Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sefi rai si uraciosi


Recommended Posts

am avut si eu un sef din asta "dragalas" la al doilea copil.... ca imi punea intalniri pe la 7 seara (ca nu se putea mai devreme), de stateam pana noaptea si a doua zi dimineata trebuia sa fiu la program. Nu ii pasa ca mai aveam inca un copil acasa (care era inca f. mic, un an si ceva) si ca aveam o sarcina cu probleme (ca stia, fiindca-i spusesem, ba la un moment dat am fost si intr-un concediu medical de o saptamana). Imi facea tot felul de sicane... colegele mele imi spuneau ca nu ar trebui sa ma supar, ca nu e vina lui, ca e de vina nevasta-sa [drac] care e invidioasa (lucra si ea tot acolo). In final, nu am rezistat pana la sfarsitul perioadei si am intrat in concediu mai devreme decat imi propusesem, dar nu foarte devreme (am nascut la cam trei saptamani..) Nu m-a iertat niciodata, mi-a zis ca am plecat fara sa-mi termin proiectul pe care-l aveam (nu contasera pentru el eforturile pe care le facusem pana atunci).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Treaba asta cu chestiile ilegale pe care le fac sefii este cat se poate de serioasa. Adica, teoretic, legea iti asigura o oarece protectie dar... In primul rand am mai auzit cazuri in care fetele sunt angajate cu salariul minim pe economie dar primesc asa numitele colaborari pe care care le pierd daca intra in concediu de maternitate. Apoi, nu poti fi concediata pentru ca ai ramas gravida dar cum in contractul de munca nu este trecuta si functia pe care o ai, sunt toate sansele ca atunci cand revi din concediu sa te trezesti practic retrogradat. In alta ordine de idei si pe mine ma ajuta mult majoritatea colegelor, care sunt extraordinare. Din pacate si in cazul asta exista uscaturi care de dragul de a se pune bine cu seful ii raporteaza absolut intamplator ca ai plecat putin mai devreme sau ca altcineva s-a ocupat de rezolvare unei probleme in locul meu... cu substratul daca se poate fara ea, de ce o mai tineti?? Deocamdata incerc sa va urmez sfatul si sa nu mai pun atata la suflet. De spus NU la ce-mi cere seful nu pot, ca am mai incercat o data si mi-a spus ca trebuie sa ne reducem activitatea deci ar fi bine sa-mi iau concediu fara salar ca nu are ce sa-mi dea de facut. Atunci am reusit sa scap apeland la esalonul superior lui, dar chestia asta nu pot sa o fac mereu...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...