Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cosmetica....si alte tipuri si tertipuri


lilach

Recommended Posts

[cool]Camelia ca ai sacait-o pe Lilach, chiar avem nevoie de asemenea sfaturi. Intotdeauna am avut un ten tampit, este normal, uleios in zona T, dar a trebuit sa ajung pe la 30 de ani sa-mi dau seama ca el de fapt, imi arata mie in oglinda cam ce fel de mancare bag eu in stomac. Asa ca punctele rosii de sub piele le-am eliminat renuntand la mezeluri, fara prea multe oua sau grasimi. In Romania foloseam demanchiante naturale, am incercat eu si altele straine, Nivea, L'Oreal dar imi iritau fata. Cand am venit aici am constatat cu stupoare si nemultumire ca piata produselor de curatat fata predomina in produse de spalat fata. Am incercat si din alea dar nu se simte tenul bine cu ele, mi-l aspresc. Am folosit Lancome dar nici ala nu mi-a fost bun si in prezent alerg ca disperata dupa L'Oreal Clarify A3 si L'Oreal Hydra Fresh, sunt perfecte pentru mine, dar din pacate trebuie sa ma duc in Canada pentru ele ca aici nu se gasesc si nici macar pe net nu le gasesc ca le-as cumpara. Sunt nitel cam suparata acum ca de aproape o luna bantui prin oraselul ala si nu le-am gasit. Ma gandeam mai deunazi sa schimb utilitatea unor produse de bucatarie, inloc sa le bag in stomac mai bine sa le pun pe fata. Exista ceva amestecuri pe care le pot folosi ca si demanchiante sau masti? Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns
nu am pot lauda cu un ten super dar uite ce fac eu: -apa plata si minerala la greu(e buna si pentru rinichi) -mie mi se usuca pielea foarte rau de la felurile de dus ,nu conteaza ca sunt nivea sau nu stiu ce alta firma asa ca dupa fiecare dus,trebuie sa-mi dau cu crema de corp -o data pe saptamana imi pun pe fatza tot felul de legume: felii de rosii sau de castraveti,trec peste fatza boabe de struguri,cate o felie de caisa -seara ma sterg cu lapte demachiant(chiar dacauneori nici macar nu ma machiez in ziua respectiva) apoi ma spal cu clerasil si am scapat de cosuri si apoi crema. -mi-am luat nivea visage pure energy dar nu sunt deloc multumita.trebuie neaparat sa o schimb .are niste particule prin ea si am enerveaza cum se vad la soare,de parca asa avea sclipici pe fatza.dar miroase super si imi catifeleaza pielea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor pe mine ma speriati. Eu nu folosesc produse atat de scumpe nu ne permite buzunarul sa dam milioane pe cosmeticele mele.Eu folosesc ca si crema Apidermin ca demachiant laptisor de castravete si ca lotiune de curatat elmiplant antiacneic si am o fata super fina catifelata ca de bebelus.Crema de corp folosesc de la avon aia cu vitamine de 400ml.iar la machiah folosesc farduri rimel si creion dermatograf, ruj sau luciu de buze sau doar balsam.E adevarat ca am noroc am nishte buze pline si rosii mai tot timpul.[;)] aura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau un sfat! Am tenul mixt si cu puncte negre pe nas si incerc sa-l "cumintesc" prin aplicatii saptaminale de masti pe baza de argila....problema mea este ca nu am intilnit inca o crema de zi care sa ma satisfaca total: daca la extremitatile fetei totul e ok, zona din mijloc devine uleioasa si ma terorizeaza chestia asta. Specific faptul ca nu maninc aiurea, incerc sa detin controlul asupra a ceea ce pun in farfurie.,..iar punctele astea negre care nu se mai termina odata![bang] Se mai confrunta cineva cu asa ceva? Ce solutii aveti? Multumiri pt. deschiderea unui astfel de subiect! K.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babee si Adela Multumesc frumos de tot. Sunt de acord cu voi amandoua, desi in general procedez exact cum spune Babee, uneori am chef si de rasfat, asa cum spune Adela. Dar ce ma fac ca eu chiar vreau sa ma innoiesc, literalmente. Ar trebui sa am vreo prietena de incredere si... cu stil, sa ies la cumparaturi, dar nu e nimeni. Il am pe sotul meu, care e genul sport-casual si imi recomanda acelasi stil intr-una. Dar parca as vrea altceva... nu stiu nici eu. Eu am tenul mixt si o data pe sapt incerc sa imi aplic o masca din... drojdie. E buna rauuuuu. O bucatita de drojdie cat o aluna buna si o lingura de lapte, se aplica sub forma de lotiune, cu un tamponas de vata, 20 min. Incercati cu incredere, rau sigur nu face. Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum despre produse... Eu folosesc cosmeticalele de la Garnier, mi se par super bune si nu foarte scumpe. Cele de la L'Oreal nu le suport, nu imi fac bine tenului! Gama albastra de curatare de la Garnier mi se pare excelenta, demachiant potrivit tenului meu, normal-mixt. Machiaj folosesc, in principal, Max Factor. Chiar daca e mai scump, mie imi place foarte mult, sta bine pe fata, are tinuta, rezistenta - eu folosesc gama Face Finity Perma Ware pentru fond de ten si pudra. Rujuri de la Margaret Astor si mascara Maybelline, Lash Expansion. Sa stiti ca produsele Maybelline sunt echivalentul mai ieftin al celor L'Oreal!!! Deci, Lash Expansion este echivalentul lui Lash Architect, iar pretul e de cateva ori mai mic. Cineva zicea aici ca nu gaseste produse L'Oreal. Cauta-le pe cele Maybelline, e aproape aceeasi chestie, atata doar ca se lanseaza mai intai la L'Oreal, cu preturi astronomice, apoi la Maybelline, cu alte numa, bineinteles, si cu preturi acceptsabile. Numai bine, fetelor! Adi [biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...