Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casa ciudata


Recommended Posts

please, vreau si eu un sfat, fara a fi considerata nebuna! ne-am mutat in ap in care locuiesc de 6 ani...de atunci cam toate ne-au mers prost in casa si in familie..ca sa nu mai pun la socoteala faptul ca e ceva la ordinea zilei sa scartie si sa pocneasca mobila, sa ne taraie din cand in cand telefonul la aceeasi ora in mijlocul noptii.. bun..veti zice ca toate astea sunt in doar in capul meu...dar, acum cateva zile am zugravit..in dormitorul cel mic, jos, in spatele canapelei, am vazut ca vopseaua picase...l-am rugat pe zugrav sa sa mai dea putina vopsea acolo..a doua zi ..iar picase vopseaua...m-am uitat mai atenta si...stupoare: pe perete sta scrijelit urmatorul mesaj" blestemat fi tu , cel care locuiesti in camera suferintei mele"...pur si simplu asta scria acolo..am ramas masca...i-am spus lu' mama , care si-a adus aminte ca observasera chestia asta la prima zugravire, cand ne-am mutat, au chemat preotul sa "sfinteasca " casa, si in final au uitat incidentul am incercat sa sterg...dar e efectiv racait in perete.am mai incercat d doua ori fara succes sa acopar cu vopsea...zugravul si-a facut azi cruce si a zis sa chemam iar preotul.. inaintea noastra, in apartament au stat niste muncitori la caile ferate, era apartamentul CFR-ului, apoi, pt doi ani de zile un fel de prostituata...din aia care nu iese in strada, dati-mi si mie un sfat, ce pot face??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu stiu prea multe despre asa ceva-brrr -dar stiu ca trebuie neaparat sa chemi un preot care intr-adevar urmeaza calea lui Dumnezeu,care sa aiba credinta mare,stiu ca daca iti sfinteste casa un preot care doar isi face "meseria" si nu crede cu tot sufletul in ceea ce face,nu are har,mai rau face,intareste puterea duhurilor necurate din acel loc.Sper sa nu fi zis prostii,poate va veni cineva cu un sfat competent. Iren&Bogdanelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am primit doua sfaturi din trei sa vindem casa...culmea e ca si noi, eu cu mama ajunsesem la aceeasi concluzie si asta anterior noii zugraveli...pur si simplu simtim ca e ceva in neregula..de cand ne-am mutat aici, totul s-a dus pe apa sambetei.. si ca sa fie tabloul complet, in camera aia lucra/dormea tatal meu, care a murit acum cativa ani, rapus rapid de o boal necrutatoare care a venit...din senin.. ca sa nu mai spun ca eu am saptamanal cosmaruri..urate de tot si ma trezesc in fiecare noapte agitata de cel putin doua ori...am crezut ca asa sunt eu, mai prapastioasa, dar in saptamana cu zugraveala am dormit exclusiv la prietenul meu si ..nici un vis urat, nici o trezire nocurna...somn dulce si odihnitor...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, ce inspaimantator!!!! Eu cred ca nici macar nu as mai putea dormi in casa aceea! Nu iti pot spune ce sa faci, dar daca as fi in locul tau, as vinde casa si cu banii luati, cumparata alta. Oricum banii nu se pierd, ci vor fi doar reinvestiti! Dumnezeu sa va aiba in paza si sa va fereasca de rele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sfinte ISUSE...VINDE CASA!!!!Te duci la o biserica si sa-ti faca dezlegare de blesteme tie si familiei tale.Nu te juca cu focul...cum de poti sta acolo?Am auzit de multe nebunii dar sa-ti fie scris pe pereti si tu sa stai tot acolo mi se pare o nebunie!Dumnezeu sa te aiba in paza mereu.E mai mult decit inspaimintator ceea ce ti se intimpla.FUGIIIII, NU MAI STA! ViVi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...