Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

injuraturi la volan


Recommended Posts

Buna fetelor[flo] Hai ca mi se facuse dor de atmosfera [cool]de acasa cand conduci. Aici lumea e plictisitor de corecta, nici nu mai stiu de cand nu am claxonat, de injurat nici nu se pune problema! Adica mai injur de cioban ce sunt cu sechele de soferita din romania, cand ma plictisesc de atata corectitudine, intelegere, prioritati, amabilitate..etc! Asta cand eram mai proaspata pe aici, ca acum sunt si eu calma ca un mielusel. E si orasel mic, turisti multi si toti sunt bine dispusi cand sunt aici. Am facut aici terapie "anti birjarie",incat cand am fost ultima data in ro, tata a zis ca m-am prostit rau tare si m-a dat jos din masina, ca cica-s prea civilizata pt jungla de pe strazile din ro. Adica mi-a zis ca m-a, facut bleaga ca o oaie, daca ar fi sa-l citez:))) Injuram si eu , si faceam scandal cand eram acasa, oho! Mai aveam si o bata de baseball chiar jos in stanga scaunului! Ca mi-a zis tata ca pana la urma tot o fur eu, daca tot ma pun in gura cu toti barbatii. Dar parca si cu bata ce puteam eu face?! De si politia mi-a vazut-o odata si m-au luat la intrebari ca ce face o tanara doamna cu asa ceva[vampa] Ehei, mi-amintesc ca m-am si dat jos o data in mijlocul unei intersectii sa sar la unul care ma vazuse blonda, mai decoltata ca era vara, cu lamaia-n geam la masina straina!!! Ei, si mi se oprise si motorul, ca eram si eu cu emotii de incepatoare, si va dati seama cam ce a fost la gura lui "blonda, curva, cu cine ti-o tragi fa de ti-a luat asa masina...etc, du-te fa de stai acasa cu cracanata cu aia-n sus ca doar de asta esti buna..". Ei de-am zis ca nu mai conteaza viata pt mine, il omor pe nenorocit! Si ce circ am facut, Dumnezeule mare! Si normal ca iese si ala din masina sa ma ia de par, dar eu stiam ca am bodygardul cu mine[:o)] cainele meu, un amstaff... Si uite asa circul lumii! Deci eu am ajuns pana la limita sa fiu si luata la palme, ca va imaginati cam ce era si la gura mea in momentele alea! De dupa ce m-am calmat ma si intrebam cum de-mi vin in minte asemenea injuraturi! Pupici la soferite si nu utati fetelor ca asa mai neindemanatice uneori la condus si mai ales la parcari[:I], statisticile arata ca femeile fac muuuuult mai putine accidente decat barbatii, pt ca suntem mai precaute si mai istete[8D][8D][greutati] O burtica in 35 de saptamani[grasa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am revenit,caci mi-am amintit pe cine mai injur cam bisaptaminal:pe idiotzii ce conduc imensitatzile alea ce transporta peshte proaspat!Tzinind cont ca sint un caz rar de "oki mari" in zona,de multe ori am remarcat ca multzi shoferi,cu okii holbatzi la ciudatzenia de mine,se fac uitatzi in fatza semaforului ce are totushi culoarea verde(sau albastra cum spun ei).Daca sint tineri shi mai au shi un tovarash pe scaunul din stinga...numa' sa-i vedetzi ce impung geamurile cu degetele catre mine,se hlizesc,ca bezmeticii shi incearca sa lege 2 vorbe intr-o engleza de balta,pina cind remarca intr-un tirziu,ca io deja mi-am luat valea sau mai dezamagitzi,observa ca am shi una bucata copkil pe bancheta din spate [:D] Dar sa revin la cei mai des injuratzi:de cite ori merg in orash,este imposibil sa nu prind stopul cu culoarea roshie la intrarea in port shi tot imposibil este ca un idiot dintre cei ce transporta peshte,sa nu bage un tzignal din-ala gen vapor inainte de a face dreapta pentru a intra la depozite.Sa nu ma auzitzi atunci ce pot sa scot din gura,ca sigur o luatzi la goana. Shi poate nu i-ash spurca asha,caci ash reushi sa ma obishnuiesc in timp shi cu "claxoanele" lor dar mereu,Naomi doarme cind sint in zona aia shi shtitzi cit timp imi ia sa o calmez dupa urletele in care se trezeshte???Mda shi cica in Japonia NU se claxoneaza [soc] Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca va place subiectul .Va multumesc pentru ca m-ati facut sa rad cu toate ca sunt racita moarta si nu a aveam chef de nimic. Pentru Eddy da mai am si sora geamana dar conduce de 2 ani, semanam al naibii de bine asa ca orice vizita la ea la birou se termina cu confesiuni de la niste colege pe care nu le-am vazut niciodata.Si apropo a mea sora , o doamna adevarata inainte sa sofeze obisnuia sa imi faca observatie cand mai scapam cate ceva colorat, dar acum e un pic invers.De unde rezulta ca sofatul scoate ce e mai " Frumos " si " bun " din noi. Cat despre ideea cu carticica multumesc si chiar ma gandesc la asa ceva la modul serios. Flavia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie , imi place la nebunie subiectul, doar ca nu prea am ce va povesti tare multe ca nu sunt prea veche in braasla si aici de multe ori se circula monoton, fata de cum se circula in Romania. Oricum cand nu conduceam si inca imi era frica ca nu voi fi in stare de asta, cand sotul meu mai facea idiot , sau berbec pe cate unul, ii ziceam: "iarta-l ca eu il cred , ca poate o fii incepator!!" si el imi zicea : "Aha in loc sa tii cu mine, tii cu ala, nu??????"Ei acum le zic eu berbeci si idioti pe altii!!!!! Cum se schimba omul!!!la volan, mai ales![auto] La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, m-am distrat mai ceva ca la o comedie buna. Dureros de "real" ce ziceti voi si de aici si hazul. Eu una si primesc injuraturi (dar va zic cum se face: dati basul la radio cat mai tare si imaginati-va ca va fac complimente) dar si dau trimiteri... Bebelutza mea din burtica (de 23 de saptamani) nu va avea probleme in a intelege cuvintele urate de pe garduri, ca le-a auzit la mamica ea in burtica de cate ori se urca la volan. Mai ales la orele de varf...Si mai ales in parcarea de acasa, de cand au razuit astia bulevardul si au scos bordurile si asa au ramas. Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu conduc de vreo 7 ani, si o vreme ma enervam ingrozitor la volan. Si doamne, ce multe prostii scoteam pe gura. Pe sot il surclasam detasat. Dar de o vreme, de cand m-am mai obisnuit ( mi-a luat vreo 4 ani sa o fac )cu circulatia nebuna din Bucuresti, am ajuns la concluzia ca sunt prea multi nervi pentru nimic. Asa ca fac eforturi sa raman calma, si lista de injuraturi a scazut simtitor. Dar tot imi mai scapa uneori, mai ales cand sunt singura in masina, dar asta e ma mai racoresc si eu nitel, ca prea-s multi mitocani pe sosele[mariaj] [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna soferitelor Doamne am ras pana la lacrimi ...Radu sa-ti traiasca nevasta este in top .... Si eu sunt soferita de vreo 10 ani si cum la mine in familie toti am condus special mama care era mai ceva ca shumi ..va puteti imagina cum suntem noi eu si fratele meu care surpriza (politati la circulatie )Problema vitezei este ereditara dar problema vocabularului nu stiu mama este de un calm enervant ca si tata de altfel tata acum este cred ca unul dintre mosii aia pe care ii injurati voi (ca daca n-as fi progenitura lui n-as face-o ) Acum un an a venit mama si nepoata mea 2 ani 1/2 la cateva zile de la intoarcere suna frate-miu disperat ....ce dracu sora-mio la voi acolo sunt numai boi pe strazi ....sau pi...carola le cad fl.... Nepoata mea daca vede masina in fata striga ..boule da-te la o parte vine patusa Roxy " Noi avem fiecare masina lui si de aceea sotul nu prea stie ce spun eu dar daca plecam impreuna prefer sa conduca el desi nici atunci nu ma prea abtin dar cel putin le mai spun mai pe ocolite si cum el nu intelege fff bine romaneste scap cu fata curata . va pupici si sa auzim de bine ... Roxy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Super subiect! Am ras cu lacrimi. Eu sunt noua printre voi [hia] dar soferita sunt de 6 ani. Inca de la inceput am fost agresiva la volan, dar dupa noua luni cand am dat lamaia jos (sic[hot]), m-am mai calmat putin dar nu de tot. Injur grupa mare nu de alta dar am si pe cine. Pe mine ma scot din minti taximetristii din bucuresti care conduc super prost[bang], astfel ca de fiecare data cu cate un nene taximetrist ma injur[zz] Intr-o seara acum ceva timp, eram singura in masina pe Tineretului. Mergeam pe a doua banda ca prima era plina de gropi si pe alocuri si cate o masina parcata. In spatele meu un pusti tot cu o dacie ca si mine baga faruri disperat sa merg mai repede sau ma dau pe prima banda. Eu ii fac semn sa ma depaseasca pe dreapta daca are chef. Nu va spun ca m-a depasit pana la urma si a franat foarte aproape in fata mea, s-a dat jos si imi scapa mie prima injuratura, ceea ce a fost o mare greseala caci pustiu (baiat de baiat de cartier)vine la mine si-mi arde un picior in portiera printre ijuraturi colorate de-mi cade fata. Pe strada intuneric si pustiu... De atunci mi-a trecut sa ma injur cu ceilalti daca ei ma si aud. Asta nu ma impiedica sa-i injur in masina inchisa "ermetic" asa ca pentru mine si sa-i claxonez. Dar ce sa ma fac cu iubitul meu sotz care de pe scaunul din dreapta (el are carnet tot de 6 ani dar de atunci nu a mai condus si acum ii este frica; cica sa mai ia niste ore...)ma cearta la modul foarte serios ca de ce injur asa urat si care "p..." am eu "p..."? [ups] Oricum mi-a placut faza cu "shobolan bashinos"[cool] O s-o folosesc si eu! Va doresc la toate trafic linistit mai ales acum pe ploaie si sanatate multa! Pupici, Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Injur nu doar cand conduc ci si cand ma agaseaza careva cu "sunete nepoliticoase" sau "lipsa critica de educatie". Eu injur pe romaneste ca aici tot nu intelege nimeni limba asta, si da e o problema cand vin in tara, ca uit ca in jur sunt vorbitori de limba romana si mai scot cate o "perla" din gura. La sosirea in Otopeni un tinerel se impinge in mine sa ma dea jos nu alta. Si evident ii raspund cu o serie din "perlele" mele speciale pentru Japonia. Se uita si baiatul la mine si insotitoarea lui, ingaima un scuzati, cu juma de gura... vine ma-sa si ma ia la intrebari ca ce vorbesc asa colorat cu fi-su, la care ii raspund ceva de genul "vaca nesimtita ... dupa ce ca nu stii sa-ti cresti puradelul mai ai si curaj sa vorbesti ?" si ii mai torn si asteia o serie noua de "perle" de o las si pe ea cu gura cascata. Stateau tata, unchiul si matusa mea, toti trei cu gura cascata si ei. Asta a fost momentul cand am realizat ce am scos din gura ! Soferitul in Japonia e destul de sigur, dar trebuie sa te feresti nu de gropi ca in Romania ci de biciclisti, de masini parcate, de trecatori, de soferi nepriceputi... si mare e gradina Japoniei la capitolul asta. Ce imi place aici este siguranta semafoarelor. E verde, apoi poti sa accelerezi, sigur nu-ti taie calea careva. De asemenea politetea soferilor (totusi). Cat o fi coada de asteptare de lunga, daca vrei sa intri ti se face loc si nu te injura sau claxoneaza nimeni si multumesti politicos prin inclinarea capului, sau printr-un semnal luminos sau un scurt claxon. Ce e cel mai enervant si scoate "perle" din gura e tampenia cu sistemul de semafoare... nu poti circula din cauza lor, tot la al doilea se face rosu cand ajungi la el, si stai la fiecare cate 5 minute cel putin. Mor de ciuda cand ma gandesc la "unda verde" de acasa din Romania. Aici asa ceva nu s-a inventat si nu se va inventa pana nu schimba astia stilul strazilor... O traversare a Hiroshimei pentru mine inseamna cateodata 2 ore de injuraturi si nervi, iar pentru masina doar vreo 12 km ! PS: injuraturile mele sunt "blande" Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...