Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pentru mame silitoare


Recommended Posts

of, iata ma iar.... exista printre noi mamici studente... ori acel gen care sociologic sint numite super femei (mame, sotii, loc de munca, scoala, etc) stiu ca este prematur oarecum, dar pe mine ma sperie de moarte stresiunile, asa ca mi am luat inima in dinti, tastatura mai aproape si intreb: cum procedati atunci cind sinteti inplin proces de invatare? cum reusiti sa faceti fata atitor solicitari? haaaaaaaaaiiiiiiiiiii detaliati mi.. macar asa sa stiu ca nu sint singura in suferinta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, cum fac sa ma descurc? Pai nu stiu, ma decid pe loc care lucru este mai important, las sa vorbeasca intuitia! Eu cred ca de fapt nu prea ma descurc, mereu imi ramane cate ceva de facut si niciodata ziua nu are prea multe ore... Tu mai ai mult? (la scoala ma refer) 3 ani !!! pe 14 februarie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai ca ma bag si eu ca musca-n lapte, a mamica nu-s si nici soata! da' am pe cap un job, plus doua scoli in curs, plus un prieten care tre si ala luat in calcul ocazional.. ziua decurge cam asa. sculat ora 7 dimneata baut cafea , fumat tigara aferenta, studiat in timpul asta oraru' pe ziua respectiva la scoli si bifat unde si cum ma duc.. ajug in centru cityului, dau o prima raita la job, mai bagat pe gat inca o cafea si studiat impreuna cu colegu' de suferinta oraru' versus oraru' meu ...dupa care o zi infernala intre scoala 1/scoala2/serviciu, intretaiata de 1 , 2 telefoane primite, dupa caz, de la mama care se vaita ca tre ajutata cu muraturile si prieten care se vaita de ce-i trece momentan prin cap... in cele mai fericite cazuri ajung si eu acasa, cel mai adesea in jurul ore 21, bag la ghiozdan ce-o fi prin frigider si rontai niste snaksuri cu gust aroma de pizza de-i intorc lu' mama stomacu pe dos cu aromele picante.. adorm invariabil pe la 23 -24 cu telecomanda in mana, pe vreun documentar pe discovery, intrebandu-ma, la fel de invariabil cum dracu nu slabesc nici un kil de la atata alergatura...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt una din mamicile studente de pe site si eu spun ca sunt buna in ambele domenii! Sunt studenta in anul 4 la politehnica in Timisoara si mamica unui bb de 1 an si jumatate + sotia unui barbat pretentios[bang][bang][bang]!Anul scolar care a trecut a fost unul tare incarcat din cauza lui bb care a venit la inceput de semestru si asa nu am putut continua. Am lipsit un semestru deci a trebuit acum sa fac trei semestre odata ,adica 2 ani intr-un an universitar ! ASA AM AVUT IN SESIUNEA DE VARA 16 examene dintre care am luat in vara 14 si in toamna celelalte 2 .Media din vara a fost 8.70 aprox. Eu zic ca a fost bine! E greu intradevar dar merita efortul! Ione`
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io sunt mama studioasa la 30 de ani[:D]...si cu tati plecat peste mari si tari[marinar]. Tehnica e simpla: iau concediu o saptamana si ii dau bonei 1 mil in plus sa stea cu copilul pana seara. Basca ca fac loby la mami a mea ca nu mai poate nepotica de dragul ei si vrea sa stea la ea in wk[:D]. Oricum cu vremea am invatat ce inseamna si invatatul pe diagonala[:D]si pot spune ca acum sunt mai studioasa decat in facultate[:D] marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar de mine ce sa mai spun...anul trecut am terminat cu 10 Facultatea de Compozitie de la Conservator, iar Sofia e nascuta pe 11 sept. 2002...asa ca a fost foarte greu.Fugeam de la cursuri sa o alaptez, stateam noptile sa compun, iar de la 6 luni ea se scoala de 3 ori pe noapte ca sa suga....Am dat licenta cu un concert de violoncel care a avut mare succes, iar acum fac Master, Doctoratul si mai am si cateva ore pe care le predau. In mod sigur fara ajutorul sotului n-as fi reusit...El gateste, asa ca e extraordinar.Totusi , sunt foarte obosita, pt. ca sunt perfectionista.... Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in aceasta situatie. Eram proaspata mamica a unui baietel de 1 luna si aveam de dat licenta. Mama la 500 km, soacra in spital, asa ca am invatat intre mese si schimburi de pampers. Nu stiu de unde am avut atata energie , dar am terminat cu bine. Acum, ma bate din nou gandul sa ma apuc de invatat, mi-e cam groaza, dar cand ma uit la cel mic, care cu fiecare zi ce trece se face mare, nu pot sa nu ma gandesc ca timpul trece , iar mai tarziu voi regreta amarnic. Asa ca invatati, invatati si iar invatati. Mazarica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un bebic mic (motanul) si un bebic mare (sotul). Amandoi se comporta ca niste copii razgaiati. Sunt studenta in ultimul an, deci in vara ma asteapta examenul de licenta. Si sincer spun ca sunt cam la limita. Pe langa indatoririle aproape zilnice de spalat, calcat, gatit, lucrez 8 ore/zi( de la 9 la 17) + 2 ore dus-intors de la servici. Pentru mine e super greu. Concediu n-am mai avut de 3 ani, si-i simt acut lipsa. Din pacate acum sefii mei s-au saturat sa-mi tot decalez programul de lucru si nu-mi mai dau liber ptr a merge la cursuri. Asta-i defapt marele meu of. Am uitat sa va spun ca m-am transferat la zi si acum fac 2 ani intr-unul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...