Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Oct-Noi 2003(11)


Reliana

Recommended Posts

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna frumoaselor, Se pare ca ne-am strins toate in birlog unele inca burtici unele deja mamicute. La noi azi ploua, asa ca sint cam mohorita. Ma omoara in continuare arsurile, de aba pot adormi seara. In rest ieri si alaltaieri cind au fost zile frumoase m-am plimbat toata ziua. Nu am chef sa fac nimic prin casa, dar vine vineri mama si se va ocupa ea de toate. Luni am fost la tuns si am inceput sa imi pregatesc deja bagajelul pt spital, doar a mai ramas doar 8 zile. Am niste emotii si ploaia asta ma deprima. Astept sa vad ce bebelusi au mai aparut. Delia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi suntem bine.am avut noroc si colicile ne-au ocolit pana acum.am luat in greutate bine,am crescut si suntem tare dulci.cd va putea tati ne face poze si le trimit. acum deja a crescut si face pauze intre somnicuri.problema e ca de ceva zile le face noaptea.doarme pe zi si noaptea are chef de joaca si de vorba. voi ce mai faceti?abia va astept sa treceti la mamici si sa vb despre bb-ii nostrii asa cum am facut-o de-a lungul sarcinii. va pup si numai bine. la municipal eu am nascut prin cezariana cu anestezie generala si doar "cotizatia" anestezistei a fost de dat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost la ultima ecografie, bebe are picioare lungi si cantareste approx 2,8kg (la 36 sapt). Contractiile s-au intetit putin, dr mi-a zis ca ar vrea sa ma vada trecuta si de sapt 37 si pe urma e ok sa nasc. Asa zic si eu, mai ales ca inca nu am adus sus mobila lui bebe si nu mi-am pus in bagajel lucrurile mele. Acuma ca sa pun capac am facut si o bronsita si iau antibiotice (eritromicina).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici, burtici..ce mai faceti voi? EU azi trebuie sa merg la control si sper din tot sufletul sa fie ultimul ca nu ma mai suport....Mititica nu cred ca mai are loc, se chinuie si ea, si-asa doctorul mi-a zis ca va fi lungana ca mine.Data e de 29 oct. dar sper sa vina mai repede putin:-)))Si vremea e tare deprimanta la Montreal-ploaie, urat, frig. Nu cred ca mai trece mult si o sa avem si zapada.Aveti grija de bebei si de burtici bye, bye...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai faceti mey fetelor?? Vad ca nu prea ati mai scris! Uite ca in sfarsit am nascut si eu!! Ieri ne-am intors de la spital da nu prea am avut timp sa scriu, de fapt nu prea am avut timp deloc! Nasterea a fost super usoara, in 3 ore eram gata cu totul si la recuperare. N-a fost nevoie de epiziotomie!!!! Sunt intacta, doar 2 firicele pe labii ca s-au zgariat putin(nu pot sa-mi dau seama de la ce). Dr a fost foarte socata ca am nascut un bb de 3400 fara epizio si fara sa ma rup deloc! Si eu am fost la fel de socata. Travaliul a fost foarte dureros, de aceea a fost si asa de scurt. Am spus eu ca o sa va anunt cand intru in travaliu da n-am avut timp deoarece m-am trezit dimineata direct cu contractii la 5 min!!! Asa ca abia am ajuns la spital. Pe scurt bebe Adrian nascut la data de 20 octombrie 2003 la ora 16.30, scor apgar 9(ca n-a respirat mami bine in travaliu)! Va pup pe toate si nastere usoara! Lorelai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bune fetelor, Vroiam sa va anunt ca o burtica dintre voi, Ancuta Maria DOFTOTREANU a nascut pe data de 21.10.2003 o fetita Denisa Maria DOFTOREANU de 2,6Kg si 47 Cm Apgar 8 la nastere ( avea de doua ori cordonul in jurul gitului ) si apgar 10 la 5min. Sa ii traiasca si sa fie sanatoasa, fericita si norocoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor FELICITARI PROASPETELOR MAMICI SI SA VA ADUCA BEBEII NUMAI FERICIRE SI BUCURII. Laura ai cam ramas singurica pe aici,cum te mai simti?hai ca mai avem si noi un picut si ne vine rindu,tu macar esti mai norocoasa ca sti la ce sa te astepti si cum este cind iti vezi prima oara bb.pe cind eu habar nu am cum e cind incepe travaliul si cit o sa dureze pina nasc. ce or mai face fleur si andreea ca nu au mai intrat deloc,sper ca sint bine si ca nu le obosesc prea mult puiutii lor. pupici si nastere usoara celor ce urmeaza. julia 38 sapt si 4 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...