mai tinerele si vezi doamne se vedea...cine stie ce. Eu zic cat mai simplu, si potrivit locului.Nu merg prin cartier la cumparaturi cu pantofi cu toc..ci adidasi, pantaloni de trening, sacul in spate..asta e. Si inca ceva: atata timp cat esti curata si mirosi frumos poti sa te imbraci cu zdrente.Curatenia este mult mai importanta. Si--eu nu uit sa am unghiile facute mereu..[:D] ca si mainile spun multe despre noi femeile. Sa fim iubite[bis] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmin te imbraci cu ce te simti tu bine. Eu am momente cand ma simt super-bine cu fusta si pe tocuri chiar si cand merg la cumparaturi - si surprind niste priviriiii luuungi ale elvetiencelor care n-au mai iesit din pantaloni de cand s-au nascut - sau cand, pur si simplu adopt stilul nebunesc-tineresc adica fusta peste blugi si niste adidasi descheiati la sireturi sau nu mai spun de pantalonii de camuflaj "culmea prostului gust" cum le zice barbata-meu. [:-)))] Dar eu ma simt bine asa si gata![hippi] Lilach> pentru tenul mixt ce masca recomanzi? Adela & [biz]Julia (1 an si 3 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...