Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pana cand ati lucrat in timpul sarcinii?


allya

Recommended Posts

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga allya, am nascut pe 7 decembrie iar de la 1 noiembrie am stat acasa si in cursul lunii octombrie am lucrat program normal de 8 ore chiar si garzi parca 4 in luna respectiva. Am avut o sarcina normala fara probleme majore. Eu spun ca e bine sa fii odihnita inainte de nastere. Iti doresc o nastere usoara si sa fiti santosi amandoi. Snatate maxima de la Ciufulici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele, va multumesc f mult pt raspunsuri! draga Ruxij, sa stii ca sunt astfel de advisori, stiu f multi, sunt f multi studenti care au renuntat sa mai lucreze cu ei si s-au mutat la altii sau se chinuie in speranta de mai bine! acuma depinde in ce an esti tu, eu sunt abia, relativ, la inceput. Am facut si eu o rotatie intr-un laborator la o clinica, unde era o scorpie de indianca post-doc, care nu ma vroia acolo si pace si ma stressa mereu si chiar mi-a sabotat niste rezultate, nu inteleg ce era cu ea, chiar isi permitea sa urle la mine pt ca era ea prost dispusa! asa ca am plecat de acolo cat am putut de repede, nu din lasitate, dar nu aveam chef sa ma chinuie cineva si in america, ca destul m-am necajit eu in romania... Eu iti doresc f mult succes si fie ca Dumnezeu sa-i inmoaie inima scorpiei! si advisorul meu, care e grec, iti cere sa lucrezi f mult (am stat zile si nopti la rand sa fac experimente), dar el are 3 copilasi si intelege situatia mea, multumesc lui Dumnezeu! ba chiar vrea sa ma ajute cu asigurarea de sanatate si mi-a dat jucarii si hainute de la copilasii lui. Desi parea un om f sever si uracios (are un temperament mai puternic si injura mult si se aprinde f usor), s-a dovedit a fi f intelegator, deasemenea toti din facultate au incercat sa ma ajute cat de mult, multumesc lui Dumnezeu! [grasa] allya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am nascut intr o zi de luni... urma sa merg la sv... eram intr o comisie de evaluare ... miercuri urma sa aibe loc sedinta si eu trebuia sa mai trec pe acolo... la ora 8 dimineata mi s a rupt apa asa ca am anuntat ca nu mai pot merge dar nu am lucrat 8 ore zi de zi, am un sef f de treaba si lucram cam 4,6 ore.. care se considerau 8 mergeam mult pe jos.. drumul de la sv acasa il faceam cit puteam de mult pe jos... m am simtit ok tot timpul... pupici grasuni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si io am nascut pe 17 iulie si am intrat in concediu pe 10 ( deci am avut 5 zile de prenatal ). Termenul era la inceputul lui august si-mi facusem si io planuri sa satu 2 sapt. linistita. De fapt , ma gabdeam io ca dupa 20 ar cam trebui sa ma astept la surpriza ! Munca mea este usoara , treaba de secretariat , deci nu cu mare efort fizic. Insa aveam senzatia ca totul ma iradiaza ( PC-ul , xerox-ul )... Programul era cam de 9 ore , in medie. Sanatate si nastere usoara ! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...