Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rana pe col


Ira

Recommended Posts

Iti spun eu, Medsana este oarecum vis-a-vis de piata Cotroceni sau daca vii pe bd. Eroilor(de la statia de metrou)spre Academia Militara este ultima str. pe stanga(sunt semne pe stalpi), str. se numeste dr. nanu Muscel nr.12 tel.4028077,4108643,4109152.Sanador este pe bd.Decebal nr.3a(intre p-ta Alba Iulia si P-ta Muncii),tel.3311789,3222742,3224674,3277580.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am avut o rana pe col pe care am descoperit-o la un control ginecologic efectuat imediat dupa ce mi-am inceput viata sexuala.Era destul de maricica(cam cat o moneda de 100 de lei) iar explicatia a fost ca rana o aveam de cand eram virgina din cauza mediului acid!?Am incercat cu tratament dar am fost sfatuita ca cauterizarea e sfanta si ca m-as chinui mult si bine pe alte cai.Acum dupa 4 ani totul e bine, am consultat mai multi medici care mi-au confirmat asta.Insa am inteles ca e posibil ca rana sa se desfaca la nastere. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,fetelor!si eu fac perte din aceasta "echipa".De la inceputul anului,m-au luat niste dureri de ovare...m-am dus la [medic],am facut eco,si mi-a dat antibiotice timp de o luna{diag.=inflamatie ale ovarelor.Mi-a trecut, timp de o luna nu ma mai durit,dupa care iar au inceput durerile...Alta eco, analize,sumar de urina,iar antibiotice de data asta doar...3saptamini.Aceeasi poveste,dupa o luna...[bang][bang]alte dureri...In august iar la[medic] la un cabinet perticular{rom-german},iar atibiotice,ovule,tot tacimul[poc] doct. imi spune sa vin dupa ce se intoarce din concediu,adica dupa jumatatea lui septembrie,ca s-ar putea sa am o rana pe col.....Acum 4zile am facut colposcopie si am intradevar o mica rana pe col,astept rezultatul la citologie{pe 13.10},insa doct.mi-a zis ca trbuie facuta neaparat,electro cauterizare.Eu insa pe 15.10 plec din tara si ma intorc in ian. "cica" cauterizarea se face dupa menstruatie,ceea ce inseamna ca ar trebui sa-mi amin pecarea{NU POT-pe 19.10 e ziua baiatului face 3ani si vreau sa aniversam cu buni.MI-a zis ca trebuie facuta urgent,ca altfel fac cancer.[:p] Oare nu pot sa amin pina ma intorc?chiar trebuie sa-mi fac griji ca ma pricopsesec cu c....?Spuneti-mi,va rog daca stiti ce pot face ca sa pot amina cauterizarea.Pot face un tratament naturist pt. a nu se mari rana si poate scap fara cauterizare?Adica de la inceputul anului nu am facut nimic grav,insa acum peste noapte...mor?In ultima instanta,fac operatia in Italia sa fie mama linga mine ca sa stea cu Andrei[copil] al meu.[pup]la[grup][recevere] ViVi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Ranile pe col apar cel mai adesea de la raceli, infectii netratate!Asa spun medicii....:)e drept boala nu trebuie neglijata, caci in timp poate degenera in neoplasm.Dar sa nu ne alarmam...cunosc o doamna ce a stat 20 de ani (daca va puteti imagina) cu o astfel de rana, dupa care in cele din urma a tratat-o in doua saptamani.Oricum cu cat mai repede, cu atat mai bine!reteta a fost publicata in formula as si am urmat-o pas cu pas si cu ....succes!Astfel ca dupa 4 ani(la 19 ani am descoperit-o) de amanare, dureri la contact, si de multe ori sangerari,m-am vindecat cu reteta pe baza de propolis(publicata in Formula As)a doamnei VALENTINA(daca imi amintesc bine).Nu retin perfect schema de tratament,dar promit ca in doua zile iti trimit mai multe detalii pe adresa de mail.Trat. dureaza 21 de zile,si este contraindicat raportul sexual in tot acest timp.Promit ca revin cu reteta intocmai.Numai bine Corban Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsul, sau mai bine zis trat. pe care eu l-am folosit iti este recomandat (dupa cum am vazut ulterior )si de tora97 motiv ptr. care nu mai este cazul sa revin cu detalii.Este vorba despre tratamentul pe baza de supozitoare cu propolis(nu am gasit ovule) spalaturi vaginale seara cu infuzie de galbenele, si dim cu septovag, adm. de tablete PROPOSEPT de 3 ori pe zi, cate doua capsule, si tinctiura de prop. 20 pic dupa adm. tabletelor,inainte de masa...intrucat tora reda aici tratamentul exact, explicit, nu-mi ramane decat sa te sfatuiesc sa-i aplici, caci este mai mult decat binefacator....sanatate multa iti doresc... Corban Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU ELENA!Folosesc supozitoare, deoarece nu se mai fabrica ovule.Oricum compozitia este identica, difera doar forma.Cred ca m-am exprimat gresit [bang] de s-a inteles asa.Te pup!Din cunostintele mele, supozitoarele cu propolis sunt indicate cu mare succes si in afectiunile tubului digestiv...si cred ca asa este, deoarece nu ma mai chinuie colita ca in trecut....[cool] si suportam altfel anumite alimente(prajeli, dulciuri,lactate).Cam asta e...va pupic pe tine si pe cel mic! Corban Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Si eu am o rana pe col de mult timp. Am tratat-o cu ovule dar nu a trecut. De curand am facut un control si doctorul mi-a spus ca ar fi cazul sa o cauterizam dar deocamdata nu se poate ca sunt insarcinata. L-am intrebat daca afecteaza cumva sarcina si a zis ca nu are nici o legatura,ca nu voi avea probleme. Dar ca dupa nastere tre sa ne ocupam de rana. Tin sa vad spun celor care au intrebat ca nu doare, nici nu stii ca ai asa ceva pana nu faci un control. Intr-adevar la Municipal poti sa vezi rana daca faci colposcopie, care nu e dureroasa e ca un examen obisnuit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...