Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Printesa rromilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 65
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by iuliana
Cineva spunea "daca as putea sa urc toti tiganii intr-un avion si sa le dau drumul, ar fi ceva"[bis]. No comments!!!
...cu directia America de Nord! [cool][bis] Mai am de adaugat ceva, ceva ce-mi sta pe suflet de cind s-a deschis acest subiect si am vazut unele reactii ... ... pe vremuri, cind spun pe vremuri, ma refer la acum aproape 2 ani cind forumul acesta avea in jur de 1000 de membri (?) sau mai putin, cind nu eram romani, tigani, unguri, musulmani, americani samd, ci doar PARINTI si COPII, s-a mai discutat despre tigani si fiecare ne-am dat cu parerea ... imi aduc aminte ca io chiar venisem cu ideea sa trimitem un container cu tigani in SUA, ca americanii stiu sa rezolve problema - ii pun in rezervatii, si atunci nu va mai comenta nimeni nimic in legatura cu discriminarea lor ... la o conversatie pe chat cu aceleasi fete cu care ma conversam in fiecare zi si pe care ajunsesem sa le consider prietene bune, am descoperit ca doua dintre ele sunt de origine tiganeasca sau mai bine zis rromi ... intr-un cuvint, mi-a fost rusine de mine si am hotarit sa-mi reevaluez anumite conceptii, mai ales ca soarta m-a adus intr-o tara unde-s toate neamurile pamintului ... si sa mai adaug ca de peste 10 ani de zile parintii mei sunt ajutati la treburile casei de o familie de rromi, si daca as fi pusa sa aleg cui as lasa in grija casa, intre matusa-mea si ei, clar ca i-as alege pe ei, pe rromi ... Nu am sa va spun nickurile celor doua fete (daca ele citesc acest mesaj si se 'desconspira' singure e treaba lor), sunt membre de baza, si-au adus contributia la acest site de nspe mii de ori mai mult decit oricare dintre voi cei care aruncati cu pietre in tigani sau alte natii, intr-un cuvint sunt doua persoane pe care eu, si nu numai eu, le apreciez din tot sufletul si care nu s-ar implica intr-o discutie la "usa cortului" sub nici o forma ... Astazi acest forum numara peste 5000 de membri ... citi oare dintre ei sunt rasa pura ptr unii si minoritati ptr altii? ... in ultimele luni am ajuns sa citesc pe acest forum subiecte contra musulmanilor, ortodoxilor, ungurilor, americanilor, tiganilor ... ce mai urmeaza dupa asta, chiar sunt curioasa. ps Adminule&Moderatori, acu vro citeva luni cind fu subectu ala cu musulmanii si bigamia l-ai inchis ca ai zis ca nu se accepta rasism pe site ... asta de ce mai e deschis? punctul 5 din Regulament 05. Nu sunt admise jignirile, insultele, mesajele rasiste sau xenofobe Pe toti sa-i asculti, dar din mintea ta sa nu iesi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
in ultimele luni am ajuns sa citesc pe acest forum subiecte contra musulmanilor, ortodoxilor, ungurilor, americanilor, tiganilor ... ce mai urmeaza dupa asta, chiar sunt curioasa.
Sofie, i-ai uitat pe nemti! Ca si nemtii sunt luati mereu la tocat .Ca-s porci, needucati, reci etc.Si eu ca si ei, ca doar cine se-aseamana se-aduna! [alcool] Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Sofie ... asta de ce mai e deschis? punctul 5 din Regulament 05. Nu sunt admise jignirile, insultele, mesajele rasiste sau xenofobe Pe toti sa-i asculti, dar din mintea ta sa nu iesi!
Ptiu, dupa ce postai la bucatarie, na c-o fac si p'asta : sunt de acord cu Sofie, subiectul ar trebui inchis - si, personal, nu m-am simtit jignit in nici unul din momentele in care dintr-un motiv sau altul am fost apelat "tigan" !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...