Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Luna de miere in Mauritius


Recommended Posts

Vinerea care vine zbor pentru doua saptamani in Mauritius cu sufletelul meu intr-o vacanta plina de miere! SPER! A fost cineva pe meleagurile aceastea exotice? Tipp-uri, impresii, recomandari, locuri de vizitat, avertizari stie cineva? Eu am citit prin ghidurile de calatorie, dar m-ar fi ajutat si niste impresii personale sau auzite direct de la protagonisti... Mersic Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Alina, numai bine si o vreme cat mai frumoasa.Nici noi nu am fost...dar asteptam sa mergi tu si sa ne povestesti cat de frumos a fost[amoras].Presupun ca este mirific locul..din cate am citit si am auzit . [cina2] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost in martie 1998 in Mauritius si ne-a coplesit pur si simplu ... Fiind o destinatie exclusiva nu vei avea parte decat de surprize , in sensul ca serviciile sunt atat de ridicate incat la un moment dat te vei simti ca o mica printesa exotica pierduta undeva in oceanul indian . Situata langa Madagascar , insula are o populatie de circa 1 milion de locuitori , un amestec interesant de indieni si creoli care dau un farmec aparte ... sunt atat de draguti si de primitori ... Ca sa sa - ti faci o idee generala despre intreaga cultura ar trebui sa mergi in Port Louis - orasul capitala ....... o sa continui alta data , acum am ceva de facut ... pa , pa R/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, vecinelor[grup] va multumesc de urarile de drum bun, ce mai, de toate urarile...si de [xinpat]....cum le stiti voi pe toate...chiar avem de gand sa ne intoarcem cu cineva [gravi], numai speram ca bebeul conceput pe taramuri exotice [beach] sa nu iasa [afro] :)) Promit ca voi incerca sa il ispitesc [ispita] pe sotiorul meu de 5 ori pe zi si de vreo 3 ori pe noapte[cina2]. Pana la exasperare, de-si ia o pluta si pe-aci ti-e drumul!! Si mie mi-e o frica de avion....am fost de 4 ori pana cum, imi place de fapt, numai ca mi-e frica sa nu faca vreo pana...Doamne fereste! S-apoi cine o sa va mai povesteasca cum fu' pe-acolo?? Dar stiti si voi cum e, da masina peste tine pe trotuar si tot ti se intampla...pana unde ti-e ata, pana colo mergi. Cu Dumnezeu inainte si cum o vrea El! Abia astept sa va spun impresiile mele de calatorie si sa postez poze! Multumesc Zoita, hai ca m-ai incurajat si mi-ai dat optimism sa ajung cat mai repede in Mauritius, sa ma bucur de prietenia soarelui, nisipului, coralilor si nu in ultimul rand al bastinasilor, care am citit si eu ca sunt o fericita mixtura de indieni, europeni, chinezi si creoli. Tu unde ai stat? Noi o sa stam la un resort, beachcomber "Le Victoria" in nord-vest, aproape de Port-Louis. Negresit o sa mergem si acolo. Nu vrem sa stam numai pe plaja, vrem sa exploram toata insula, sunt parcuri naturale, gradina botanica imensa, munti vulcanici...Asa ca am zis ca o saptamana cam de stat cu burta la soare si explorat oceanul cu toate minunatiile sale, iar o alta saptamana de cutreierat insula in lung si lat. Te astept cu noutati, daca ai timp... Numai bine tuturor si fug la spalat, calcat, facut bagaje... Se dea Dumnezeu sa ne auzim cu bine! Pup. [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Mirela, nu ne-am intors 3 :( N-a fost sa fie...dar perseveram :)) Suntem si noi, dar am pus lacatel la albumul respectiv. Am zis ca nu suntem noi atat de interesanti de vizionat, ci locurile si frumusetea insulei. Picanterii, nu prea avem, doar impresii de calatorie...off...trebuie sa ma pun pe scris...nu-i munca tocmai usoara, dar cum am timp si inspiratie, ma pun pe povestit. Numai bine. Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu unde ai fost....tu.. [q][q][q][q][q][q] Ce frumos a fost..numai pentru peisajele alea si n-as mai fi dormit...Sa va iubiti si sa mai aveti parte si de alte luni de miere[pup] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...