Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

injuraturi la volan


Recommended Posts

[hopsieu] Hihihi,se putea sa nu fiu shi eu p-aici?Kiar daca mi-am facut de cap la volanul multor mashini,abia de 3 ani pot spune ca sint shi eu shoferitza cu acte.In Bucuresti,am condus numai 6 luni shi sincer...mi-au ajuns.Tzinind cont ca in acea perioada aveam shi semnul "prostului" pe luneta shi parbriz shi o Dacie vai mama ei...va imaginatzi ce mi-au suportat urekile.Dar a trecut shi asta shi m-am intors "acasa",unde vrind-nevrind,a trebuit sa-mi iau inima-n dintzi shi sa incep acomodarea cu volanul pe partea dreapta.Au fost multe datzi in care ma aflam intr-o intersectzie nesemaforizata,trebuia sa fac dreapta shi din fatza venea gashka de mashini ce doreau sa faca stinga shi dupa sistemul de aici aveau prioritate insa io,ma bagam in fatza dupa regulile din Romania.Nu va spun de cite ori am fost la un pas de a fi pocnita shi totushi,nu am auzit nici o injuratura.Ei,dar m-am obishnuit acuma sa gindesc invers shi totul este ok.Shi ca sa ajung la miezul acestui topic,DA,injur rau shi mult.Cu toate ca se circula civilizat(in comparatzie cu Bucuresti sau Italia),este imposibil sa nu-mi iasa-n cale vreun mosh sau vreo baba,ce abia ishi tiriie roaba dar nici nu se dau din drum pentru a-mi favoriza depashirea,nici sa crape.La ashtia le strig numai "Baka"(prostule) dar la cei ce-mi taie calea sau se trezesc,ca vor sa faca stinga de pe banda din dreapta mea...uff,mi-e shi rushine sa spun ce ditamai injuraturi le trintesc,dar cert este ca l-am auzit odata pe sotzu' miriind pc-ului printre dintzi "'tu-tzi gurrra ma-tii" shi mi-a fost shi jena sa-l intreb unde a auzit minunea [ups] Norokul meu este ca Naomi nu pricepe (inca) ce urla mami de nebuna la ceilaltzi dar cu sigurantza va trebui sa-mi controlez vocabularul pe viitor.Daca ashtia nu intzeleg o boaba din toate epitetele ce le arunc,fii-mea sigur va intzelege.Shi alt obicei prost cu care am ramas din Romania este claxonatul.Aici nu am auzit claxon decit la mashinile de ambulantza sau politzie in misiune dar de cind conduc...am reushit sa sperii o groaza de shoferi shi pietoni cu tzignalul mashinutzei mele. Uff,greu este sa fi shofer cu vocabular impecabil [zz] Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bravo Marina, pole position sa traiasca! :) Ai si masina rosie? :) Radule, pai sa-ti traiasca nevasta, cred ca in cartier la voi e tare liniste si pace de cind s-a apucat ea sa conduca, e? :) Si eu sufar de personalitati multiple cind ma urc la volan. Faceam peste suta de km zilnic, si pe autostrada si prin oras, asa ca aveam prilejul sa ma intilnesc cu tot felul de oligofreni la volan. Desi soferii sint in general politicosi, in special cei de pe camioane, care cind ii lasi sa treaca (deh, sint mult mai mari), dau din beculete (au ei tot felul de beculete, si daca n-au, calca usor frina de doua ori, si tot clipesc ei in semn de multumire). Dar ce ma omoara e ca in momentul cind a inceput sa ploua, toata autostrada incetineste la 30km/h de-mi vine sa ma dau jos si sa-i imping. Sau cind e un accident.. toti incetinesc sa se uite.. ma omoara.. O singura data m-a scos unu din sarite rau de tot.. Mergea in spatele meu cu faza lunga, de nu mai vedeam nimic. Asa ca m-am bagat in fundul lui si i-am bagat si eu farurile in ochi de-a bagat saracul avaria si-a tras pe dreapta.. Sa-nteleg ca acuma ce pot sa mai injur la volan, pina nu creste fi-meu si incepe sa repete.. :)) Sanatate la bebei si mamici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele va multumesc pentru raspunsurile voastre , deja ma simt mai bine chiar mi se pare aproape normal sa porcaiesti la volan macar ca sa te descarci nervos. va mai scriu o faza amuzanta pe care am patit-o la primul meu drum singura si cu baiatul de 6 ani si juma in masina. Era marti si ca deobicei pe la 4 duc pustiul la inot la sala Floreasca. drumul a decurs fara peripetii insa LA FINAL TREBUIA SA EXECUT O PARCARE LATERALA ODIOASA unde mai pui ca ce invatasem nu se potrivea deloc pen ca in fata mea era un tip cu un rover parcat oblic. Cand m-a vazut ca ma opresc tipul din masina a afisat un ranjet larg ( dealtfel nu era rau deloc tipul) si a continuat sa fumezer asteptand sa ma dau in spectacol.ce sa vezi ma dau jos din masina, imi pun pantofii cu toc ( caci eu inca conduc in tenesi)si ma duc la el si ii spun " dragule ,tii la masina ta? El mut, se uita cu ochi mari la mine. In final ingaima un da. " Bun daca tii la masina ta parcheaz-o si pe asta si i-am intins cu gratie cheile. El nauc le ia se urca in masina si executa o parcare maiastra, in momentul in care opreste motorul fiul meu comenteaza" Bravo mami , ai parcat perfect de data asta!"la care el ma intreaba" Doamna aveti pe cineva normal in familie?" Eu raspund "Nu cred!" si el se urca in masina lui si pleaca repede. O alta faza i s-a intamplat surorii mele gemene . Venea din afara Bucurestiului pe la 6 dimineata si undeva tot in Militari un barbat nauc trecea de pe o banda pe alta in continuu efectiv mergea in zigzag. La un moment dat ea vrea sa il depaseasca , el nu o lasa, si ea comenteaza pentru sine "Ete na , Mu-e" se pare insa ca acest tip stia sa citeasca pe buze caci s-a dat jos din masina si a venit la geam si a intrebat-o " cine esti tu fa sa imi dai mu-e la 7 dimineata?" ea zice" preferai la 9?" si pleaca. oricum se pare ca macar ne distram cand sofam . Flavia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor sunteti super.Am ras cu multa pofta.Si eu conduc de 10 ani si din pacate am un vocabular deloc elevat la volan. Imi amintesc ca Laura avea vreo 2 ani, era cu mine in masina si ne opriseram la semafor avand in fata o alta masina.Aud din spate "ute bou!, hai bou!", ma-ntorc sa vad ce se-ntampla si copilul imi arata cu manuta intinsa "mami, ute bou, hai bou".Am inceput sa rad cand am realizat ca de fapt copilul repeta ce auzise de la draga de mami.Acum incerc sa ma mai controlez cand suntem impreuna in masina dar nu intotdeauna reusesc si ea dulcica ma atentioneaza"te-am auzit, iar ai zis o porcarie" si cand vine tati acasa ma paraste. Acum, vorbind serios, cred ca mediul agresiv in care traim ne face sa ne comportam asa, eu una de cate ori plec din tara cu masina ma mir de mine, nu claxonez, nu injur, nu ma bag in fata la stop si sunt mult mai amabila cu ceilati "colegi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La volan, eu sunt o " feerie". Conduc fara intreruperi de vreo 7 ani, partea masculina cica ma apreciaza. Ajung repede, indiferent de destinatie. Dimineata, drumul pana la serviciu e o adevarata provocare pentru mine. Strabat tot centrul ( Bd Unirii pana la Piata Dorobanti in maxim 20 minute). Va dati seama ca sunt soferitza iadului[hot] De obicei nu prea incurc pe nimeni ca, vorba unui prieten, daca esti in fata tuturor nu risti sa incomodezi pe nimeni[:D] In urma cu o luna, eram la Izvor, seara, am semnalizat si am trecut in fata unui Mercedes. La semafor, soferul nervos coboara din masina si vine la geamul meu si ma intreaba: "Fa, vrei sa ti-o dau sa mi-o...?" Eu, inspirata de o discutie si o replica de pe chat, citez imediat:" Nu cred ca eu musc!!" Daca ati fi vazut ce fata avea a ramas perplex, putzin spus. M-a urmarit aproape tot drumul pana acasa... cred ca era masochist. In rest, barbatii sunt foarte politicosi cu mine. Dar si eu ii ajut cand sunt blocati pe undeva. Politistii sunt cel mai usor de pacalit. Am trecut pe rosu si n-am dat prioritate de nenumarate ori, dar niciodata n-am avut permisul retinut. Sunt mai multe de spus, poate data viitoare. Pupici! Catalina (1 an) si Mami Zombie Love is all around
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io inca nu conduc -duc tratative cu sotu sa-mi iau carnetul in Ro,ca e mai usor-da il ajut din dreapta[:D] si de multe ori,spre rusinea mea,sint mai porcoasa decit el,plus ca-mi folosesc mijlociul mai des decit el[:D]dar,spre deosebire de mine,care-l mai cert ca injura cu bbul in masina,el nu-mi zice nimic,niciodata...da nici n-ar trebui[neand] Iren&Bogdanelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...