Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Preturi practicate la Cluj


madlene

Recommended Posts

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Madlene, eu voi naste in decembrie in Cluj. Am intrebat si eu de preturi si m-am cam speriat putin: mi s-a spus ca o cezariana ar fi 300 Euro. Asta la clinica Gine 1, unde conditiile nu sunt prea grozave (dar unde merg pentru dr. mea, in care am mare incredere). Drept sa-ti spun, sper sa nu fie chiar asa, poate stiu alte fete din Cluj alte informatii......sper sa fi fost eu prost informata, pentru ca nu mi se pare normal, din moment ce in Buc. toate fetele au scris ca cezariana ar fi mai ieftina......sau ma insel eu??? Pupici! Ven si [bibe] de 27 sapt. si 4 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut la Gine 1 pe 4 iulie cu peridurala, natural si am dat la medic 100 de euro, la anestezist 50 de euro si la moasa( in conditiile in care mi-am dus eu moasa mea, dar era una de garda si nu am putut sa nu-i dau, desi nu s-a omorat cu mine prea mult) 500.000 de mii. La asistentele care se ocupa de copii nu le-am dat numic ca sunt niste nasoale! Daca vrei mai povestim! Nastere usoara si nu imprastia cu banii prea tare ca nu merita! ROMANA&BB MATEI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Madlene, asa cum zice si Romana"nu arunca banii pe fereastra",insa intereseaza-te din timp cu cine vei naste,alegeti un doctor. Eu am nascut in februarie cu un doctor rezident,care e un prieten de-al nostru si i-am dat 1 milion. El m-a supravegheat atat pe parcursul sarcinii cat si la nastere. Am avut o nastere dificila,am stat 25 de ore in travaliu. Normal trebuia sa-mi faca cezariana dupa vreo 12 ore(fiind la prima nastere),insa era un doctor de garda care nu mi-a permis cezariana.Au incercat parintii mei dar si doctorul meu sa-l convinga cu 200$,dar nu avea el chef. Asa ca te-as sfatui daca nu vrei sa ajungi ca mine,sa-ti gasesti un dr de incredere care in cazul in care stai prea mult cu dureri si nu te dilati suficient,atunci sa-ti faca cezariana.Daca vrei pot sa-ti fac cunostinta cu dr meu,insa el e rezident si trebuie sa vorbeasca din timp cu alt doctor care sa-ti asigure cezariana in caz de nevoie. Propo,moasa am avut doar cand a iesit bb asa ca nu i-am dat bani, iar la asistenta i-am dat 100 mii ca m-a spalat dupa ce am iesit din sala de nastere. Dana&bb Andy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de raspunsuri. Si eu am un doctor care mi-a urmarit sarcina, are cabinet privat si plateam consultatiile plus mai duceam un whisky...E la Gine 1 si mi-a promis ca o sa vina la nastere. O sa am o fetita ( conform ecografelor)DPA 7 octombrie. Eu mai am un baiat care in noiembrie face 2 ani, l-am nascut la Stanca, dar cu un alt medic ( al meu era seful clinicii, dar nu a venit, asa ca sunt patita) Dr Ona cel de acum mi s-a spus ca vine si de acceea am schimbat clinica. La Stanca conditiile erau bune ( 3 in camera cu baie). La Gine 1 este baie in camera? In 2001 i-am dat Dr 50 USD( a venit doar cind a iesit bebele, dar m-a cusut si mi-a facut chiuretaj ca mi s-au rupt membranele), la moasa 500 000 Rol si o cafea, dar ea a m-a ajutat mult. Nu am crezut ca o sa mai am curajul sa mai nasc natural, dar toti imi spun ca e mai usor la al doilea ( sper !!!)Oricum daca nu mai rezist o sa cer peridurala. Romana tu cum te-ai simtit dupa, au fost efecte adverse: ameteli, dureri de cap. Merci mult. mm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madlene, nasterea fiului meu a fost super si in acelasi timp cea mai frumoasa zi din viata mea, abia astept sa mai fac un copil, dar nu acum ci la anu. Am facut peridurala de la inceput si nu am simtit nimic. Nu am avut ameteli sau alte chestii neplacute si nu a avut efecte negetive asupra bebelusului. E super, eu ti-o recomand! Daca vrei sa iti mai spun amanunte, scrie-mi un mail. ROMANA&BB MATEI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...