Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am slabit foarte tare


mirelam

Recommended Posts

Din cauza problemelor de sanatate ale tatalui meu sunt foarte stresata si cu nervii la pamant. Problema este ca, am slabit foarte tare. Nici inainte nu eram prea grasa, aveam 48kg...dar acum am ajuns la 45 kg. Stau toate pe mine ca pe gard. De mancat mananc bine dar cred ca slabesc pe fond nervos. Stie careva dintre voi ce vitamine as putea lua sau altceva? sau ce altceva as putea lua sa ma mai "implinesc" putin. Nu de alta dar chiar nu mai am de unde da jos. Mirela, mamica lui Andrei (5 ani si 6 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Parerea mea (neprofesionista) Atata timp cat inca esti stresata nu o sa reusesti nicicum sa pui un gram pe tine. Cat aveam si eu probleme (tot 48 de kg. aveam) nu asimilam nimic.( cu toate ca mancam ).. dar de cand masa este masa (si chiar am descoperit o placere deosebita de a manca) am reusit sa pun pe mine vreo 4 kilograme (in sase luni de zile) Sper sa ma pot opri aici!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de probleme,pe care le ai, cu tatal tau. Intr-o perioda mama mea, pentru ca ajunsese la aceeasi greutate ca si tine a urmat un tratament cu polen si miere.Nu-mi amintesc exact cantitatea,dar era parca 1 ligurita de polen amestecata cu 1 lingurita de miere de 3 ori/zi. Tratamentul a avut efect.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta mi aminteste de un banc... in vreme de restriste cei grasi slabesc iar cei slabi... dispar si eu slabesc "cel mai bine" in conditii de stres oricit maninc... pina nu te vei linisti nu ai nici o sansa... eu cind am divortat am slabit 10 kg intr o luna, in conditii "normale" de trai... incearca sa iei lucrurile mai cu calm si multa sanatate tatalui
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirela, cumva fumezi? Ca am avut si eu aceste probleme atata timp cat am fumat, in facultate ajunsesem la un moment dat la 42 kg tot din cauza de stress.. Multa vreme m-am intrebat daca nu cumva am niste probleme grave de sanatate. Dar, dupa ce m-am lasat de fumat am pus in cateva luni (2-3) cam 7 kg pe care le-am pus treptat. De atunci m-am stabilizat la acelasi numarm de kilograme si mi-e f. bine. Sotul meu e f. multumit asa cum sunt acum [il]. Mult succes si sanatate tatalui tau Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu fumez. Probleme de sanatate nu cred ca am pentru ca mi-am facut analizele in iulie si mi-au iesit bine. Nu ma simt rau. De mancat mananc, e drept ca nu cu mare pofta dar mananc bine. Problema este ca sunt tot timpul cu gandul la tata si ma apuca plansul foarte des. Sunt cu atat mai stresata cu cat acum o luna a murit socrul meu de aceeasi boala necrutatoare. Acum ca tata este bolnav tot timpul ma gandesc si mi-e groaza sa mai trec prin asta inca o data asa curand. Toata speranta mea a ramas in Dumnezeu. Stiu ca toate problemele cu slabitul mi se trag de la problema cu tata dar ce sa fac? Nu pot sa nu sufar. Am inceput sa iau Magne B6 sa vad cum imi va fi. Problema mea cea mai mare este ca mi-e teama sa nu slabesc in continuare ca chiar nu mai am de unde. Mirela, mamica lui Andrei (5 ani si 6 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te inteleg foarte bine si nu stiu cum as putea sa te incurajez, caci am trecut prin momente din acestea. Intr-o situatie asemanatoare, care a dus la pierderea brusca din greutate, am luat tratamentul cu aloe: cantitate egala de aloe, cantitate egala de vin rosu de tara, cantitate egala de miere naturala de albine! Aloele bine maruntit si lasat totul vreo 15 zile la macerat. O lingura mare din acest produs dimineata pe stomacul gol, o jumatate de ora inainte de a manca . Aloele trebuie sa fie peste 3 ani, chiar 5 daca este posibil. O sa te revitalizeze si o sa iti dea si pofta de mancare. Magne B6 o sa te ajute sa te echilibrezi putin, este pentru sistemul nervos.Desi fiind vorba de o problema de suflet, te vei "consuma" nervos oricum. Tu spui ca mananci de toate, dar depinde si in ce cantitate. Mananca la ore regulate daca poti, incearca in momentul mesei sa te eliberezi de angoase. Favorizeaza proteinele: oua, carne si peste, organe animale: ficat, inima, produsele lactate. Mananca fructe si legume multe, in special cele uscate care sunt necesare sistemului nervos si musculaturii. Vitaminele iti vor ajuta la asimilarea elementelor nutritive, dar nu sunt calorice (deci nu te ingrasa). Si nu uita ca speranta este vitala. Iti doresc ca tatal tau sa se insanatoseasca rapid! Si tot ce ti se intampla acum sa se risipeasca ca un vis urat... Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...