Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Durere reumatica


Recommended Posts

Stie careva dintre voi vreun remediu pentru o durere (junghi) care nu mai cedeaza de vreo luna de zile? Este vorba de tatal meu care are un junghi atat de pacatos la omoplatul stang de nici nu poate dormi noaptea. I-a Piafen si-l mai lasa un pic dar apoi durerea revine. A incercat mama mea sa-i puna foi de varza, l-a uns cu diferite unguente de prin farmacii dar degeaba. Mirela, mamica lui Andrei (5 ani si 6 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca este sigur ca "junghiul" nu are legatura cu inima sau cu plaminii, atunci problema tatalui tau este ca nu a folosit nici un antiinflamator, deci cum sa-i treaca?!? Asadar, da-i sa ia Nurofen pe gura, cite 2-3 pe zi, numai dupa masa sau cu Dicarbocalm inainte si fa-i masaj local, ushor, cu unguent cu Diclofenac. Si asa, s-ar putea sa dureze vreo 2 sapt. pina sa-i treaca... Multa sanatate! Home, wherever you are... Simina & Andrei (Deiutzu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de raspunsuri. Intradevar antiinflamator nu a luat. Siminaf E posibil sa fie de la inima acest junghi atat de sacaitor si dureros? Chiar sa nu-i treaca de aproape 3 saptamani? Si inca ceva. Mi-a spus mama la tefelon ca acum il cam doare si mana stanga, spre cot. Mirela, mamica lui Andrei (5 ani si 6 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa il duci mai intai la cardiolog... si pe urma da-i antiinflamatoriile. Durerile astea pe stanga (si mai ales daca i-a luat si mana in jos) la barbati trecuti de 40 de ani sunt niste semne clare. Daca a mai si fumat la viata lui, mergeti repede pana nu va face vreo surpriza, Doamne fereste. Sanatate multa, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...