Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Oct-Noi 2003(11)


Reliana

Recommended Posts

Chiar asa, da' nu mai naste nimeni pe aici? Cu prima sarcina am fost dilatata 5cm timp de mai bine de o saptamana, si mai puteam sta cred inca una daca nu induceau nasterea, eu am vrut pt ca dr urma sa plece, si oricum imi iesise si "dopul". Data asta o sa fie surpriza mare ca nu stiu cum e sa ti se rupa apa de una singura si sa nasti neindus. Oricum eu cred ca putin femei nasc la termen, in ultima vreme am auzit de multe care nasc dupa. V-ati pregatit bagajelul? Eu l-am facut pe cel pt bebe, in weekend-ul asta il fac si pe al meu. Ieri la dr mi-au dat o gentuta pt bebe si avea inauntru tot felul de cupoane si literatura pt noile mamici, doua cutii de lapte praf. Stiu ca si cand ies din spital mai da una, asa ca m-am umplut de gentute, cate una pt fiecare membru al familiei (ca am mai cumparat si eu).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dr zice ca bb e marisor si eu cum ma plang de contractii si ceva dureri, e f posibil ca sa vina mai devreme de 10 noiembrie, chiar poate sapt viitoare. Si acum nu stiu cum sa stau mai in varful patului printre o mie de perne ca sa-l mai tin un pic:))))(Mi l-as dori un pui de scorpion, si eu sunt in aceeasi zodie si cred ca ar fi interesanta a o asa experienta!) Dar azi au ajuns lucrurile comandate din catalog si m-a cuprins o stare de fericire de nu pot sta locului!!! Am asa o energie! Imi vine sa mut casa dintr-un loc in altul ca sa fie toate gata in ordine pt venirea bblui. Cred ca pana deseara am sa-ntind si covor rosu la intrare!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, nici eu nu am vrut Alexander, ci Eric, dar nu i-a placut sotului .... deci tot de la "comun" l-am luat si noi. In privinta asigurarii .... Cand am intrat in canada mi-au dat asigurare NUMAI PENTRU NASTERE si controalele dinaintea ei, pentru nimic altceva. Asigurarea full imi va parveni pe 1 noiembrie. Copilul are asigurare din momentul in care se naste pentru ca e cetatean canadian. In alta ordine de idei ... Cred ca nimeni nu mai are rabdare. Va invidiez pe cele care au trecut prin aceasta experienta. EU parca nu mai imi vad o data copilul ... vreau sa il tin in brate si sa il simt ca pe o entitate ... Bagajul meu de spital este pregatit de 2 saptamani, cand m-a alarmat doctorul ca as putea naste din moment in moment, si eu ... nimic. Aveti grija de voi si de bebei ... Sa dee Dumnezeu sa avem parte toate de nasteri usoare. Va pup, Daiana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bb al meu si-a facut program ca la armata: de la 1 la 5 AM fotbal la greu, nici nu pot sa dorm nici sa stau. Nu-i totusi cam mult, nu se oboseste? Theiuta, ce-i cu adeverinta aia, ca eu n-am asa ceva? Iti trebuie la internare sau dupa, ca sa-l trimit pe barbatu-meu sa o ia? Si de unde se procura? Ma mir ca nu-ti cer si fisa de la securitate. Si certificatul de casatorie ce le trebuie, soro, ca acu' chiar ma enervez, eu stau cand m-o apuca sa-mi caut pozele de la nunta cu patalamale si martori? Ce mai face bb, e cooperant? Lorelai, nu numai ca avem aceleasi preocupari dar se pare ca si aceiasi soti. Al meu ma suna de cateva ori pe zi sa ma intrebe daca nu vine bb, seara cand vine acasa incepe: nu ridica, nu te apleca, nu cara, nu mai iesi din casa, parca sunt la inchisoare. Ii spun ca tot ce mi se poate intampla acum e sa nasc, se uita crucis la mine ca-l las fara replica si o luam de la inceput. Ma gandesc sa-i fac safteaua sa-i dau o alarma falsa, dar intai tre' sa cumpar niste medicamente de inima, preventiv. Abia astept sa aflu ce a zis doctorul. Moka
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce mai faceti,fetelor? eu n-am prea avut cd sa citesc ce mai e nou cu voi.sper ca totul e bine si ca doar rabdarea va lipseste. acum cateva zile am vb cu ileana care era tare bine.dar singurica tare pe acolo... va astept la capitolul mamici fericite de oct-nov. va pup si numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

au trecut deja 2 zile de la data presupusa de nastere a lui bebe, dar el nu se grabeste deloc. Simt cum apasa cu capul, e chiar putin dureros, dar tot degeaba ca inca nu am inceput sa urlu de durere si apa nu vrea sa se rupa...[xx(] va pup si abia astept sa va povestesc daca se intampla marele eveniment... allya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragi burtici eu n-am mai intrat de trei saptamani ca nu mai vin la servici, dar acum am venit la sotiorul meu si pot sa va scriu am intrat in 39 saptamani, bebica mea e tot cu capul in sus dar mie mi se pare ca nu mai e asa de vioaie in miscari cum era inainte i-am zis dr. despre asta si maine facem un echo sa vedem daca totul e in ordine, sa nu pateasca bebica ceva am inteles ca daca totul e bine, facem cezariana joi 23 octombrie, cu o saptamana inainte de dpn. am auzit unele zvonuri ca la cezariana tre sa cumperi tu anestezia, la municipal? stie cineva ceva despre asta? multa sanatate la mamici si la bebicii nascuti, si rabdare multa la burticile in asteptare va pupam si asteptam vesti de la voi ancuta si denisuca \\\\|//// \\ ~ ~ // (@ @) -----.oOOo-(_)-oOOo.----- Doftoreanu Ancuta a_dof@hotmail ------------------------- .oooO Oooo. ( ) ( ) \ ( ) / \_) (_/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vizitat-o pe ileana sambata. va transmite pupici si felicitari (pt proaspetele mamici) si curaj pt viitoarele. si ii e dor de voi si se vaita ca vrea pe net. si plange impreuna cu bebelusul cand are colici. pe scurt (in ciuda plansetelor) sunt fericiti si m-a rugat sa pun poze cu luca sa il vedeti si voi. va salut si eu si va pup. http://community.webshots.com/album/95594602ARfAQr silvia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...