Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

O SITUATUE MAI SPECIALA


Recommended Posts

Buna,fetelor!Si daca e tocmai pe dos???Al meu sot ma piseaza sa adoptam un bebe,dar eu ezit.Am motive serioase(avem un baietel bolnavior ,fara prea multe sanse de vindecare)si ma tem ca motivatia sotului meu nu e cea corecta.El vrea sa adoptam o fetita pentru a-i fi de ajutor baiatului nostru,cand noi nu vom mai fi...Mie mi se pare inuman sa adopt copilul stiind ca se va chinui toata viata.Voi ce parere aveti???Poate ca sunt eu mai ciudata... Pupici! idoina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca esti sigura ca asta e motivatia sotului ,mai bine lasati-o balta .Sincer mi se pare egoism sa adopti din motivul asta. A ,daca va doriti al2lea copil si nu-l mai puteti face voi sau nu mai aveti curaj ,asta e cu totul altceva .Dar sa adopti ,ca sa aiba cine avea grija de copilul bolnav ,mi se pare cea mai nepotrivita motivatie cu putinta . Mama lui Andreiutzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Est sigura ca sotul tau gandeste atat de mercantil? Esti sigura ca nu vrea sa daruiasca dragoste si altui sufletel? Esti sigura ca nu iti este teama sa te atasezi de alt copil?Ca simti ca ti-ai trada propriul odor daca ai iubi un copil normal, care poate va obtine mai mult de la viata decat al tau? S-ar putea sa spun balarii ... daca e asa, iarta-ma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!Goldi,mi-ai rascolit tot in mine...nu prea cred ca spui balarii,acolo,undeva ,ascuns in sufletul meu,exista gandul ca mi-as trada puiul...si chiar teama de a nu putea iubi cu aceeasi putere un alt copil...Doamne,oare sa fie asta explicatia pentru refuzul meu??? M-ai pus pe ganduri serios...Incerc sa ma mai gandesc la asta si,daca iau o decizie,va anunt. Multumesc si pupici tuturor! idoina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Bianca, Esti intr-o situatie fragila, dar nu imposibil de rezolvat. Nu poti renunta la iubirea sotului pentru iubirea unui copil pe care inca nu il ai. Necesita timp, dar nu prea mult pentru ca imbatranesti. Am fost si eu in aceasta situatie. Uite cum am facut. M-am hotarat cu adevarat ca vreau sa adopt. M-am interesat ce acte imi trebuie, m-am interesat de copil. Intre timp a aparut copilul. Atunci a fost problema pentru ca sotul meu nu a vrut sa mearga cu mine sa-l vada. Barbati fug de responsabilitati. Am fost singura sa-l vad. Am fost in culmea fericirii deoarece stiam ca acelcopil va fi al meu. La cea de-a doua intalnire l-am convins pe sot sa mearga macar sa-l vada. A mers. Copilul s-a uitat numai in ochii sotului meu. Imediat sotul meu a devenit atat de fericit incat a fost de acord cu adoptia. Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...