Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre pacate


Recommended Posts

"Quel homme n'a jamais transgressé Ta Loi, dis? Une vie sans péché, quel goût a-t-elle, dis? Si Tu punis le mal que j'ai fait par le mal, Quelle est la différence entre Toi et moi, dis?" "Ce om n-a incalcat vreodata Legea Ta, spune? O viata fara pacate, ce gust are ea, spune? Daca Tu pedepsesti raul pe care l-am facut prin rau, Care e diferenta intre Tine si mine, spune?" Versurile apartin poetului arab Omar KHAYYAM.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu cred ca Bunul Dumnezeu, in toata bunatatea LUI, ne-a facut pe el dupa chipul si asemanarea LUI, si ne-a daruit un lucru enorm: libertatea de a alege. Noi alegem sa fim buni sau monstri, sa traim in IUBIRE sau in ura, si , undeva acolo, in sufletul nostru, stim asta. Pacatul este ceeace facem cand rupem legatura cu armonia universala, cu legea universala a iubirii...cand gresim, trebuie sa platim. Cand traim in iubire, fata de tot ce este CREATIE, atunci traim in armonie cu EL. Ceeace transmitem noi, ceeace vine de la noi, pleaca in Univers si se intoarce cu forta inmiita la noi. Daca noi dam iubire, atunci primim iubire inapoi. Daca noi gresim, greselile noastre le vom plati. Acum, sau mai tarziu, in aceasta viata sau in altele...Nu cred ca iadul, asa cum ni-l inchipuim noi, exista. El exista numai in imaginatia noastra, si noi ni-l facem sa fie existent. Dumnezeu isi iubeste copii, dar uneori, acesti copii zvapaiatici o iau pe alte drumuri decat ale LUI, si atunci, tocmai pentru ca EL ii iubeste, le da greutati si incercari, necazuri si dureri, si din ele, noi, copii LUI, invatam...trecem de la gradinita la scoala, pe urma la liceu, iar unii si mai sus...Dar EL ne iubeste la fel pe toti, iar in ochii lui numai IUBIREA ce ne calauzeste pasii conteaza... Doamne ajuta! Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toate mamicile scumpe care s-au obosit sa raspunda acestui subiect: Fetelor , pacate facem non-stop.De fapt suntem o fabrica de pacate.Problemele fundamentale ar fi: 1) cum am putea sa le avem iertate (pacatele); 2) cum am putea sa "producem " mai putine. Raspunsul e simplu: 1)Cere-i iertare Domnului Isus Hristos ( El a murit pe cruce pentru tine personal) !Dumnezeu nu e contabil , e chiar dornic sa te auda si sa te simta ca-i ceri iertare. 2)Traieste incercand sa te ridici la inaltimea jertfei Domnului Isus. In Sfanta Scriptura este scris: "Dar Dumnezeu Isi arata dragostea fata de noi prin faptul ca, pe cind eram noi inca pacatosi, Hristos a murit pentru noi. Deci, cu atit mai mult acum, cind sintem socotiti neprihaniti, prin singele Lui, vom fi mintuiti prin El de minia lui Dumnezeu." Romani 5:8-9
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...