Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Oct-Noi 2003(11)


Reliana

Recommended Posts

Lorelei, eu stiu ca asa se recomanda, sa-i scoti la 2 sapt, dar trebuie sa tii cont si de vreme, ca doar nu ne apucam sa facem selectie naturala cu bb-ii nostri. Pe cel mare l-am nascut in ianuarie, si de scos l-am scos doar pe la vreo doua luni. L-am tinut in fata geamului deschis cam 10 minute pe zi la inceput, apoi mai mult. In rest nimic nou, maine ma duc la dr sa vedem ce preogrese mai sunt. Abia astept sa nasa e din ce in ce mai incomfortabil. Va pup si va doresc sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai fetelor, ce apatie pe forumul asta, zau. pai asa v-am lasat eu? Erati mai active, hai la treaba iar ca iata laura se plictisesti singurica aici. Si cand se deschide subiectul de mamici? Sau s-a deschis si eu nu l-am vazut? Sa dau si eu raportul: bebe e bine sanatos, eu nu mai faca fata cu lapticul la san si am trecut la completare de lapte praf. Zic mersi ca a mers si o luna jumate numai cu sanul. Acum bineinteles ca a descoperit ce usor e la biberon si ce nasol e la san, asa ca protesteaza foarte tare.Uneori rezist si cate 40 de min si ma chinui sa-l fac sa pape mai intai sanul, altweori nu rezist si dupa 15 min de supt ii bag biberonul in gurita si toate problemele dispar ca prin farmec. :) In rest, e totul ok. Colicii se pare ca isi cam iau talpasita dar nu de tot. Eu am incercat Sab Simplex si nu a facut fata, apoi doctorita mi-a recomandat Debridat de 2 ori pe zi cate 2 ml si daca e cazul peste zi si Bonnisan. Asa ca primeste Bonnisan la pranz si se pare ca functioneaza combinatia, ca am scapat de reprizele interminabile de plans. Dureri mai are bietul copil, dar le suporta fara urlete, doar sta la mami in brate si se strange de burtica. Noaptea doarme de la 10 seara pana la 7-8 dimineata cu o pauza de masa la 2-3 noaptea. Mi se pare un copil absolut rezonabil, tocmai de accea sunt de cele mai multe ori odihnita si nu ma vait de oboseala. Mai prost stam cu somnul peste zi. cand nu are colici doarme dus aproape toata ziua, dar cand il supara burtica doarme in reprize, maxim 45-50 de min, se trezeste, mai plange niste partzuri (asa le zic eu la colicii astia, ca-l ia plansul putin si apoi partzaie de nu se mai opreste) si apoi iar la nani. :) Una peste alta e un copil cuminte tare, sunt multumita si va doresc si voua copii asa cumintei. :) De plimbat ne plimbam aprpape in ficare zi, daca nu ploua si nu e umiditate prea mare. Daca nu ne permite vremea iesim pe balcon cate 30 de min si gata. Plimbarea ne-o facem in jurul pranzului sau dupa amiaza cand e cel mai cald. Felicitari tuturor proapetelor mamici si sa fiti sanatosi cu totii!!! Va pupam pe toti. Pupici pt parinti! Copii frumosi si sanatosi! http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...