Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

injuraturi la volan


Recommended Posts

Aici ai atins un punct fierbinte eu sint mai rau ca un birjar cred din #ba mortule mergi mai repede sau miscati hoitul#si pe celelalte nu pot sa le scriu aici ca imi este jena.Dar sa stiti ca eu gasesc ca am dreptate pai mai vezi cate o baba care nici nu ajunge la pedale are perina sub ea ca doarme pe drum nici nu o poti depasi si ea ca melcul pai iti vine sa-i dai in moaca,sau cand merg in RO si sotul e obosit zice sa conduc eu pai sa te ti frate in Ungaria la cei cu Trabante o doamne ca fac spume si cate le mai zic ca si daca ma aud tot nu ma inteleg si eu ma simt asa de bine parca imi sare si somnul,[flo]pentru soferite si nu va jenati dati numai gaz.A si am uitat mai aratatile si cate un deget si asta imi face bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daaaaaa, I must confess guilty... daca in viatza de zi cu zi sunt o doamna ( ce .... ma-sii), la volan le scap, ce-i drept... la mine e simplu, ca de obicei sunt singura in masina, e mai greu cand am si pe altcineva in masina ca ma opresc la " du-te-n....de bou". Asta e.... mai ales cum se circula acum in Bucuresti, e de groaza.... nasol e ca atunci cand le zic, le articulez rar si cu fatza spre ei... alea cu p... nici nu e greu sa-ti dai seama ce zic... si ii vad inroshindu-se de furie.... shi pe autostrada ma mai blagosloveam cu unii shi altii....amuzant a fost o data pe autostrada ca m-am trezit cu unii care conduceau paralel cu mine, si au scris cu marker pe o hartie mare nr. lor de tel, facandu-mi semne disperate sa sun, probabil.... le-am aratat degetul din mijloc, am bagat a 5-a si le-am aratat fumul de la esapament.... Sfat: a nu se face asta pana nu evaluatzi rapid puterea masinii voastre, a lor, si "vana" pe care o avetzi, ca sa fiti sigure ca nu va pot prinde din urma....[:D][:D][:D][:D] V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, mie imi place enorm sa conduc, de cand sunt in Cipru shi m-am ales cu o mashina automata , de nu faci nimic, nu schimbi viteze shi n-ai decat 2 pedale - frana shi acceleratzie - e un deliciu. De obicei nu injur, insa imi place sa mai las vorbe de duh romaneshti cand sunt stressata de trafic. Deunazi, dis de dimineatza, am avut shocul vietzii. Cand sa ies de pe strada mea sa virez dreapta pe o shosea principala, in fatza mea un pushti cu o honda neagra nu se da mishcat din loc. Eu in intarziere, ca de obicei, ashtept shi dupa ce vad ca a ratat nenumarate ocazii sa faca dreapta shi in spatele meu deja e o coada de mashini, dau doua claxoane scurte sa trezesc personajul. La care el scoate capul pe geam shi ma baga pe romaneshte undeva! Am zis ca nu-i adevarat....Am luat shi o injuratura made in Romania dis de dimineatza in mijlocul Mediteranei! Binentzeles ca m-a bufnit rasul, shi blegul a luat un viraj dreapta exact cand nu trebuia de era sa se aleaga cu un accident! biankita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

recunosc ca si eu fac semne si injur foarte urat la volan. Chiar acum cativa ani era s-o patesc rau de tot cu unii carora le-am aratat un deget si pe urma m-au depasit iar pe o strada ingusta si foarte retrasa au oprit masina in fata mea si s-au dat jos din masina venind spre mine. Am inghetat instantaneu. Noroc ca am fost inspirata si am dat inapoi pentru ca imi amintisem ca in intersectia anterioara vazusem un politist. Idiotii au plecat dar mie mi-au tremurat picioarele mult timp dupa aia, pentru ca mi-am dat seama ca puteau sa-mi taie gatul fara ca nimeni sa vada nimic si asta in plin centru Bucurestiului. Dar chiar si dupa povestea asta tot nu m-am potolit. Dovada ca acum si fi-mea zice: p... masii de treaba, ce dracu, idiotule, esti tampit si alte dulcegarii d-astea! O faza care m-a amuzat teribil a fost acum cativa ani cand pe Calea Victoriei in Bucuresti in dreptul Casei Vernescu se ingusteaza drumul si unul de pe banda care se ingusta imi ia fata. Claxoane injuraturi la stop oprim amandoi. Eu, o doamna, imbracat business...el la fel, la costum . Eu in spume ii zic...CE FACI BOULE ?!...La care el perplex ca nu credea sa-i zic asa ceva sta o secunda si zice: BINE VACO! Moment in care eu am bufnit in ras ca mi-am dat seama cat de infantili am fost amandoi. N-am stat sa vad ce reactie a avut, dar faza m-a amuzat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey io de cand era sa ma bat cu un tip , noroc de burta mea respectuasa (eram in luna 8, da tot m-am dat jos din masina urland[blabla])si de faptul ca omul s-a socat cand m-a vazut asa mare[:D], sunt un ingeras la volan...imi pun muzica sa urle si cant si eu ...Sa te tii Nicola fato sa vezi ce concurenta ai...la Soare...soare (pt cei care stiu melodia) sunt de-a dreptul incantata de progrese. Iar O-zone sunt mici copilasi pe langa mine!!!!!![cri][disco] Deci nu mai injur, e drept ca uneori ma mai surprind accelerand cand vrea unul sa se bage in fata mea desi semaforul e rosu si nu ma grabesc, dar deh....nu poti sa scapi de toate obiceiurile cat ai clipi![:D] marina[sofer]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hahaha....Marina, si tu stai in pool position?! Recunosac ca si eu fac asta, si am asa o satisfactie cand vad natafleti cu Volvo ca raman in urma mea! Dar asta este boala de familie ca si sotul meu face la fel, singura diferenta este ca eu totusi am o limita, daca vad ca nu mai tine masina n-o fortez, el in schimb ar fi in stare s-o faca bucati doar sa nu i-o ia altul inainte!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mama Flavia, ca bine zici, si eu sunt la fel, cand imi dau seasma ce-am scos pe gura, ma infior toata, ma intreb daca am fost in stare sa zic asa ceva...asta e , si merg mult prin Bucuresti..si nu numai..asta e, sanatosi sa fim.... Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, macar voi aveti o scuza.. sinteti soferite.. dar eu? nu am carnet nici nu vreau sa am, dar le spun cu pofta din dreapta de unde stau... cea mai simpla este "ce ba, ti a luat ma ta sosea?" apoi ce sa va povestesc despre o bataie ce a avut loc in constanta? sofer era cumnatul meu, inmasina mai era sora mea si teodora... si uitati va cum sar muierile respectiv eu si sora mea la un sofer care se daduse jos din masina si ne agresa soferul... a se retine ca sora mea are 1,50m... si nici eu nu sint prea dezvoltata (1,68)... de au sarit tiganii din zona sa ne desparta, iar cumnatul spunea mai tirziu "nu poate da omu un sut, o palma ca sariti voi!" dragu de el cum se pregatea sa i traga una hop, sarea una din noi la gitul omului asa, ca soferul are un body guard de incredere in mine, linga el.. si nici nu trebuie sa injure el ca o fac eu! [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...