Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casa ciudata


Recommended Posts

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mama, e infiorator, dar pe de lata parte, poate ca sufletul acela chiar vrea ceva anume. Nu cred ca Dumnezeu te va lasa sa suferi acolo. Cred ca daca gasesti preotul acela care stie ce are de facut, se va rezolva.Mergi la biserica sau mai bine la o manastire si intreaba ce sa faci. Cei de acolo vor sti cu siguranta ce sa-ti spuna, ca noi...brrr... Fii tare si lupta, nu sunt chiar mori de vant, deci pot fi invinse, iar Dumnezeu te va ajuta cu siguranta.La noi in Sibiu, o familie intreaga a locuit ani de zile in capela din cimitir-poate ati vazut pe la stiri- si erau mama, tata si cei doi copilasi de 10-11 anisori. Si au avut puterea asta pentru ca n-au avut de ales si pentru ca au crezut in Dumnezeu. Sa nu-ti pierzi credinta si ai sa vezi ca un preot cu har poate rezolva problema asta. Dar numai daca si tu crezi in puterea lui Dumnezeu. Mult curaj si noroc, adar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Daca persoana de la care ai cumparat casa traieste,nu poate fi spiritul ei. Te poate bantui sufletul unei persoane plecata dintre noi. O idee,de ce nu o gasesti sa o intrebi daca stie ceva de acel lucru? Oricum este ciudat. Sa ne mai spui si noua ce ai mai facut. DUMNEZEU sa fie cu tine. O alta idee,stropeste locul cu apa sfintita si tamaie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Flaviutza daca tu crezi ca nimic nu poate fi mai presus de voiinta lui D-zeu atunci nu are de ce sa iti fie frica .Si tu si mama ta rugati-va ptr sufletul acela nelinistit si ganditi mai pozitiv ... Sper sa se rezolve totul cat mai repede si sa fi din nou linistita si fericita ... pupici si sa auzim de bine Roxy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetili, am facut tot ce puteam face , adica sfintit casa, cu trei preoti cu slujba etc..am cimentuit acolo, am lasat si iconita, am tras frumos patul la lok, mama a invatat sa dea cu tamaie in fiecare seara, buni ne-a facut rezerva de apa sfintita si stropim prin casa, acum...asteptam si incercam sa uitam incidentul..de vandut casa nu o vindem mai ales acum iarna, doua femei sa se apuce de mutat mobile..daca se mai intampla ceva, va anunt. un lucru e clar, nu am mai visat urat! poate fi autisugestie eu stiu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo flaviutza ca te-ai mai linistit un pic! Mai ales ca acum vine si Craciunul[pegeam], e mare pacat sa-ti umbresti bucuria sarbatorilor cu temeri de genul asta. Tot asa inainte! Ai sa vezi ca-n timp ai sa uiti. Pai ce e aia sa-ti fie frica-n casa ta?! Spirit nespirit nu conteaza, oricum tu nu esti vinovata de nimic asa ca de ce sa nu fii tu linistita si cu sufletul in pace! Cand eram copiii ne speriam si noi de intuneric, de povesti cu spirite, sau sa trecem pe langa un cimitir si bunica mea Dumnezeu sa o ierte avea o vorba: "frica sa va fie de cei vii, ca cei morti ce mai pot face, sunt inofensivi..! Ba chiar sa va fie mila"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...