Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cosmetica....si alte tipuri si tertipuri


lilach

Recommended Posts

quote:
Originally posted by Madi
Lilach, As dori sa te intreb si eu..am citit ca uleiul de ricin este bun pentru regenerarea genelor si indesirea lor. Ca urmare mi-am luat ulei de ricin si am incercat sa imi dau pe gene, cu o periuta de rimel, curatata. Problema este ca mi-a ajuns in ochi si nu am rezistat de usturime...Intrebare: este intr-adevar uleiul de ricin pentru asa ceva...si daca da, este normal sa usture (a propos, pe prospect la ulei scrie "camlant pentru ochi" - nu stiu cum ar putea fi asa ceva, ca eu a trebuit sa ma spal de nenumarate ori la cit ma usturau ochii[bang])Tu ce sfaturi imi dai?! Multumesc
Asa stiu si eu ca este bun...dar nu pot spune ca este prea eficace.Eu am folosit in uma cu 20 de ani insa nu am remarcat vreo diferenta.[:D] Uleiul de ricin nu ar trebui sa usture...poate tu ai alergie la acest ulei sau poate are in compozitia lui si alte chestii... "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc, Lilach...Probabil ori este prost facut, ori intr-adevar am eu ochii prea sensibili...Pe el scrie doar ulei de ricin [:(!]Dar cine stie ce o mai avea in el... [/quote][/size=1] Asa stiu si eu ca este bun...dar nu pot spune ca este prea eficace.Eu am folosit in uma cu 20 de ani insa nu am remarcat vreo diferenta.[:D] Uleiul de ricin nu ar trebui sa usture...poate tu ai alergie la acest ulei sau poate are in compozitia lui si alte chestii... "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra [/quote]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana P, nu mi-a dat nici un alt fel de reflex[:D][:D][:D]Hai sa vezi, mai bine..... Uleiul de ricin stiu si eu ca e bun pt. gene (par, in general). Eu mi-am cumparat toate tipurile de masti de par ( de la Clinique la L'Oreal) si pana la urma tot una naturista mi-a rezolvat problema: - o parte ulei ricin - o parte gaz (petrol lampant) - o parte rom sau coniac Se amesteca bine (iese o emulsie galbuie) si se tamponeaza cu putina vata pe piele capului, se sta asa de pe o zi pe alta ( e mai usor s-o faceti in week-end), se spala, si gata. Eu fac tratamentul asta o data la cateva luni, si sunt f. multumita. V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si eu pe Internet si intr-adevar, scrie ca este bun pentru gene, sprincene si par. Insa eu cred ca ce am eu ori nu e ulei de ricin, ori ochii mei nu suporta! Am citit din nou ca se poate folosi ca picaturi pentru ochi![bang][bang] Si cite sperante imi facusem in legatura cu genele mele...[bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga scarmanus Si eu am folosit masca de argila si aveam aceeasi senzatie ( ma pisca fata iar apoi mi se rosea cand o dadeam jos), iar aici in Canada am vrut sa cumpar tot argila pentru masca . Am gasit de doua feluri : alba si gri. Am intrebat care este dierenta si mi-a spus ca cea gri are actiune mai puternica decat cea alba. Cand i-am spus ca eu avem iritatii de la ea, m-a intrebat de care folosesc. Ceea pe care o foloseam eu avea o culoare gri. Mi-a recomandat sa o incerc pe cea alba , cea gri fiind prea puternica pentru tenul meu. Poate este aceeasi situatie si la tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos, clau07. Interesant, nu m-am gandit la asa ceva, dar e bine ca m-ai avertizat. Masca pe care o folosesc eu (ca si demachiantul de altfel) este gata preparata, imi fac provizii Aslavital de fiecare data cand ma duc la Cluj (deh, bunatati pentru fata pe care le pastrez in frigider). Am sa ma interesez ce fel de argila se foloseste la mastile respective, ca mai mult decat ca e din muntii Piatra Craiului nu stiu. Poate-mi cumpar pliculete cu argila data viitoare, ca sa o incorporez in masti personalizate. Merci frumos. scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilach, nu folosesc decit uneori fondul de ten si nu adaug pudra, desi stiu ca asa este corect!Totusi, mi se pare ca mi-ar imbicsi si mai tare tenul...dar as putea folosi pudra fara fond de ten? Daca da, e mai buna una transparenta? Si ce marca, plizzzz!!! Revin cu pasarica mea si te intreb: nu mi-ar iesi mai multe cosulete negre sau albe utilizind-o...zilnic, de ex.? Multumesc pt. rabdarea ta! Pupice la frumoasele de pe forum! Karina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...