Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casa ciudata


Recommended Posts

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by dyana
Flaviutza, pleaca de acolo, vinde casa. Apropo de mobila... Eram in timpul facultatii. Sambata , in bucatarie cu mama. Aveam si eu cateva prietene, cele mai bune, din cartier. Una din ele, Laura, o nebuna si o draguta. Ma suna. "Ce faci?" Zic "bine, cu mama prin bucatarie". "Cu mama prin bucatarie?" Zic: "Da. Laura, ce-i intrebarea asta? " Pauza in telefon, dupa care aud un planset sfasietor, dupa care imi striga: "A murit mama !!!!" Nu mi-a venit sa cred! Nu o vazusem de o saptamana doar, fusesem la ea in casa... Am fugit la ea acasa imediat, era singura cuc si speriata si indurerata. Si a inceput sa-mi spuna ca deja a inmormantat-o la Sighisoara si ca de ieri a venit acasa, tatal ei a ramas acolo si fratii ei la fel. Si era speriata de moarte, ca scartaie mobila, ca pocneste mobila, ca nu gaseste la bucatarie alimentele pe care de curand mama ei le cumparase si de cate ori intreaba, mama , unde ai pus "aia...", gaseste imediat. Eu nu stiam ce sa cred, vroiam sa o linistesc. Stateam pe un fotoliu, langa un corp de biblioteca. Ea se opreste din vorbit si imi spune, uite, vezi cum pocneste mobila??? Eram luata prin surprindere... Dar cand a inceput chiar mobila de langa fotoliul meu sa huruie incet, pur si simplu nu am vazut decat usa de la intrare, sa o iau la fuga. Nu i-am spus nimic ca si asa era speriata. Nici acum nu-mi vine sa cred , dar ceva este, pentru ca am auzit cu urechile mele. Diana
Teribila intamplare [fuga] sau [popa] cu tamaia ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...