Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cosmetica....si alte tipuri si tertipuri


lilach

Recommended Posts

Cumpar demachiantul Gerovital pentru ochi de la Farmec, e super ieftin (50000) dar e super bun, nu ustura deloc si inteparteaza complet machiajul. Zineryt -ul l-am cumparat de la farmacie, e o solutie care o prepari dupa cumparare, dintr-o pudra si un dizolvant. Are un aplicator special si se aplica local, indicat pe toata fata, dimineata si seara. Are dezavantajul ca usuca putin prea tare, dar la mine a functionat bine.Contine Eritromicina. Costa 303000 lei si te tine o groaza de vreme. Sper sa va foloseasca si voua. Natalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, cochetelor! Am si eu o intrebare. Folosesc cu sfintenie si incredere totala produse romanesti de la Farmec, sunt foarte multumita si nu costa mult, spre fericrea suprema a sotului. Am o masca si un demachiant Aslavital pe baza de argila, toate merg bine numai ca la demachiere si aplicarea mastii ma pisca un pic fata la inceput. Voi aveti idee de ce? Sa fie compozizia argiloasa d evia? A,, tenul meu este mixt, cred, nu stiu daca conteaza. Merci anticipat. scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] imi pare rau dar eu am lipsit citeva zile de pe forum...[invazie] Si astazi in principiu am intrat pe la amiaza insa a venit mama mea si nu am avut tip de citit. Se pare ca subiectul lansat a prins destul de bine. In legatura cu cele care mi-ati pus intrebari...am sa incerc cit mai repede sa va raspund.[ilp] [flo][:X] "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu cu o intrebare. Nu ca as fi vreo maniaca a produselor cosmetice(zic eu /prietenii si barbate-meu sunt de alta parere[:D]) dar am intzeles ca produsele profesionale(in special cele pt par) ar fi mult mai faine decat cele care le cumperi de la orice magazin. Chiar aici in Jp am vazut ca la reprezentantze (ex L`Oreal sau Vidal Sasson) au un stand special. Sa dau un ex sa ma fac mai bine intzeleasa: un sampon vidal sasson costa la drogerie in jur de 5 $,in timp ce unul profesional te ajunge in jur de 30$. (aceiasi cantitate) Si acum intrebarea: e mai bine sa folosesc produse profesionale? Cu ce sunt mai "bune" fatza de cele normale care le gasesc la orice magazin? Culmea e ca aceeasi intrebare am pus-o si la unul din saloanele de coafura din Iasi, care comercializau astfel de produse(de data asta de la Wella) si raspunsul lor s-a limitat doar la "sunt mai bune ca sunt profesionale"[bang]. Nu as vrea sa cumpar ceva doar pt un moft, pt un nume.Mercic pt orice raspuns[flo] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am pretentia ca ma pricep , deci nu pot sa te lamuresc.Insa am observat o chestie: atunci cand foloseam vopsea de par pt. uz profesional (de la Wella), parul meu arata mult mai bine, culoarea era mai reusita si de durata. Asta se intampla cand eram in Ro.Aici trebuie sa-mi fac curaj si sa intru in magazinele de profil, sa-mi achizitionez iar vopsea din aia . [alcool]
quote:
Originally posted by ralucami
Hop si eu cu o intrebare. Nu ca as fi vreo maniaca a produselor cosmetice(zic eu /prietenii si barbate-meu sunt de alta parere[:D]) dar am intzeles ca produsele profesionale(in special cele pt par) ar fi mult mai faine decat cele care le cumperi de la orice magazin. Chiar aici in Jp am vazut ca la reprezentantze (ex L`Oreal sau Vidal Sasson) au un stand special. Sa dau un ex sa ma fac mai bine intzeleasa: un sampon vidal sasson costa la drogerie in jur de 5 $,in timp ce unul profesional te ajunge in jur de 30$. (aceiasi cantitate) Si acum intrebarea: e mai bine sa folosesc produse profesionale? Cu ce sunt mai "bune" fatza de cele normale care le gasesc la orice magazin? Culmea e ca aceeasi intrebare am pus-o si la unul din saloanele de coafura din Iasi, care comercializau astfel de produse(de data asta de la Wella) si raspunsul lor s-a limitat doar la "sunt mai bune ca sunt profesionale"[bang]. Nu as vrea sa cumpar ceva doar pt un moft, pt un nume.Mercic pt orice raspuns[flo] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralucami, eu am un par lung si destul de greu de intretinut.Il mai si vopsesc (dar de 4 luni e decolorat, degradeuri am in cap), dar am grija cat pot de el.Am folosit aproape toate sampoanele din magazine, si mi se ingrasa rapid parul.Asa ca am vazut in vitrina la un coafor Kerastaze.Am luat prima data pentru par gras(ca mi se ingrasa la 4-5 zile de mor...[bang]), apoi pentru par ondulat(cum este al meu).Mi-a pastrat onduleurile multe zile, chiar daca trageam cu disperare de ele.Apoi am mai luat (la sfatul coafezei) si un balsam de par, si e super!!!Pe sampon dau 17 euro(dar la cat par am eu, mai mult de 2 luni nu-mi ajunge butelcuta), iar balsamul 13 euro.Curand ma vopsesc si ma gandesc sa dau banii pe un sampon Kerastaze pentru par vopsit.Dar sunt pro Kerastaze [bis].Nu mi se mai ingrasa parul atat de repede(daca nu stau toata ziua cu mana in par...[bang]), si are o culoare frumoasa.Altfel nu calc eu des la coafor ca ma usuca(ex, pentru parul mau, vopsit spalat, uscat ca nu pot spune coafat ar trebui sa dau 145 euro...[bang])Asa ca-mi iau un an si vopsea si sampon si ma tratez acasa[:D] Numai bine fetelor 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...