Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Oct-Noi 2003(11)


Reliana

Recommended Posts

buna fetelor felicitari andreea,sa ti traiasca puiutul si sa creasca mare si frumos,sa ti aduca numai fericire. am vb si eu azi cu ileana,va transmite salutari si nastere usoara la cele care urmati.bb ei este bine,doarme noaptea,ea se simte bine,a nascut normal fara epidurala,nu prea a avut dureri mari,a durat 3 ore pina a nascut,laptic are cam putin pt bb dar poate si revine.luni o externeaza si pleaca direct la buzau. pe mine ma bintuie o gripa,raceala naiba sa o ia,ca ma ustura ochii,ma dor toate oasele,de mincat nu pot sa maninc ca nu pot sa inghit nimic,am facut si infectie in git,dc mi a zis ca daca nu mi trece cu miere si lamiie sa iau ampicilina,sper sa mi treaca ca sa nu i dau lu bb antibiotic.azi am fost si la dc ca ma durea burta pe jos dar a zis ca totul este ok,colul este inchis,bb nu a coborit,a zis ca poate din cauza ca am facut efort sau ca se apropie termenul si acum o sa am contractii mai dese.aseara am visat ca nascusem baietel si eram cam dezamagita si ziceam ca arata ca o pisica,asa slab era.nu stiu de ce eram asa dezamagita ca pt mine chiar nu conteaza daca o sa fie baiat sau fetita,tot al meu este si sa fie sanatos imi doresc. fleur cred ca te inebuneste asteptarea asta,dar cred ca bebitei tale ii place acolo si vrea sa te mai tina putin in tensiune pina o sa o ti in brate,dar lasa ca atunci o sa uiti de toata asteptarea. ma duc la nani sa vad daca pot adormi ca tusesc ca un magar si ma simt tare rau,ieri imi era somn dar de abia la 6 dim am putut adormi.bine ca nu am si febra ca asta era singura care mai lipsea.a si ileana este racita,tusea la fel ca mine.fetele din bucuresti sa aveti grija ca umbla epidemia de gripa. va pupic julia 35 sapt si 4 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Felicitari Theiuta si sa-ti traiasca bbul, sa fie sanatos si sa aiba tot ce-si doreste! Sa te pui repede pe picioare ca sa vii sa ne povestesti. Bbul tau e tare mare!!! Imi pare bine ca va simtiti bine amandoi. Fleur de ce nu vor aia sa mai astepti? Sau nu mai vrei tu? Multi bbi se nasc la 41-42 de sapt(exemplu capoasa de mine!). Eu vreau sa va spun ca nu mai pot de dureri. Ce mandra eram ca nu am arsuri si ca pot sa dorm noaptea linistita da na ca m-a plesnit si pe mine ceva! Ma dor oasele bazinului de innebunesc. Abia daca pot sa-mi ridic picioarele de la pamant si ma dor si cand ma intorc in pat. Sa va spun ceva. Mi-a dat dr niste ovule intravaginale ca sa dezinfecteze "locul" ca trece bbul cu nasul p-acolo. Ma intind eu seara in pat, iau pastila si dau s-o bag cand colo soc mare: SIMT CAPUL BBULUI!!! Desigur prin uter dar oricum m-am speriat, nu ma asteptam sa fie chiar asa de jos!!! HM, ce parere aveti de peripetia mea? Cam atat despre noi. Asteptam cu nerabdare un semn, ceva ca a spus dr ca s-ar pute sa vina mai repede!!Oricum eu am de gand sa intru pe forum sa va anunt cand incepe travaliul ca n-am de gand sa ma duc de la prima contractie la spital! Pupici Lorelai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai,mai asteptam Lorelai...joi ma vor trimite la o alta echo sa vada daca nu e ceva neinregula apoi vor lua o decizie,oricum mult nu mai e...Chestia e ca m-am plictisit eu,nu mai respir bine,parca am un bolovan pe piept,arsuri cu duiumul,imi amortesc mainile si picioarele... Asa jos e bb tau? Asta e bine pt cand nasti...pana atunci stai in patut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey fetelor eu am gasit pe chilotzel[:I] azi dimineata o secretie gelatinoasa. Nu avea nici un firicel de sange(cum am auzit ca trebuie sa aiba dopul gelatinos) dar era destul de multa. Avea o culoare mai mult transparent-albicioasa. Ce credeti ca este? Mentionez ca nu am avut dureri, doar in ultima vreme am fost cam stricata la stomacel. Si ciudat: dimineata abia dc ajungeam la wc iar spre seara(ca ies de 2 ori pe zi mai nou!!!!) eram[consti]....intelegeti voi. HELP ME PLEASE!!!! Lorelai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si eu m-am trezit cu aceeasi chestie azi-dimineata,eu sper ca la mine sa fie dopul,poate-poate nasc si eu.Eu de vreo sapt am scurgeri de genul asta dar dimineata a fost mai mult si mai consistent.Citeam pe undeva ca e normal ca in ultima perioada a sarcinii sa ai o secretie mai mare.Oricum,Lorelai,si tu te apropii de termen (13 oct e dpn tau,nu?!),asa ca nu-ti face griji.Stai in pat si odihneste-te!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit si eu intr-un sfarsit, ce de evenimente! Felicitari Theiuta, sa-ti traiasca baietelul si sa fiti amandoi sanatosi! Fetele cu "gelatina", eu stiu ca nu-i tocmai transparenta cand iasa dopul, a mea a fost cu coloratii. A fost o cantitate mare, asa cat un ou mai mic, si cu putin sange, tot cand am fost la wc mi-a iesit. Ati intrebat dr-ul? Eu ma duc miercuri la control cred ca=mi duc lista de intrebari, desi mai am ceva timp. Multam Vikinga de urari, nu-i tare placuta situatia mea, mai degraba m-as misca putin, dar de data asta tre sa stau cuminte. Vad ca suntem aproape cu dpn-ul. Fleur, cred ca iti sunt intinsi nervii asteptand. O prietena a nascut la 11 zile dupa dpn, eu cred ca dr nu o pun intotdeauna corecta. Ma simt mare si copilul parca-mi sta in gat, ii simt piciorusele chiar sub piept, si il simt ca a mai crescut. Doamne ca abia astept sa-l vad si eu! Sanatate la toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura,ai dreptate, au aparut si la mine coloratiile,s-ar putea sa se rupa si apa curand,nu?!Cu nervii stau din ce in ce mai prost,mai mi-am revenit acum ca poate se apropie momentul.Oricum,eu sunt programata joi la control (daca nu se intampla nimic pana atunci). In rest,nu mai pot manca mare lucru caci parca am o greutate de-o tona pe piept,respir greu,arsuri cat cuprinde,maini si picioare umflate si amortite...ultimile zile sunt cumplite.Zac toata ziua,inca mai plimb catelul, ca sa mai fac si eu putina miscare, si ma simt foarte obosita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor. Felicitari si bb-lusi sanatosi la cele care au nascut deja. Se pare ca si eu mai am de asteptat. Dpn este 22 octombrie si se pare ca nu va fi mai repede desi eu sunt din ce in ce mai nerabdatoare pt ca am inceput sa fiu f.greoaie in miscari si ma apasa bb-ul pe toate alea in interior si nu prea mai pot dormi noaptea. Va pupam. caty
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...