Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Oct-Noi 2003(11)


Reliana

Recommended Posts

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns
N-am mai avut prea mult timp sa va mai dau de veste depre noi. Intre timp am devenit mamica.Pe 25 oct. a venit pe lume printesa noastra draga si scumpa. Am pus in album cateva poze.Nu a fost foarte greu, dar totusi, ca orice nastere a fost dureroasa. Dar nu a durat foarte mult. Am ajuns la spital la 5 PM si la 7:13PM am nascut.Daca mai stateam putin acasa aveam toate sansele sa nasc cu sotul meu.Acum suntem bine, mai plangem cand nu e asa cum vreau eu, nu vreau sa dorm in patutul meu, numai cu mami si tati.O sa va povestim mai multe, dar acum trebuie sa mergem sa mancam.Va pupam pe toate si aveti grija de voi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa va anunt ca intre timp am intrat si eu in randul mamicutelor de octombrie. Pe 27 oct la ora 8,40 s-a nascut Matei Gabriel, o frumusete de 3650g. Vroiam sa va intreb pe mamicile care nu sunt la primul bb daca au trecut prin ce trec eu, adica lipsa laptelui din cauza (presupun) a cezarienei. Nu produc mai mult de 20-30 ml maxim la un supt, am ragade sangerande (copilul trage dar nu prea are ce sa iasa) si l-am trecut pe completare cu lapte praf. Stie cineva vreo solutie sa iti cresti secretia lactata? Am baut ceai de chimen, apa la greu, am incercat mulsul manual, cu pompita, dar ies doar cateva picaturi amarate. Aveti vreo solutie? [help] Va multumes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va traiasca bebelusii si sa va bucurati de ei. Carmen, am mai auzit de mamici care au aceeasi problema ca si tine, si tot asa completeaza cu lapte praf. De alte solutii nu stiu, dar intre fetele care au nascut proaspat poate e vreuna care sa-ti dea un sfat. Eu ma simt din ce in ce mai incomfotabil, am contractii dese si dureri in pelvis, abia merg. Maine ma duc la control sa vedem cat m-am mai dilatat. Sanatate si numai bine! Laura (38 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicile! Carmen si eu am avut aceeasi problema dar "productia" de lapte creste in timp,acum cred ca am prea mult de aceea mai folosesc si pomba cel putin o data pe zi caci mandra mea nu consuma tot.Pt a proteja sanii eu folosesc niste sfarcuri de silicon de la firma avent caci altfel cred ca renuntam la alaptat, asa de mari dureri aveam,era rana deschisa.Acum astept sa se vindece complet si sa incerc si fara ele. Eu ma simt foarte obosita.printesa mea cu greu mai doarme in patut,doar cand e obosita rau.Atfel,mananca bine,a inceput sa creasca (deja unele hainute i-au ramas mici),e activa si adora sa vorbesti cu ea. Hai ca s-a trezit,va las... Numai bine, Fleur
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Cammen, scuze ca ma bag si eu in vorba. nu am inca bebe da sora mea are doi bebei plus ca am mai citit diverse articole de cand sunt graviduta. Am inteles ca ceaiul de fenicul, anason si chimen creste lactatia si e bun si impotriva colicilor la bebei. Numai bine, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 10 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca nu esti singura Laura...eu tot aici sunt doar ca nu mai pot scrie asa de des pt ca in timpul cat printesica doarme in patut mai fac si eu cate ceva prin casa (mancare si strictul necesar ca nu pot prea mult). Ieri am fost la consultatie cu ea si totul e in regula,peste o luna ii face primul vaccin.Eu sunt cam ingrijorata caci am decoperit un nodul la san si nu stiu daca e de la lapte sau altceva,astept sa vad cum evolueaza. In rest,sunt in urma cu dormitul,noaptea cand trebuie sa-i dau sa manance parca sunt somnambula,noroc ca doarme vreo 4-5 ore pe noapte. Tu cum mai esti? Totul bine? Multa sanatate, Fleur
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...