Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cosmetica....si alte tipuri si tertipuri


lilach

Recommended Posts

Am sa incerc sa raspund la citeva intrebari... 1 pentru cele care folosesc produsele L'oreal - eu personal nu am fost multumita de ele,(cel putin in urma cu multi ani cind le-am incercat) 2 Dana - daca ai intrebari acum este momentul...nu te sfii sa intrebi tot ce doresti 3 Yasmin - in legatura cu stilul de-a te imbraca - incearca sa ne dai mai multe detalii -daca doresti sa te ajutam - ex: ce fel de bluza,culoare...forma...material/fusta...la fel...forma,culoare,meaterial/pantaloni..../pantofi 4 Adela - ten mixt...adica : uscat-normal/uscat-gras/normal-gras? 5 Osna - ai dreptate...cit mai muta apa plata trebuie baut zilnic..cel putin 2 l apa- asta e valabil pentru toate fetele 6 Aura -nu intotdeauna produsele scumpe sint si bune...bineinteles exista exceptii 7 Karina - ai incercat sa folosesti make-up +pudra? 8 pentru toate fetele care folosesc produsele de la Aslavital -le-am testat si eu de curiozitate - le puteti folosi cu incredere. 9 Adimercedes - drojdia + citeva picaturi de lamiie...pusa doar pe cosuri le face sa se usuce. Nu recomand aceasta masca pentru toata fata. 10 emoison - imi pare rau pentru ca ai cearcane de la 16 ani dar trebuie sa te consolezi ca sint ereditare sau ai ceva probleme medicale...solutia ramine concealear+make-up +pudra 11 Victoria - daca ai atit de multe rujuri incearca sa le combini cu ajutorul pensulei speciale...ai grija ca rujurile se rincezesc si au un gust penibil 12 scarmanus - dupa ce ti-ai dat jos masca fata ta este iritata,rosie,te ustura? 13 Ralucami - la general produsele profesionalesint mai bune...componenetele sint de mai bunea calitate. 14 babee - produsele de la Kerastaze sint foarte bune...recomand "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lilach draga, Multumim ca ti-ai gasit timp sa ne raspunzi. Demachiantul si masca pe baza de argila pe care o aplic imi face o fata de portelan, catifelata, proaspata, luminoasa, nu mi se inroseste deloc fata dupa ce curat masca. Nu stiu de ce insa, asa cum spuneam, ma pisca fata cand le aplic, mai ales la pliura narilor si pe barbie. M-am tot intrebat de ce, mai ales ca tenul nu face reactii adverse la produsele astea. Va mai spuneam ca am mare incredere in produsele romanesti,mai ales cele produce de Farmec si in special gama Aslavital si Gerovital. Nu stiu daca ma credeti, insa am ramas afis cand am vazut creme Ana Aslan aici in Cipru intr-o vitrina. Alt exepmplu, eram in Cluj odata si asteptam dupa un italian care si-a facut provizii pentru cativa ani buni cu produse Gerovital (a cumparat vreo 6 cutii cu creme de fata, de de ochi, demachiante, in fine, o plasa de creme!). Alta data la tv am vazut l atv o japoneza de vreo 70 de ani insa cu un corp feciorelnic la tratament la Baile Herculane, unde este clinica de infrumusetare si intretinere Ana Aslan, care zicea ca merge acolo costant in fiecare an de ani de zile, fiindca cura de rejuvenare este extraordinara si costa doar 10% din pretul unei sume asemanatoare oriunde in Europa! Am deviat putin, insa am vrut sa subliniez ce a spus si Lilach, anume ca nu tot ce e de marca sau scump este neaparat bun, si nu tot ce e ieftin si este romanesc pe deasupra este de proasta calitate. Problema produselor romanesti este ca nu li se face reclama corespunzatoare, si desi ambalajele nu pot concura cu cele de la alte firme internationale ca sa te cucereasca, nu inseaman ca si calitativ sunt sub niveleul lor. Dimpotriva. Cu drag, scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Lilach, multumim de informatii. Vreau sa te intreb daca imi poti recomanda si mie ceva. In adolescenta (si nu numai) am avut o groaza de cosuri in zona T. Acum mi-au mai trecut, dar pielea mi-a ramas sensibila, rosie. Folosesc pudra sa nu se mai vada prea tare "roseata". Exista vreun "leac". Pupici, gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, [hopsieu] In primul rand, folosesc de ani de zile L'Oreal si sunt foarte multumita. Ella, produsele sunt in functie de varsta, poate ai folosit tu ceva necorespunzator [:I] Am o mare intrebare: cand merg la coafor tipa imi aranjeaza parul cu feon-ul cu difuzor si cu o chestie ca o crema (zice ca e ceara pentru modelaj - da' zice ca e profesionala). Am si eu feon cu difuzor si am incercat acasa sa ma aranjez (folosesc si spuma) da iese cam nasol[starwars]. Ei bine, stie cineva ce-i cu ceara aia pentru modelat si de unde o pot cumpara, ca m-am cam saturat sa cotizez saptamanal[:(] saru'-mana anticipat Cristina&Sanziana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema: ce sa folosesc pentru ten patat ?? Eu aveam pete maronii pe nas si inainte de a naste, in timpul sarcinii am facut "masca" pe toata fata si acum s-a mai retras, dar inca se vad urme. Cand sunt bronzata, petele devin si mai evidente.O farmacista mi-a spus mai demult ca exista o crema speciala pentru pete, dar nu mai tin minte cum o cheama, si nici pe farmacista n-am mai gasit-o. Stie careva dintre voi ????? Pentru emoison: eu, cand fac cearcane (de obicei, dupa nopti nedormite) pun pe ochi pliculete de ceai de tei si musetel, alternativ, si le pastrez cam 10 minute pe fiecare.Sa fie caldute.In rest, doar anticearcanul ma salveaza...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina -ai dreptate-produsele L'oreal stiu ca sint in functie de virsta si tipuri de piele- eu am folosit in urma cu 10 ani poate chiar mai mult...poate(sigur) au evoluat intre timp. - in legatura cu parul-la general noi,acasa nu vom reusi sa ne aranjam parul ca si la coafor. Adela - ai doua posibilitati: 2 masti,masca pentru ten gras in zona T si masca pentru ten normal in rest 1 singura masca pentru ten normal Ce firma sa folosesti nu pot sa-ti recomand (depinde de ceea ce este la voi,de buget...) Gabi -daca esti in Ro. incearca produsele de la Aslavital.Daca doresti sa maschezi estetic poti sa folosesti make-up+pudra Pupee - ceea ce ai tu se numeste "cloasma" si este tipica graviditatii,insa sint cazuri in care ramine pentru toata viata chiar daca nu atit de accentuat.Exista intradevar creme care reduc pigmentatia (nu cunosc ce este in Ro.)dar estetic poti sa maschezi cu make-up +pudra. "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilach, As dori sa te intreb si eu..am citit ca uleiul de ricin este bun pentru regenerarea genelor si indesirea lor. Ca urmare mi-am luat ulei de ricin si am incercat sa imi dau pe gene, cu o periuta de rimel, curatata. Problema este ca mi-a ajuns in ochi si nu am rezistat de usturime...Intrebare: este intr-adevar uleiul de ricin pentru asa ceva...si daca da, este normal sa usture (a propos, pe prospect la ulei scrie "camlant pentru ochi" - nu stiu cum ar putea fi asa ceva, ca eu a trebuit sa ma spal de nenumarate ori la cit ma usturau ochii[bang])Tu ce sfaturi imi dai?! Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...