Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (11)


vilma

Recommended Posts

Felicitari Emma, tot asa s-o tii, ca sa obisnuiasca si mami, ca habar n-ai ce ne-a facut ieri pe chat!!! :))) Pisi, da' tu sa nu faci ca mine, pune mina si dormi, hai ca ieri nu se pune, c-ai avut de sarbatorit, dar de miine incolo .. :P Am uitat sa-ti zic, Paul doarme intr-un body d-ala de sus pina jos. Daca-i mai rece sau body-ul mai subtire il bag in sac de dormit care-i cam ca o paturica mai usoara. Uneori imi adoarme imbracat si mi-e prea mila sa-l mai trezesc sa-l schimb, asa ca doarme in ce e, adica un body fara mineca, pantaloni de trening si bluza de trening (cam ca un prosop mai gros si cu pufusor pe dinauntru). Eu il controlez la ceafa sa nu-i fie cald si pe spinarica sa nu-i fie frig. Uneori il mai invelesc cu plapiumioara lui, si-aia destul de subtire, dar nu-mi fac mari sperante ca sta invelit pina dimineata. Daca ti se pare ca-i prea gros cu sacul, imbrac-o pe ea mai subtire in sac. Sa ne zici cum a fost cu supica. dana d, lasa, bine faci ca ne repeti, sa ne intre bine-n cap! :) alycia, in loc sa-ti para bine ca ai bb cumintel!!! Miine-poimiine o sa vrei sa se trezeasca noaptea! :)) Lumy, n-am suferit chiar asa de tare, ca mi-au bagat morfina.. Bine c-am mai tinut minte cit de cit.. E si-o continuare la sectiunea Nasterea pe glob. M-ati omorit cu atitea felicitari, mai fetelor :) Parca n-ati fi citit povestea pe forum :) Aalina, n-ai nici cea mai vaga idee cit te invidiez.. Nici cea mai vaga.. :) Te asteptam sa revii cit mai repede.. Mai in gluma, mai in serios, am un amic a carui fetita de 9 luni deja stie sa minuiasca mouse-ul :) Si deja i-a luat jocuri pentru un an.. :) Daca citesti jurnalul lui Andrei de pe prima pagina, vezi ca e un link la teletubbies cu jocuri interactive.. M-am jucat si eu :) DanaMario, uite o idee buna sa-l las sa vad la ce reactioneaza, nu m-am gindit! Sa stii ca Paul face pluta la fiecare baie :) Si n-am avut nici o problema cu urechile. Nici nu m-am omorit cu curatatul lor, doar putin p-afara. Ca sta el destul cu capul intr-o parte ca sa nu-mi fac griji ca ramine cu apa in urechi, iar ceara iese singura. Despre clor nu stiu ce sa-ti spun.. daiopri, uite, daca te consoleaza cu ceva, Paul doarme, io nu dorm! Daca chiar vrei sa pleci de-acasa, hai la mine! :) Andremar, bine-ai venit! Dupa cum spunea si Aalina (care le tine minte pe toate :P), bbl tau e nascut in aceeasi zi cu Paul. Mai zi-ne si noua chestii.. Kile, lungime, NUME ! :) Unde-ai nascut si cum a fost? Vezi ca daca esti harnicuta si scrii 10 mesaje, primesti o steluta rosie! :) Ne dai si noua poze? Fetele, iar am fost la cumparaturi si m-am intors cu nenumarate borcanele.. Si niste placinte, pentru mine :) Numai ca pe toate borcanelele cu fructe zice ca-s pentru peste 6 luni, si tare stau in cumpana, sa-i dau.. sa nu-i dau?.. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Voi dormiti ca in codru si io nu pot. Emotii mari :))Si ploua tata...ca imi vine sa ma strang de gat ca nu am plecat acum o saptamana. Fetelor o sa imi lipsiti tare mult. Da vin eu repede inapoi. Daiopri da daca nu ii ajunge sanul? Ca al meu tot asa se trezea inainte de ai baga completare. Desi ziua nu plangea de foame. Alycia bebelusii au propriul ritm de dezvoltare asa ca nu te stresa. Uite al tau doarme noaptea si ceilalti nuuuuuu [bang] Dana nu iti face probleme asa ne dam seama ca toate suntem normale. Ca eu la gradul de uitare pe care l-am atins am crezut ca m-am dereglat definitiv. Si ce fata buna eram [ispita] Felicitari Emma. Acum cand s-a invatat si mami sa te tina in brate tu vrei sa o dezobisnuiesti. Cred ca la fel o sa fac eu cand o sa doarma al meu o noapte. Dau chef. De invelit eu il invelesc cu o paturica pentru ca dormin d pe burta in sfarsit nu se mai dezveleste. Parpalak nu am fost de un an acasa asa ca am macar o banuiala :)) Cat despre tinutul minte...stiu ziua lui Paul da am uitat cand a implinit al meu 5 luni. Asa ca am memorie selectiva. Si bineinteles cum eu nu dorm la ora asta puiul meu imi face surpriza si doarme ca un ingeras [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa v-o pirasc pe Andremar - ca a postat inca de pe 25 septembrie nasterea lui Nicholas la Nasterea in apa de la Nasterea pe glob. Facem clubul povestitoarelor brasovence! :) Andremar, sa stii ca avem si Klubul ardelenilor la Prieteni dintotdeauna! :) Si sa stii ca odata cu apartenenta la DC o sa inceapa epoca ibricelor arse, mincarii afumate, etc.. :) Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parpalak vezi ca sint si borcanele cu fructe pentru "beginner" sint applesauce,bananas,peaches eu nu-i dau inca fructe doar banana i-am dat 2 lingutite si i-a placut foarte mult. Mai Parpalak daca tu zici ca Paul nu are probleme sa-i intre apa in urechi o sa incerc sa-l bag sa vad cum o sa reactioneze, ca ochelari de piscina i-am cumparat nu stiu daca ii folosesc sau nu dar este asa haios. Eu acum am vazut ca-s borcanele "organice" sint un pic mai scumpe si nu ma pot hotari daca sa-i dau numai "organice" sau sa-i dau borcanele normale. Tu-i dai organice sau normale? Dana d taxele de trimis prin posta sint ceva cam mari la 2 kg este 35.55 CAD iar la 1 kg 21.30 acuma nu stiu cit o sa aiba coletul si eu am 2 nepotei in tara si le mai trimit prin posta dar nu de valoare prea mare ca uneori nu ajung coletele. Joshua citeodata doarme toata noaptea adica se trezeste pe la 6 chiar 7 dar sint si nopti in care la 4 vrea laptic si nu pot sa-mi dau deloc seama de ce "n-are nici o logica" ca-i tare bine cind se trezeste dimineata si ma lasa si pe mine sa dorm Va pupici Dana si Joshua http://members.rogers.com/joshuas/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raspund scurt de tot, sa nu ma bata Aalina, careia i-am promis ca dorm!!! :P DanaMario, mi-am adus aminte ca am luat si eu unul de piersici pentru incepatori, o sa incerc cu ala. Am vazut si eu organice, dar pe pagina lui Heinz zice ca toate ale lor sint organice, asa ca merg pe mina lor. Ochelarii de inot pe mine ma deranjeaza foart tare, eu nu i-as pune lui Paul. Tu fa cum iti spune instinctul propriu si personal.. :) Ca am auzit si de pink eye de la apa de piscina.. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [:D]Dupa marea realizare de aseara [:D], Emma a dormit pana la 5 dimineata, a papat, s-a culcat la loc si...doarme si acum![cool]...Si se pare ca ii place in sacul de dormit! Parpalak, eu zic sa nu-i dai inca, daca e pentru 6 luni....Sa nu faca vreo alergie, ceva...Sau sa nu-l doara burtica... [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor..ce mai faceti... Si aici a plouat de a rupt 2 zile..da azi a iesit soarele si noi laplimbare.... Nu stiu cum sa fac..ca bb al meu papa supa la bibe..dar lalingurita se stramba si nu vrea/...pana incepe sa planga....nu mai stiu Da banana ii place la nebunie...orice combinatie la banana papa si la lingurita fara mofturi. De trezit tot se trezeste noaptea..de nu mai stiu..am bagat si cereale si degeaba....la ora 3 noaptea e gata..si apoi la 7 dim iarasi Mi s-a inchis rana de la operatie. Va pup si numai bine la bb si la voi Week-end placut....desi eu tot am sa mai intru.... KORINA mamica x 2 http://poze.acasa.ro/poze/album?id=408 http://poze.acasa.ro/poze/album?id=457
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! azi am reusit sa iau si eu faimosul Sinupret sirop de tuse pt. bebei. Sunt curioasa cu va raspunde la tratament Mircea al meu ca de o saptamana buna ne inecam in muci si alta nu! Korinna si Mircea tot asa face nu-i place pireul cu lingurita dar pus in biberon cu o tetina mai larga il sufla imediat...oare are alt gust? Cu lingurita papa f. frumos mar cu biscuite si cu sana! Parpalak si eu zic sa mai astepti cu cerealele de 6 luni ca mai ales pe acolo e plin de alergii...se plangea si Ange de asta! Aalina cred ca de acu esti pe drum da io iti urez calatorie usoara oricum! Pissi si eu il culc noaptea in sac si doarme f. bine ...oare asta e secretul ca doarme toata noaptea...(hi, hi, hi!) zau nu stiu! Va las acu ca vine sotu de la servici si iar nu am haleala...cine o mai inventat si mancarea asta? Ce bine era de nu trebuia sa ne hranim![:D] avem mai mult timp de stat la taclale! Multã sãnãtate ºi toate cele bune.Sã creºteþi mari!Dacã dragoste nu e nimic nu e! http://community.webshots.com/user/penciu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...